Trwa ładowanie...
d26pxy4

OGame

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Gameforge 4D GmbH

OGame to darmowa gra przeglądarkowa o charakterze strategii ekonomicznej osadzonej w kosmicznych realiach sci-fi. Wystartowała ona w 2002 roku, a polska wersja językowa dostępna jest od 2005 roku.

OGame – informacje o grze

Producentem gry internetowej Ogame jest Gameforge, niemiecki wydawca, który stworzył też inne produkcje przeglądarkowe, w tym Metin2, Ikariam, BattleKnight czy BiteFight. Premiera OGame przypadła na 2002 rok, ale w kolejnych latach przetłumaczone wersje gry pojawiły się też w blisko 30 krajach, w tym Brazylii, Francji, Norwegii, Meksyku, Turcji, USA czy Japonii. Polską edycję udostępniono w 2005 roku.

OGame należy do gatunku strategii MMO przeznaczonych na przeglądarki, polega więc na rozbudowie swojego imperium z naciskiem na aspekty ekonomiczne, handlowe i militarne. Gracze bawią się na różnych serwerach, które mogą pomieścić do 15 tysięcy osób. W świecie OGame każdy serwer określany jest jako uniwersum, w którego obrębie występują galaktyki, układy słoneczne, planety oraz księżyce.

Najnowsze informacje dotyczące świata gry czy kwestii technicznych są regularnie udostępniane na oficjalnych forach OGame. W poszczególnych krajach działają też aktywne w różnym stopniu społeczności graczy.

W OGame zastosowano system mikropłatności (free-to-play) – za realne pieniądze można kupić specjalną walutę (antymaterię), którą wykorzystuje się w grze.

OGame – rozgrywka

Na początku rozgrywki w OGame gracz zarządza jedną planetą. Podstawowym zadaniem jest gromadzenie surowców, które posłużą do stawiania budowli, rozwijania nowych technologii i budowania statków. Gracz dąży więc do uzyskania potęgi ekonomicznej i militarnej, by następnie podbijać nowe planety, handlować i zawierać sojusze. Odnoszone sukcesy gwarantują wyższą pozycję w rankingu danego uniwersum.

Istotnym elementem rozgrywki jest system RTS. Toczenie się akcji OGame w czasie rzeczywistym oznacza, że rozbudowa stacji czy rozwijanie technologii wymaga określonego czasu. Przeciwnicy mogą też zaatakować, gdy dany gracz nie jest obecny na serwerze.

OGame – elementy gry

Wśród najważniejszych elementów OGame należy wymienić gromadzenie surowców, eksplorację, walki, handel i zawieranie sojuszy.

W grze dysponujemy kilkoma podstawowymi surowcami: metalem, kryształem, deuterem, antymaterią, a także energią. Ich pozyskiwanie i rozsądne zarządzanie zasobami wpływa na efektywność rozwoju imperium gracza. Dzięki wysyłaniu swoich flot w celu eksploracji wszechświata możliwa staje się kolonizacja innych planet.

W OGame istotne są też walki z innymi graczami w celu pozyskania surowców, a także obrona swojej planety przed najazdami przeciwników. Zapewnienie sobie większych szans na przetrwanie i dalszy rozwój ułatwi handel, a także zawiązywanie sojuszy.

OGame – symulator walk

Popularnym narzędziem przydatnym dla graczy jest symulator walk OGame, czyli kalkulator pozwalający zaplanować strategię ataków. Dzięki niemu po wpisaniu statystyk swoich i przeciwnika można przewidzieć wynik starcia. Popularność OGame sprawiła, że pojawiło się również wiele innych aplikacji, które usprawniają rozgrywkę.

d26pxy4
OGame
Wydawca

Gameforge

Tryby gry

massive multiplayer

Platformy

przeglądarka internetowa

Oficjalna strona www

https://pl.ogame.gameforge.com/

d26pxy4
d26pxy4
d26pxy4
Więcej tematów
d26pxy4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj