Trwa ładowanie...
dn7owqg

Mario Kart 8

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Mario Kart jest jest już jedenastą z serii popularnych zręcznościówek od Nintendo. Jednocześnie to pierwsza gra od tych twórców, jaka ukazała się w wersji na konsolę Wii U. W Mario Kart 8 ścigamy się na gokartach z najpopularniejszymi postaciami gier od japońskiej firmy. Tym razem jednak Nintendo wprowadziło novum w postaci wyścigów antygrawitacyjnych, w których możemy się ścigać, jeżdżąc po ścianach albo suficie.

Maio Kart 8 - pojazdy

Mario Kart 8, mimo cyfry w tytule, jest już jedenastym tytułem w serii popularnych wyścigów od Nintendo. Najpopularniejsze postaci z gier tej japońskiej firmy ścigają się w tej części, jeżdżąc fantazyjnymi wehikułami przypominającymi gokarty. Wśród dostępnych w Mario Kart 8 wehikułów znajdziemy też motocykle.

Zadaniem gracza w Mario Kart 8 jest nie tylko pokonywanie torów w jak najlepszym czasie, ale także zdobywanie punktów za akrobacje powietrzne, zbieranie monet i zaliczanie skrzynek z power-upami, które dają bonusy umożliwiające prześcignięcie konkurencji.

Ciekawym urozmaiceniem względem poprzednich części Mario Kart są wyścigi antygrawitacyjne. Twórcy Mario Kart 8 wprowadzili tory podwodne, podniebne, poskręcane jak nigdy wcześniej i zaprzeczające prawom grawitacji.

Co ciekawe gokarty mario są też dostępne w realu jako zabawka dla dzieci albo kolekcjonerów. Zdalnie sterowany gokarty mario są zasilane bateriami i mają ciekawą opcję "doładowania" mocy.

Mario Kart 8 - grafika

Grafika Mario Kart 8 została zaprojektowana tak, żeby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje konsola Wii U. Projektanci skupili się na szczegółach takich jak np. przednie światła w pojazdach, które zapalają się, kiedy wjeżdżamy na zacienione trasy. Mario Kart 8 działa z prędkością 60 klatek na minutę.

Mario Kart 8 - tryb gry

W Mario Kart 8 rozbudowano tryb zabawy wieloosobowej, dzięki któremu jednocześnie może grać nawet 12 osób przy trybie rozgrywki przez internet. Natomiast, jeśli wybieramy rozgrywkę za pomocą sieci domowej na podzielonym ekranie, w jednym wyścigu mogą uczestniczyć cztery osoby na raz.

Ciekawą funkcją Mario Kart 8 jest Mario Kart TV. Dzięki temu rozwiązanie gracze mogą łączyć się za pomocą sieci społecznościowych i dzielić nagraniami z własnej gry, a także komentowac filmiki przesłane przez innych miłośników Mario Kart 8.

dn7owqg
Mario Kart 8
Wydawca

Nintendo

Kategoria wiekowa

3

Data premiery (Świat)

29.05.2014

Tryby gry

single/multiplayer

Platformy

WiiU

Oficjalna strona www

http://e3.nintendo.com/games/detail/mario-kart-8/

dn7owqg
dn7owqg
dn7owqg
Więcej tematów
dn7owqg