Trwa ładowanie...
dlveo12

Q.U.B.E. 2

Najnowsze informacje
www.qube-game.com
Źródło: www.qube-game.com, fot: Materiały prasowe

Gra Q.U.B.E. 2 stanowi kontynuację cieszącej się popularnością pierwszoosobowej gry logicznej Q.U.B.E. z 2012 roku. Deweloperzy z Toxic Games zaplanowali premierę na systemy Windows i macOS oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One na początek 2018 roku.

Q.U.B.E. 2 – informacje ogólne

Gra logiczna Q.U.B.E. 2 jest drugim dziełem studia Toxic Games, którego debiut stanowiła pierwsza gra Q.U.B.E. wydana w 2012 roku. Druga odsłona tej logicznej przygodówki opiera się na nowszym silniku graficznym Unreal Engine 4 i rozwija wiele pomysłów wykorzystanych w pierwszej części.

W prace nad grą zaangażowały się takie osoby z branży gier jak m.in. Harry Corr (działał też w zespołach tworzących gry Grid 2 i Dirt Rally) i Benjamin Hill (producent Ether One i Duskers). Muzykę do gry Q.U.B.E. 2 skomponował David Housden nominowany do nagrody BAFTA za ścieżkę dźwiękową do produkcji niezależnej Thomas Was Alone.

Producenci zapowiedzieli, że Q.U.B.E. 2 pojawi się w wersji na komputery stacjonarne (Windows, macOS) i konsole (PlayStation 4 i Xbox One) na początku 2018 roku.

Q.U.B.E. 2 – fabuła

W grze Q.U.B.E. 2 gracz wciela się w Amelię Cross, brytyjską archeolog, która budzi się na nieznanej, obcej planecie. Z pomocą Emmy stara się ona odnaleźć drogę do domu, rozwiązując zagadki i zmieniając strukturę otoczenia. Próbuje też dowiedzieć się, jakie jest prawdziwe przeznaczenie tajemniczego miejsca, w którym się znalazła.

Q.U.B.E. 2 – rozgrywka

Q.U.B.E. 2 to gra logiczna osadzona w trójwymiarowej rzeczywistości oraz wykorzystująca perspektywę pierwszoosobowy. Twórcy stawiają przed graczem serię zagadek logicznych opartych na manipulowaniu sześcianami przy pomocy specjalnych rękawic. Stopniowo odkrywane są kolejne warstwy fabuły Q.U.B.E. 2 – przed graczem stawiane są kolejne pytania dotyczące jego prawdziwego celu i pochodzenia dziwnej lokacji, w której znalazła się główna bohaterka gry.

dlveo12
Q.U.B.E. 2
Wydawca

Toxic Games, Trapped Nerve Games (Steam)

Dystrybutor

Toxic Games

Kategoria wiekowa

bez ograniczeń

Tryby gry

singleplayer

Platformy

PC, Xbox One, PS4

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania systemowe Q.U.B.E. 2:

  • system: Windows 7 64-bit
  • procesor: Quad-core Intel lub AMD 2.5 GHz
  • pamięć: 4 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 470 lub AMD Radeon 6870 HD
  • wolne miejsce na dysku: 4 GB
Oficjalna strona www

toxicgames.co.uk/qube2

dlveo12
dlveo12
dlveo12
Więcej tematów
dlveo12