Trwa ładowanie...
dlveo12

Resident Evil VII: Biohazard

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

W Resident Evil VII: Biohazard musimy stoczyć niejedną walkę z armią żywych trupów. Gra przez cały czas utrzymuje napięcie i poczucie zagrożenia. Twórcy Resident Evil VII: Biohazard nie maja sobie równych w budowaniu atmosfery grozy, można powiedzieć, że seria Resident Evil zdefiniowała gatunek survival horrorów.

Resident Evil: Biohazard – survival horror

Poprzednie części serii nastawione były mocno na utrzymywanie akcji na jak najwyższym poziomie, co powodowało, że element grozy schodził na drugi plan. Resident Evil VII: Biohazard odwraca tę tendencję i skupia sią na skrupulatnym realizowaniu założeń gatunkowych. Twórcy z firmy Capcom wykorzystali nieco oldskulowych rozwiązań, ale zrealizowali je w jak najbardziej nowoczesnym wydaniu. W Resident Evil VII: Biohazard przez całą rozgrywkę utrzymuję się atmosfera strachu, zawsze mamy za mało amunicji, a poziom trudności jest naprawdę wysoki. Wydarzenia z gry możemy obserwować z perspektywy pierwszoosobowej, a moment walki są przerywane obszernymi wątkami eksploracyjnymi.

Resident Evil – fabuła

W poprzednich odsłonach serii Resident Evil fabuła skupiała się na walce wyszkolonych żołnierzy z wybrykami natury stworzonymi przez bezdusznych zarządców wielkich korporacji. W Resident Evil VII: Biohazard chodzi o coś zupełnie innego. Wcielamy się w postać Ethana, zwykłego człowieka, który udaje się na południe Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu zaginionej żony. Trafia do odstraszającej rezydencji, która tylko pozornie jest opuszczona.

Novum stanowi również fakt, że scenariusz do Resident Evil VII: Biohazard po raz pierwszy w historii serii nie został napisany przez Japończyka. Tym razem stworzył go Richard Pearsey, który w swoim dorobku ma już takie gry, jak: F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon i Spec Ops: The Line.

Resident Evil – rozgrywka

Resident Evil VII: Biohazard w pełni realizuje założenia gatunku survival horror. W trakcie rozgrywki eksplorujemy rozmaite lokacje, staczamy walki z przeciwnikami, a także rozwiązujemy logiczne zagwozdki. Każde miejsce gracz musi przeszukać niezwykle dokładnie, ponieważ dzięki temu zdobywa cenne w dalszej rozgrywce przedmioty. Zbyt pobieżne przemierzanie kolejnych lokacji w Resident Evil VII: Biohazard grozi rychłą śmiercią. Poziom trudności jest w grze wyśrubowany, dlatego cały czas trzeba się mieć na baczności. Oddech możemy złapać tylko podczas rozwiązywania zagadek logicznych, których w Resident Evil VII: Biohazard nie ma jednak zbyt dużo. Polegają one głównie na manipulowaniu rozmaitymi mechanizmami.

Nowości w Resident Evil VII: Biohazard dotyczą także widoku: w poprzednich częściach wydarzenia gry obserwowaliśmy z perspektywy trzecioosobowej, a w siódemce widzimy oczami bohatera. Zmiany dotyczą również walki z przeciwnikami. Protagonistą w Resident Evil VII: Biohazard jest zwykły człowiek, dużo słabszy niż wyszkoleni i uzbrojeni żołnierze znani z poprzednich części. Walki z mieszkańcami rezydencji, którą eksplorujemy w trakcie rozgrywki jest więc dużo większym wyzwaniem. Co nie znaczy, że do dyspozycji mamy tylko przedmioty w zasięgu ręki. Rezerwuar broni w Resident Evil VII: Biohazard jest dużo większy. Gracz może robić użytek np. z miotacza ognia czy piły łańcuchowej.

Resident Evil VII: Biohazard – dodatkowe informacje

Podstawą do zbudowania klimatu grozy w Resident Evil VII: Biohazard jest misterna, trójwymiarowy obraz przygotowany z dbałością o najmniejsze detale. Resident Evil VII: Biohazard działa na autorskim silniku stworzonym specjalnie na potrzeby gry – RE Engine.

Zdecydowanie najlepiej prezentuje się Resident Evil VII: Biohazard w wersji na PC-ty, ale jest dostępna również w wersji na Playstation 4 i Xbox One.

dlveo12
Resident Evil VII: Biohazard
Wydawca

Capcom

Kategoria wiekowa

18

Data premiery (Świat)

24.01.2017

Data premiery (Polska)

24.01.2017

Tryby gry

single/multiplayer

Platformy

PC, PS4, XONE

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Resident Evil VII: Biohazard:

  • Intel Core i7-3770 3.4 GH,
  • 8 GB,
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960/Radeon R9 280X lub lepsza,
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Oficjalna strona www

http://www.capcom.co.jp/residentevil7/

dlveo12
dlveo12
dlveo12
Więcej tematów
dlveo12