Trwa ładowanie...
dqgls6i
dqgls6i

Mad Max

Najnowsze informacje
Mad Max to gra komputerowa z 2015 roku, wzorowana na znanym filmie o tym samym tytule Facebook.com

Gra komputerowa Mad Max ukazała się w 2015 roku jako nawiązanie do legendarnych filmów George’a Millera. Jesteśmy w postapokaliptycznych świecie, w samym sercu pustkowia, po którym poruszamy się jako tytułowy Max. W Mad Max znajdą coś dla siebie zwłaszcza miłośnicy samochodów.

Mad Max – twórcy

Mad Max jest trzecioosobową grą akcji z mnóstwem samochodów i wehikułów oraz otwartym, postapokaliptycznym światem do przemierzenia. Twórcą Mad Maksa w wersji na PC jest Avalnche Studio mające na swoim koncie także takie produkcje, jak seria Just Cause.

Avalnche Studio pracowało na zlecenie Warner Bros. Interactive Enterteinment. Koncern poza Mad Maksem wypuścił również Śródziemie: Cień Mordoru, Mortal Kombat X, Batmana: Arkham Knights i Dying Light.

Mad Max – fabuła

Koncepcja Mad Maksa i estetyka gry są nawiązaniem do kultowej serii filmów, ale jeśli chodzi o fabułę Mad Maksa, to gra opowiada zupełnie nową historię. W grze sterujemy tytułową postacią. Max traci swój legendarny wehikuł V8 Interceptor, po czym wyrusza w podróż po nieprzebytym pustkowiu. Celem gracza w Mad Maksie jest skompletowanie części, które pozwolą na skonstruowanie maszyny dorównującej poprzednikowi.

Akcja Mad Maksa nie jest jednak zogniskowana na zbieraniu złomu na pustyni. Max pragnie również dotrzeć do Plains of Silence, czyli krainy, w której mógłby wreszcie zaznać spokoju. W trakcie podróży nie omieszka również zemścić się na swoich oprawcach. Mad Max oddaje więc klimat filmów, a przy tam stanowi świetną rozrywkę zwłaszcza dla miłośników motoryzacji, gier akcji i strzelanek. Mad Max łączy w sobie wszystkie te elementy.

Mad Max – mechanika gry

Świat Mad Maksa jest otwarty i możemy się po nim swobodnie poruszać. Max przemieszcza się dzięki nowemu samochodowi nazwanemu Magnum Opus. W trakcie rozgrywki udoskonalamy pojazd, w czym pomocne wszelkiego rodzaju części znalezione po drodze. W Mad Maksie roi się również od rozmaitych walk także samochodowych, ponieważ Max spotyka na swojej drodze wiele wrogo nastawionych postaci. To właśnie Magnum Opus jest podstawową bronią w Mad Maksie.

W sytuacjach, w których Max nie może liczyć na pomoc samochodu, musi się rozprawiać z wrogami za pomocą bardziej tradycyjnych sposobów, co oznacza np. konieczność walki wręcz. Aspekt strzelankowy również jest w Mad Maksie obecny, ale nie został rozbudowany tak bardzo, jak walka samochodowa czy gołymi rękami.

Mad Max - samochody

Warto wspomnieć również, że twórcy gry położyli duży nacisk na walki samochodowe i detale dotyczące wyglądu tych pojazdów. Odwzorowali na przykład 50 samochodów z filmowej serii.

Mad Max
Wydawca

Warner Bros. Interactive Entertainment

Kategoria wiekowa

18

Data premiery (Świat)

01.09.2015

Data premiery (Polska)

01.09.2015

Tryby gry

single player

Platformy

PC, PS3, PS4, XONE, X360

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Mad Max:

  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz,
  • 8 GB RAM,
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 760/Radeon HD 7970 lub lepsza,
  • 32 GB HDD,
  • Windows 7(SP1)/8 64-bit
Oficjalna strona www

http://www.madmaxgame.com/

dqgls6i
dqgls6i
dqgls6i
Więcej tematów
dqgls6i