Trwa ładowanie...
d2poqgb

The Evil Within

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

The Evil Within to gra komputerowa o cechach survivalu, trzymająca w napięciu i zmuszająca gracza do walki o przetrwanie.

The Evil Within – ogólne informacje

The Evil Within to gra akcji, w którą wplecione zostały elementy mrocznego survival horroru. Reżyserem The Evil Within jest japoński producent Shinji Mikami, który stworzył także serię gier komputerowych Resident Evil, jest on również uważany za współtwórcę tego gatunku. Grę wyprodukowało studio Tango Gameworks, wydała firma Bethesda Softworks dnia 14 października 2014 roku. Gra charakteryzuje się ponurym i mrocznym klimatem, czego przykładem mogą być często występujące w niej halucynacje.

The Evil Within – fabuła gry

Bohaterem gry The Evil Within jest detektyw Sebastian. Wraz z partnerami przybywa on do mrocznego miasteczka, aby rozwiązać zagadkę tajemniczej serii morderstw w tutejszym zakładzie psychiatrycznym. Kiedy postacie wkraczają na teren szpitala, okazuje się, że nie ma tu nikogo żywego a dokoła leżą brutalnie zmasakrowane ciała ofiar. Sebastian zostaje znienacka zaatakowany, traci przytomność, a kiedy się budzi, jest świadkiem zamordowania policjanta. W tym momencie rozpoczyna się wędrówka w głąb ponurego miejsca i walka o przetrwanie w świecie agresywnych potworów.

Atmosferę gry The Evil Within zbudowano stopniowo w taki sposób, aby grający mógł przewidzieć zagrożenie. Fabuła gry The Evil Within to przede wszystkim tajemnice i szaleństwo, nie ma tu charakterystycznych zwrotów akcji. W grze dominują zawirowania fabularne, ale także powolne odkrywanie skrywających przez miasteczko tajemnic. Miejsca odwiedzane przez bohaterów są przede wszystkim klaustrofobiczne, w dalszej części misji pojawiają się bardziej swobodne przestrzenie.

Atutem gry The Evil Within jest otoczenie, które zmienia się w najmniej oczekiwanym momencie. Postać niekiedy miewa halucynacje, podczas których spotykają go niepokojące rzeczy. Gracz musi przemierzać najciemniejsze zakątki, które obfitują w brutalność i wszechogarniającą krew.

The Evil Within - mechanika

Gracz może nie tylko likwidować kolejnych przeciwników poprzez strzelanie, ale także może korzystać z umiejętności skradania i użycia przedmiotów, aby odwrócić uwagę różnych kreatur. Interfejs gry został ograniczony do minimum, bowiem widoczny jest tylko pasek życia i miniaturki broni, którą gracz używa wraz z liczbą dostępnych nabojów. Należy zaznaczyć, że rozgrywające się mrożące krew w żyłach wydarzenia oddziałują na psychikę postaci. Sprawia to, że detektyw Sebastian jest mniej mobilny i zmienia się fizycznie.

Gra powstała na bazie zmodyfikowanego silnika id Tech 5. Na wyjątkowość produkcji składają się środowisko podnoszące adrenalinę, mroczna grafika, oryginalne animacje zombiaków i poczwar, czego przykładem może być postać kobiety, która wyglądem przypomina skrzyżowanie człowieka i pająka. Ponury nastrój i wszechobecne zagrożenie potęgują efekty dźwiękowe, które z pewnością nie pozostaną obojętne każdemu graczowi.

Gra zyskała uznanie odbiorców, zdobywając w serwisie Metacritic średnią ocen 76/100.

d2poqgb
The Evil Within
Wydawca

Bethesda Softworks

Dystrybutor

Cenega

Kategoria wiekowa

PEGI:18

Data premiery (Świat)

14.10.2014

Data premiery (Polska)

14.10.2014

Tryby gry

jednoosobowa

Platformy

Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania dla gry The Evil Within:

  • Core i7 3.5 GHz,
  • Windows 7/8 64-bit,
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza),
  • 50 GB HDD,
  • 4 GB RAM.
Oficjalna strona www

https://theevilwithin2.bethesda.net/en

d2poqgb
d2poqgb
d2poqgb
Więcej tematów
d2poqgb