Trwa ładowanie...
d2ydvlt
d2ydvlt

Prison Architect

Najnowsze informacje
Prison Architect gra strategiczna na konsole, komputery i urządzenia mobilne Facebook.com

Prison Architect to ciekawa propozycja dla miłośników gier strategicznych. Wcielamy się w niej w rolę naczelnika więzienia, który musi rozbudowywać swoja placówkę, dbać o potrzeby osadzonych w niej więźniów i wymuszać porządek. Prison Architect koncentruje się jednak na aspekcie ekonomicznym.

Prison Architect – opis gry

Twórcy Prison Architect to niezależne studio brytyjskie Introversion Software. W powstawaniu Prison Architect przydatne okazały się takie tytuły, jak: Dungeon Keeper, Theme Park, Dwarf Fortress, z których deweloperzy czerpali wiele inspiracji.

Prison Architect to strategia ekonomiczna z elementami planowania przestrzeni i zarządzania. Zabawę w Prison Architect zaczynamy od zaprojektowania więzienia, a następnie musimy zarządzać nim i stale rozbudowywać. Oczywiście, tuż po pojawieniu się pierwszych osadzonych zaczynają się kłopoty, a lista zadań do wykonania rośnie.

Prison Architect – rozgrywka

Zadaniem gracza w Prison Architect jest nie tylko zbudowanie placówki, ale także odpowiednie nią zarządzanie. Musimy dbać o zaspokajanie potrzeb przebywających w niej więźniów oraz utrzymywanie dyscypliny. W Prison Architect każdy z osadzonych musi dostać swoją porcję jedzenia, a także mieć możliwość skorzystania z prysznicu i wyjścia na spacer. Jeśli potrzeby więźniów w Prison Architect zostaną zaniedbane, grozi nam wybuch buntu, którego pracownicy więzienia nie będą chcieli stłumić i konieczne będzie wezwanie ciężko uzbrojonych sił.

Do stałych elementów rozgrywki w Prison Architect należy tłumienie wyskoków mniej pokornych więźniów i odpowiednie bilansowanie budżetu. Każdy nowo przybyły więzień to dodatkowy wpływ na nasze konto bankowe, ale zarazem rosną też wydatki.

Prison Architect – więźniowie

Co ciekawe, każdy z rezydentów naszego więzienia w Prison Architect cechuje się indywidualizmem. Skazani sami decydują, co chcą robić podczas pobytu w zakładzie karnym. Niektórzy z nich pracują w kuchni lub ćwiczą na siłowni, a inni cechują się niesubordynacją i tendencją do wywoływania bójek. Strażnicy biorący udział w tłumieniu zamieszek w Prison Architect są narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Czasami nawet odmawiają interwencji, a my musimy prosić o pomoc ciężko uzbrojone oddziały wojskowe.

Oczywiście, jako zarządcy więzienia w Prison Architect musimy się też liczyć z próbami ucieczki więźniów. Zagrożenie ucieczką jest tym większe, że osadzeni mają tendencję do łączenia się w gangi i kontrabandy.

Prison Architect
Wydawca

Introvertion Software

Data premiery (Świat)

06.10.2015

Tryby gry

single player

Platformy

PC, XONE, X360, PS4, IOS, AND

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe dla gry Prison Architect:

  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD FX 8150 3.6 GHz,
  • 4 GB RAM,
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza,
  • 100 MB HDD,
  • Windows XP
Oficjalna strona www

http://www.introversion.co.uk/prisonarchitect/

d2ydvlt
d2ydvlt
d2ydvlt
Więcej tematów
d2ydvlt