Trwa ładowanie...
d2ci2qv

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Uncharted 4: Kres Złodzieja to kolejna część kultowej już gry o przygodach Nathana Drake'a, odwiedzającego przeróżne egzotyczne miejsca na Ziemi. Czwartą część gry, podobnie jak dotychczasowe odsłony, stworzyło studio Naughty Dog, które znane jest z produkcji takich hitów, jak: The Last of Us, Jak and Dexter: The Precursor's Legacy, Crash Bandicoot.

Uncharted 4: Kres Złodzieja - fabuła

Tak jak we wszystkich poprzednich częściach gry, w Uncharted 4: Kres Złodzieja sterujemy Nathanem Drake'm – poszukiwaczem przygód i awanturnikiem, który odwiedził już różne niebezpieczne i odległe części globu, w poszukiwaniu potężnych artefaktów oraz legendarnych skarbów.

Akcja czwartej części Uncharted ma miejsce po trzech latach ubiegłych od wydarzeń znanych z Uncharted 3: Oszustwo Drake'a. Nathan Drake, porzuciwszy wojowniczy styl życia, chce teraz zaznać spokojnego życia u boku Eleny. Niestety, jak się domyślamy, sielanka nie trwa zbyt długo, zaś spokój głównego bohatera przerywa jego brat, Sam, o którym Nathan myślał, że nie żyje.

Tym razem naszą misją jest odszukanie skarbu pirata, któremu na imię Henry Avery (prawdziwa postać, pirat żył w XVII wieku, i jest nazywany arcypiratem, bądź szczęśliwym piratem, ponieważ po swojej zbrodniczej działalności szczęśliwie osiadł na wyspie i prowadził dostatnie życie, dzięki wielu zrabowanym skarbom. Nigdy go nie namierzono i nie osądzono). Od znalezienia skarbu Avery'ego zależy życie Sama.

W trakcie trwania przygody w Uncharted 4, spotkamy naszych starych znajomych (np.: Sull'ego) oraz poznamy parę poszukiwaczy skarbów, Rafe (antagonizm Nathana) oraz Nadine, która jest właścicielką prywatnej grupy militarnej w Afryce Południowej.

Uncharted 4: Kres Złodzieja - mechanika

*Fabuła Uncharted 4: Kres Złodzieja * dotyczy różnych części globu, chociażby Libertalii, która jest piracką kolonią na Madagaskarze. Ponadto, w trakcie rozgrywki znajdziemy się również w tętniącym życiem mieście, jak i odwiedzimy zaśnieżone tereny.

W grze sterujemy poczynaniami Nathana, któremu czasami dotrzymują towarzystwa inni bohaterowie, w tej części gry będzie to przede wszystkim Sam. Pojawiający się przyjaciele aktywnie biorą udział w licznych starciach, potrafią również skrępować i przytrzymać przeciwnika, co pozwala Drake'owi ogłuszyć go jednym celnym ciosem.

W samej swojej istocie, sposób gry nie różni się zbytnio od wcześniejszych odsłon. W Uncharted 4 znów będziemy mieli do czynienia, z charakterystycznym dla serii, synkretyzmem, który odznacza się idealnym połączeniem sprawdzonych elementów, takich jak: eksploracja, walka oraz rozwiązywanie zagadek.

Studio Naughty Dogs dołożyło wielu starań, aby rozgrywka w Uncharted 4: Kres Złodzieja była mniej liniowa, poprawiono również sztuczną inteligencję oraz dodano do ekwipunku nowe przedmioty (np.: linę z hakiem), które przydają się nie tylko w trakcie walki, ale również podczas rozwiązywania łamigłówek terenowych. Oczywiście w Uncharted 4 nie zabraknie humoru, z którego ta seria również jest znana.

Uncharted 4: Kres Złodzieja - tryb

W Uncharted 4: Kres Złodzieja możliwa jest również gra w trybie multiplayer. Rozgrywka wieloosobowa przypomina rozwiązania użyte w poprzednich częściach gry: walkę toczyć możemy w różnych trybach, w lokacjach w których jest wiele osłon, za którymi możemy się schować, jest też lina z hakiem, przydatna do wspinania się po ścianach lub dosięgania przedmiotów daleko od nas położonych.

Oprócz tego, gracze w trakcie zabawy wieloosobowej, mogą korzystać z magicznych mocy, znanych z poprzednich odsłon Uncharted, a są to np.: Wrath of El Dorado (Uncharted), Cintamani Stone (Uncharted 2), Spirit of the Djinn (Uncharted 3). Moce te polepszają nasze statystki, i sprawiają, że, np.: szybciej przemieszczamy się.

W trakcie rozgrywki możemy również przywoływać pomocników, np.: medyka. W trybie mulitplayer Uncharted 4: Kres Złodzieja znajdują się mikropłatności, ale bez obaw, nie są one konieczne do odkrywania jakichkolwiek opcji.

d2ci2qv
Uncharted 4: Kres Złodzieja
Wydawca

Sony Interactive Entertainment

Dystrybutor

Sony Interactive Entertainment Polska

Kategoria wiekowa

powyżej 16 roku życia

Data premiery (Świat)

10.05.2016

Data premiery (Polska)

10.05.2016

Tryby gry

single player / multi player

Platformy

PS4

Oficjalna strona www

https://www.unchartedthegame.com/en-us/

d2ci2qv
d2ci2qv
d2ci2qv
Więcej tematów
d2ci2qv