Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Vampyr - Najnowsze informacje

Vampyr to mroczna i brutalna gra, której akcja rozgrywa się w 1918 roku Materiały prasowe
Podziel się

Vampyr to RPG akcji o wampirach, którego akcja rozgrywa się na skrytych w mroku ulicach międzywojennego Londynu. Stylistyka produkcji opiera się na elementach gotyckiego horroru.

Qaqwqwrqw

Vampyr – informacje o grze

Producentem Vampyra jest studio Dontnod Entertainment, które pracowało też nad serią Life is Strange. Produkcja ukazała się w 2018 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Do stworzenia gry Vampyr wykorzystano silnik Unreal Engine 4.

Vampyr łączy w sobie elementy gry akcji oraz RPG. Częściowo otwarty świat oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka opracowana została z myślą o trybie singleplayer.

Świat gry stworzony na potrzeby Vampyra można uznać za rzeczywistość alternatywną, w której wydarzenia historyczne przeplatają się z elementami fantasy. Pod względem wizualnym twórcy czerpali z prawdziwej architektury epoki, jednak nie starali się odwzorować Londynu początków XX wieku jeden do jednego.

Muzykę do Vampyra skomponował Olivier Deriviere, autor ścieżek dźwiękowych do takich gier jak Obscure (2004), Alone in the Dark (2008) czy Get Even (2017).

Qaqwqwrqw

Vampyr – fabuła

Tłem fabularnym gry Vampyr jest opanowany przez epidemię hiszpanki Londyn. Właśnie w tym dramatycznym punkcie historii spotykamy chirurga Jonathana Reida, który w 1918 roku wraca z frontu, by pomóc w walce z wszechobecną chorobą. Nim jednak bohaterowi uda się cokolwiek zdziałać, zostaje zaatakowany. Po przebudzeniu odkrywa, że znalazł się w masowym grobie, a do stał się wampirem.

Protagonista wkracza na nową ścieżkę życia, zmagając się ze swoją nową naturą i próbując uporządkować swoje sprawy. Od decyzji podejmowanych przez gracza zależy, którego z czterech zakończeń historii przyjdzie mu doświadczyć.

Vampyr – rozgrywka

Vampyr jest grą RPG z widokiem TPP, której centralne motywy to moralność i podejmowanie wyborów. Źródłem dylematów staje się dwoista natura głównego bohatera – jako lekarz chce on ratować ludzi, jednak jako wampiryczna żądza krwi popycha go do odbierania życia.

Qaqwqwrqw

Głównymi elementami rozgrywki w Vampyrze są interakcje z postaciami niezależnymi, walki oraz zbieranie punktów doświadczenia pozwalających na rozwijanie umiejętności. System walki pozwala na korzystanie z różnorodnych broni, zadawania kombinacji ciosów, parowania i robienia uników.

Skorzystamy też szeregu wampirycznych mocy takich jak niewidzialność czy doprowadzanie krwi wrogów do wrzenia. Należy jednak pamiętać, że zużywają one zasoby energii zdobytej przez wypijanie krwi. Grę można ukończyć bez zabijania obywateli, jednak niemal całkowicie uniemożliwia to postaci Jonathana Reida zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia.

Londyn w świecie gry podzielony jest na cztery dzielnice, w których spotkamy ok. 60 postaci niezależnych. Każda z nich ma własną historię, a jej śmierć może wpłynąć na innych mieszkańców miasta.

Poza podstawową rozgrywką Vampyr otrzymał też dwa dodatkowe poziomy trudności. Jeżeli przywiązujemy większą wagę do fabuły, możemy zdecydować się na zabawę w trybie Opowieści. Dla graczy lubiących wyzwania przygotowano natomiast tryb Hard.

Vampyr – twórcy

Qaqwqwrqw

Studio deweloperskie odpowiedzialne za prace nad Vampyrem to Dontnod Entertainment. Ten niezależny producent zdobył rozgłos dzięki grze przygodowej Life is Strange (2015), w której wybory gracza mają konsekwencje dla przebiegu fabuły. Producenci kontynuowali cykl LiS, wydając darmowy tytuł The Awesome Adventures of Captain Spirit (2018) oraz ukazujący się w odcinkach Life is Strange 2.

Deweloperzy mają w swoim dorobku również przygodową grę akcji Remember Me (2013). Planują też wydanie kolejne odcinkowej przygodówki Twin Mirror, której pierwszego epizodu można spodziewać się w 2019 roku.

Vampyr - Informacje podstawowe
Wydawca

Focus Home Interactive

Dystrybutor

CDP

Kategoria wiekowa

PEGI 18

Data premiery (Świat)

05.06.2018

Data premiery (Polska)

05.06.2018

Tryby gry

singleplayer

Platformy

PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Wymagania sprzętowe PC
Qaqwqwrqw

Wymagania minimalne gry Vampyr:

  • system: Windows 7 64-bit lub nowszy
  • procesor: Intel Core i5 2.53 GHz lub AMD Athlon II X3 460 3.4 GHz
  • pamięć: 4 GB RAM
  • grafika: Nvidia GeForce GTX 480 lub AMD Radeon R7 265
Oficjalna strona www

http://www.vampyr-game.com/

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw