Trwa ładowanie...
d3czh52

Tom Clancy's The Division 2

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Tom Clancy's The Division 2" to trzecioosobowa strzelanka Ubisoftu z otwartym światem, która stanowi sequel gry "The Division" z 2016 roku. W kontynuacji znanego cyklu gracz trafia do Waszyngtonu i staje do walki o utrzymanie porządku w mieście.

Tom Clancy's The Division 2 – informacje o grze

Jako kolejna odsłona cyklu strzelanek Tom Clancy's, gra "The Division 2" reprezentuje gatunek gier akcji z widokiem trzecioosobowym i elementami RPG. Deweloperzy z Massive Entertainment opracowali produkcję z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Twórcy udostępnili graczom otwartą wersję beta gry do testów między 1 marca a 4 marca 2019. Premierę "Tom Clancy's The Division 2" wyznaczono na 15 marca.

Tom Clancy's The Division 2 – fabuła

W "The Division 2" gracz zostaje przeniesiony do stolicy Stanów Zjednoczonych. Minęło siedem miesięcy od ataku biologicznego z pierwszej części gry, ale nie wszędzie udało się przywrócić równowagę społeczną. Właśnie w Waszyngtonie sytuacja jest napięta, a ze względu na wysokie ryzyko zamachu stanu, zostają tam wysłani członkowie organizacji The Division.

Jako agent The Division, gracz będzie miał za zadanie powstrzymać wojnę kilku frakcji.

Tom Clancy's The Division 2 – rozgrywka

"The Division 2" to TPS, w którym gracz przemierza rozległy otwarty świat. Dokładnie odwzorowany Waszyngton odpowiada rzeczywistej topografii miasta, dzięki czemu mapa jest większa niż w "Tom Clancy's The Division". Gra została stworzona przede wszystkim z myślą o zabawie w trybie kooperacji sieciowej, ale dostępny jest też tryb PvP i kampania singleplayer.

Istotnym aspektem rozgrywki w "The Division 2" są elementy RPG. Prowadzony przez gracza bohater zbiera punkty doświadczenia, poziomy oraz coraz to potężniejsze uzbrojenie. Zgromadzone doświadczenie pozwala na rozwijanie umiejętności postaci. Możliwe jest też rozbudowanie bazy.

Tom Clancy's The Division 2 – twórcy

Deweloperem "Tom Clancy's The Division 2" jest studio Massive Entertainment, którego właściciel od 2008 roku to gigant branży gier, Ubisoft.

Inne projekty Massive Entertainment to pierwsza odsłona "The Division", a także gry takie jak "Just Dance Now" (2014), "Far Cry 3" (2012), "Assassin's Creed: Revelations" (2011), strategia "World in Conflict" (2007) czy seria taktyczna "Ground Control".

Cykl gier Tom Clancy's – najważniejsze serie

Na podstawie prozy Toma Clancy'ego powstało kilka oddzielnych serii gier. Akcja poszczególnych produkcji osadzona jest w uniwersum czerpiącym z powieści Toma Clancy'ego, a niektóre serie inspirowane są konkretnymi książkami pisarza.

Dotychczas powstały następujące serie gier akcji Tom Clancy's:

 • Tom Clancy's Rainbow Six. Pierwsza seria gier, która wykorzystała markę Tom Clancy's była strzelanka taktyczna "Tom Clancy's Rainbow Six" z 1998 roku. W cyklu Tom Clancy's Rainbow Six pojawiło się kilkanaście tytułów, w tym "Tom Clancy's Rainbow Six Siege" (2016).
 • Tom Clancy's Ghost Recon. Seria taktycznych strzelanek o amerykańskim oddziale specjalnym "The Ghosts". Na podstawie gier powstało kilka ksiażek autorstwa Granta Blackwooda, które napisał pod pseudonimem David Michaels.
 • Tom Clancy's Splinter Cell. Popularna seria skradanek TPS, które doczekały się wersji książkowych w wykonaniu Davida Michaelsa.
 • Tom Clancy's EndWar. Strategiczna seria RTS-ów, których akcja rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, podczas III wojny światowej.
 • Tom Clancy's H.A.W.X. Zręcznościowe symulatory lotnicze "Tom Clancy's H.A.W.X." (2009) i "Tom Clancy's H.A.W.X. 2" (2010), w których rozgrywka opierała się na multiplayerze sieciowym.
 • Tom Clancy's The Division. Pierwsza gra z tej serii, czyli "The Division", ukazała się w 2016 roku. "The Division 2" (2019) stanowi jej bezpośrednią kontynuację.
d3czh52
Tom Clancy's The Division 2
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Ubisoft GmbH

Kategoria wiekowa

PEGI 18

Data premiery (Świat)

15.03.2019

Data premiery (Polska)

15.03.2019

Tryby gry

multiplayer (kooperacja)

Platformy

PC, PS4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe gry :

 • system: Windows 7/8/10
 • wersja DirectX: 11/12
 • procesor: AMD FX-6350 / Intel Core I5-2500K
 • pamięć: 8 GB RAM
 • karta graficzna: AMD Radeon R9 270 / Nvidia Geforce GTX 670
 • Video RAM: 2 GB
Oficjalna strona www

https://tomclancy-thedivision.ubisoft.com/

d3czh52
d3czh52
d3czh52
Więcej tematów
d3czh52