Trwa ładowanie...
d3m0tiz

Sekiro: Shadows Die Twice

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Activision / FromSoftware

"Sekiro: Shadows Die Twice" przygodową grą akcji, która osadzona jest w świecie fantasy przypominającym Japonię w XV wieku. Różnica jest oczywiście taka, że graczowi przyjdzie zmierzyć się z niezwykłymi i potężnymi monstrami. Tytuł przeznaczony jest na PC, PS4 i Xbox One.

Sekiro: Shadows Die Twice – informacje o grze

Na premierę "Sekiro: Shadows Die Twice" niecierpliwie wyczekiwali miłośnicy serii Dark Souls i Bloodborne. Nic w tym dziwnego, gdyż twórcą "Sekiro" jest odpowiedzialny za powstanie tych produkcji Hidetaka Miyazaki. Właśnie one stanowią inspirację dla osadzonego w Japonii "Sekiro". Oznacza to, że kolejny intrygujący świat od tego reżysera powraca w zupełnie nowym stylu.

"Sekiro: Shadows Die Twice" wykorzystuje perspektywę trzecioosobową i pozwala graczowi na wybór częściowo skradankowego stylu rozgrywki. Tę produkcję Miyazakiego mogą wypróbować właściciele PC, a także konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Sekiro: Shadows Die Twice – fabuła

Akcja "Sekiro: Shadows Die Twice" przenosi gracza do okresu Sengoku, który trwał w Japonii na przełomie XV i XVI wieku. Mamy jednak do czynienia z alternatywną rzeczywistością, gdzie historię urozmaicają elementy fantastyczne.

W tym właśnie świecie wojownik imieniem Sekiro podejmuje się misji, której celem jest ocalenie jego pana porwanego przez samuraja z klanu Ashina. Sekiro chce się też zemścić, bo w wyniku ataku stracił rękę. Zamiast niej od tej pory wojownik posługuje się protezą, ale to nie jedyna zmiana, jaka zaszła w jego ciele. Dodatkowo nie może on umrzeć. Czy zemsta pozwoli Sekiro na odzyskanie spokoju?

Sekiro: Shadows Die Twice – rozgrywka

Chociaż gra "Sekiro: Shadows Die Twice" jest porównywana do serii Souls, to wiele elementów odróżnia ją od tamtych produkcji. Po pierwsze "Sekiro" to typowy single player bez trybu sieciowego. Po drugie nie jest to produkcja RPG, nie pojawią się więc możliwości wyboru klasy postaci czy modyfikowania wyposażenia. Zamiast tego otrzymujemy zręcznościowy system walki pozwalający na odblokowywanie nowych umiejętności.

Podczas starć w "Sekiro: Shadows Die Twice" możemy blokować ciosy czy odskakiwać, ale też unikać otwartej walki poprzez działanie z ukrycia. Różnorodne opcje taktyczne znacznie rozszerza możliwość poruszania się w osi pionowej z wykorzystaniem haka i obserwowania okolicy z poziomu dachów. Taktyka skradankowa ma jedna swoje ograniczenia – z bossami trzeba staczać otwarte potyczki.

Nietypowym elementem rozgrywki jest śmierć bohatera, czy też raczej możliwość natychmiastowego powrotu do życia i kontynuowania walki. Nie jest to zdolność, z której można korzystać do woli, ale wprowadza interesujące urozmaicenie.

Sekiro: Shadows Die Twice – twórcy

Deweloperem "Sekiro: Shadows Die Twice" jest japońskie studio FromSoftware znane z produkcji pokroju "Demon's Souls", "Dark Souls", "Bloodborne" czy "Armored Core". Prezesem studia od 2014 roku jest Hidetaka Miyazaki, reżyser "Sekiro", a także m.in. trzeciej części "Dark Souls" i gry "Bloodborne". Gry Miyazakiego wyróżniają się wysokim poziomem trudności i wyrazistą stylistyką świata przedstawionego. Warto wspomnieć, że w 2018 roku Hidetaka otrzymał podczas gali Golden Joystick 2018 nagrodę za całokształt twórczości w branży gier komputerowych.

d3m0tiz
Sekiro: Shadows Die Twice
Wydawca

Activision Blizzard

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI 18

Data premiery (Świat)

22.03.2019

Data premiery (Polska)

22.03.2019

Tryby gry

single player

Platformy

PC, PS4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe gry :

  • system: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 10 64-bit
  • DirectX: 11
  • procesor: Intel Core i3-2100 lub AMD FX-6300
  • pamięć: 4 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 lub AMD Radeon HD 7950
  • wolne miejsce na dysku: 25 GB
Oficjalna strona www

https://www.sekiro.jp/

d3m0tiz
d3m0tiz
d3m0tiz
Więcej tematów
d3m0tiz