Trwa ładowanie...
d2ydvlt
d2ydvlt

South Park: Kijek Prawdy

Najnowsze informacje
Gra South Prak: Kijek Prawdy to humorystyczna gra dla dorosłych flickr.com

Gra South Park: Kijek Prawdy to humorystyczna gra z gatunku RPG, wyprodukowana przez studio Obsidian Entertainment i wydana przez studio Ubisoft, oparta na popularnym, amerykańskim serialu pt. Miasteczko South Park.

South Park: Kijek Prawdy – informacje ogólne

Pierwotnie produkcja South Park: Kijek Prawdy ukazała się w 2014 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 oraz na komputerach osobistych. Nad produkcją tego tytułu czuwali sami twórcy serialu South Park: Matt Stone i Trey Parker, toteż gra – zarówno pod względem fabularnym, humorystycznym, jak i dźwiękowym oraz graficznym – bardzo przypomina serial. Premiera kontynuacji tej gry – South Park: The Fractured but Whole – została zapowiedziana na 17 października 2017 roku.

South Park: Kijek Prawdy – fabuła

Fabuła omawianej gry rozgrywa się w niewielkim amerykańskim miasteczku South Park, do którego właśnie przeprowadził się nasz protagonista: anonimowy chłopiec, nazwany później Deklem (w polskiej wersji gry). Chłopiec ten podczas zwiedzania nowego miejsca zamieszkania i poszukiwania nowych znajomych przypadkowo wplątuje się w konflikt między dwiema grupami dzieciaków, po czym dołącza do jednej z nich: Kupa Keep pod wodzą Erica Cartmana. Początkowo nasz bohater ma za zadanie zwerbować kilku innych chłopców do grupy Kupa Keep i pomóc im w ich obowiązkach, ale w miarę rozwoju akcji wplątuje się w coraz bardziej absurdalne intrygi, by ostatecznie uratować całe miasteczko South Park przed poważnym zagrożeniem.

Początkowo gra South Park opiera się na niewinnej, typowo LARP-owej zabawie dzieciaków, polegającej na konflikcie między grupą wojowników i czarodziejów Kupa Keep a grupą elfów z Kylem na czele, którzy walczą o posiadanie tytułowego Kijka prawdy. Później jednak gracz spotyka coraz groźniejszych przeciwników, np. obcych z kosmosu czy nazistowskich zombie, a jego zadania nabierają coraz większej wagi.

W grze South Park: Kijek prawdy możemy spotkać niemalże wszystkich serialowych bohaterów, np. wyżej wymienionego Erica Cartmana, a także Buttersa, Kenny'ego czy Randy'ego.

South Park: Kijek Prawdy – mechanika

Gra South Park: Kijek Prawdy jest dwuwymiarową grą RPG w perspektywie trzeciej osoby, która rozpoczyna się od utworzenia nowego bohatera i nadaniu mu jednej z czterech dostępnych klas: Czarodziej, Wojownik, Złodziej i Żyd. Każda klasa umożliwia dysponowanie swoistymi umiejętnościami, które gracz wykorzystuje w walce z przeciwnikami.

Mechanika tego tytułu jest typowa dla gier z gatunku RPG: gracz wykonuje zlecone zadania, rozwijając tym samym umiejętności charakterystyczne dla wybranej klasy, odkrywa mapę, zdobywa różne artefakty, rozmawia z postaciami oraz, oczywiście, walczy z przeciwnikami. Walkę rozgrywamy w trybie turowym wraz z wybranym towarzyszem (początkowo jest nim Butters, ale później można wybrać innego kolegę).

Interfejs gracza, a więc jego ekwipunek, panel umiejętności, dzienniczek zadań itp., zostały przedstawione w formie Facebooka.

South Park: Kijek Prawdy – kontrowersje

Ze względu na obecność kontrowersyjnego humoru, opartego na treściach nazistowskich oraz licznych scenach, prezentujących seksualną przemoc, aborcję itp., gra została ocenzurowana w niektórych krajach, np. w Australii, Austrii, Singapurze. Mimo tego jednak zdobyła uznanie fanów i krytyków.

South Park: Kijek Prawdy
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Ubisoft, Ubisoft GmbH (Polska)

Kategoria wiekowa

+18 (PEGI)

Data premiery (Świat)

06.03.2014

Data premiery (Polska)

06.03.2014

Tryby gry

Singleplayer

Platformy

PC, Xbox 360, PlayStation 3

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania gry South Park: Kijek Prawdy

  • procesor: Core 2 Duo 2.0 GHz,
  • pamięć: 4 GB RAM,
  • karta graficzna: 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza),
  • dysk: 4 GB,
  • system operacyjny: Windows XP/Vista/7/8.
Oficjalna strona www

https://www.ubisoft.com/en-GB/game/south-park/

d2ydvlt
d2ydvlt
d2ydvlt
Więcej tematów
d2ydvlt