Trwa ładowanie...
d2m75ld

Path of Exile

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Grinding Gear Games

Path of Exile to sieciowa gra fantasy z gatunku action RPG inspirowana serią Diablo. Rozgrywka odbywa się w systemie free-to-play, a więc uwzględnia mikropłatności.

Path of Exile – informacje o grze

Fabularna gra akcji Path of Exile została wyprodukowana i wydana przez pochodzące z Nowej Zelandii studio studio Grinding Gear Games. Zabawa łączy RPG, hack’n’slash i rozgrywkę sieciową, a przy tym wykorzystuje rzut izometryczny.

Jeszcze w marcu 2012 odbywały się otwarte testy produkcji, a zamknięta beta ruszyła w styczniu 2013. Data premiery Path of Exile przypadła na 23 października 2013. W nieco ponad dwa miesiące wydania do społeczności gry dołączyło 3,7 mln użytkowników.

Path of Exile – rozgrywka

Przed rozpoczęciem zabawy z Path of Exile gracz wybiera jedną z siedmiu postaci. Każda z nich reprezentuje inną klasę i jest wygnańcem, który będzie musiał przemierzać wrogi świat Wraeclast. Podczas gry pojawiają się klasyczne elementy RPG takie jak walki z przeciwnikami, rozmowy z napotkanymi NPC-ami, wykonywanie zadań, zdobywanie przedmiotów i gromadzenie doświadczenia w celu rozwijania postaci.

Różne rozwiązania wykorzystane w Path of Exile przypominają nie tylko te znane z Diablo, ale też z Guild Wars czy Sacred.

Path of Exile – tryby gry

Path of Exile jest grą sieciową oferującą tryby singleplayer, kooperację oraz potyczki PvP. Spory wpływ na przebieg zabawy mają ligi (np. Standard czy Hardcore – w tej drugiej śmierć jest permanentna), od których zależy poziom trudności. Poza ligami podstawowymi warto też wspomnieć ligi tymczasowe, które mają formę wyzwań rządzących się swoimi władnymi zasadami. Są one otwarte dla graczy jedynie przez określony czas.

Dodatki do Path of Exile

  • Sacrifice of the Vaal (2014) – cyfrowe rozszerzenie wprowadzające m.in. nowe obszary, ligi i dwa tryby PvP (Cut Throat i Sarn Arena).
  • Forsaken Masters (2014) – drugi dodatek do Path of Exile wprowadził generowane losowo postaci niezależne (Masters), które gracz mógł rekrutować, zmodyfikował drzewko umiejętności pasywnych i dodał crafting.
  • The Awakening (2015) – nowe elementy z tego rozszerzenia obejmują: czwarty rozdział opowieści, nowe umiejętności, czary, potwory i 100 przedmiotów.
  • Ascendancy (2016) – obszerny dodatek, w którego skład weszło 19 podklas, Próby Panowania, losowo generowane lokacje, a także szereg umiejętności, kart wróżb i przedmiotów.
  • Atlas of Worlds (2016) – zawartość Atlas of Worlds to dodatkowe 30 map oraz 19 bossów.
  • Fall of Oriath (2017) – największe z wydanych do tej pory rozszerzeń Path of Exile urozmaicało rozgrywkę dodając aż sześć aktów, w ramach których pojawiają się oczywiście nowe mapy, zadania, przedmioty. Jeśli chodzi o walki, to podczas starć gracz zmierzy się z nowymi 24 bossami.
  • War for the Atlas (2017) – ten dodatek udostępnia graczom 32 nowe mapy i nową mechanikę rozgrywki w ligach Incursion, Bestiary i Delve
  • The Betrayal (2018) – razem z tym rozszerzeniem pojawiły się modyfikacje elementów takich jak system craftingu.
d2m75ld
Path of Exile
Wydawca

Grinding Gear Games

Dystrybutor

Grinding Gear Games

Data premiery (Świat)

23.10.2013

Tryby gry

multiplayer, singleplayer

Platformy

PC, PS4, Xbox One

Oficjalna strona www

https://www.pathofexile.com/game

d2m75ld
d2m75ld
d2m75ld
Więcej tematów
d2m75ld

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj