Trwa ładowanie...
dgxfw96

Prison Architect

Najnowsze informacje
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Prison Architect to ciekawa propozycja dla miłośników gier strategicznych. Wcielamy się w niej w rolę naczelnika więzienia, który musi rozbudowywać swoja placówkę, dbać o potrzeby osadzonych w niej więźniów i wymuszać porządek. Prison Architect koncentruje się jednak na aspekcie ekonomicznym.

Prison Architect – opis gry

Twórcy Prison Architect to niezależne studio brytyjskie Introversion Software. W powstawaniu Prison Architect przydatne okazały się takie tytuły, jak: Dungeon Keeper, Theme Park, Dwarf Fortress, z których deweloperzy czerpali wiele inspiracji.

Prison Architect to strategia ekonomiczna z elementami planowania przestrzeni i zarządzania. Zabawę w Prison Architect zaczynamy od zaprojektowania więzienia, a następnie musimy zarządzać nim i stale rozbudowywać. Oczywiście, tuż po pojawieniu się pierwszych osadzonych zaczynają się kłopoty, a lista zadań do wykonania rośnie.

Prison Architect – rozgrywka

Zadaniem gracza w Prison Architect jest nie tylko zbudowanie placówki, ale także odpowiednie nią zarządzanie. Musimy dbać o zaspokajanie potrzeb przebywających w niej więźniów oraz utrzymywanie dyscypliny. W Prison Architect każdy z osadzonych musi dostać swoją porcję jedzenia, a także mieć możliwość skorzystania z prysznicu i wyjścia na spacer. Jeśli potrzeby więźniów w Prison Architect zostaną zaniedbane, grozi nam wybuch buntu, którego pracownicy więzienia nie będą chcieli stłumić i konieczne będzie wezwanie ciężko uzbrojonych sił.

Do stałych elementów rozgrywki w Prison Architect należy tłumienie wyskoków mniej pokornych więźniów i odpowiednie bilansowanie budżetu. Każdy nowo przybyły więzień to dodatkowy wpływ na nasze konto bankowe, ale zarazem rosną też wydatki.

Prison Architect – więźniowie

Co ciekawe, każdy z rezydentów naszego więzienia w Prison Architect cechuje się indywidualizmem. Skazani sami decydują, co chcą robić podczas pobytu w zakładzie karnym. Niektórzy z nich pracują w kuchni lub ćwiczą na siłowni, a inni cechują się niesubordynacją i tendencją do wywoływania bójek. Strażnicy biorący udział w tłumieniu zamieszek w Prison Architect są narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Czasami nawet odmawiają interwencji, a my musimy prosić o pomoc ciężko uzbrojone oddziały wojskowe.

Oczywiście, jako zarządcy więzienia w Prison Architect musimy się też liczyć z próbami ucieczki więźniów. Zagrożenie ucieczką jest tym większe, że osadzeni mają tendencję do łączenia się w gangi i kontrabandy.

dgxfw96
Prison Architect
Wydawca

Introvertion Software

Data premiery (Świat)

06.10.2015

Tryby gry

single player

Platformy

PC, XONE, X360, PS4, IOS, AND

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe dla gry Prison Architect:

  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD FX 8150 3.6 GHz,
  • 4 GB RAM,
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza,
  • 100 MB HDD,
  • Windows XP
Oficjalna strona www

http://www.introversion.co.uk/prisonarchitect/

dgxfw96
dgxfw96
dgxfw96
Więcej tematów
dgxfw96