Trwa ładowanie...
d3wgu94

Hearthstone

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Hearthstone to darmowa (zawierająca mikropłatności) logiczna gra karciana, dostępna dla użytkowników platformy internetowej Battle.net. Blizzard. Autorzy Hearthstone przenieśli świat Azeroth, który jest teatrum dla serii Warcraft oraz World of Warcraft, do karcianej rozgrywki.

Hearthstone – zasady gry

Blizzard, tworząc Hearthstone'a, podpierał się kolekcjonerską legendą gier karcianych o nazwie Magic: The Gathering. * Tło fabularne Hearthstone* nawiązuje do świata Azeroth, znanego z serii gier strategicznych Warcraft oraz z najsłynniejszej gry MMO – World of Warcraft.

Na początku wybieramy swoją postać (wszystkie pochodzą z uniwersum Warcrafta), spośród dziewięciu dostępnych bohaterów, którą chcemy zagrać w danym pojedynku (a są to.: Szaman, Wojownik, Paladyn, Druid, Łotr, Kapłan, Mag, Czarnoksiężnik, Łowca). Następnie, na przemian z przeciwnikiem, gramy kartami, pochodzącymi z naszych talii, które samodzielnie konstruujemy.

Każda postać w Hearthstone ma przypisaną specjalną zdolność oraz pewną pulę kart, dostępną wyłącznie dla jego klasy, pozostałe karty są ogólnodostępne dla wszystkich klas.

W zależności od tego, jaką kartę wyrzucimy na stół, będzie ona wywoływała różne efekty, tak więc możemy np.: rzucić zaklęcie, uzbroić się w broń oraz przyzwać stronnika. Elementarne zasady gry Hearthstone są bardzo proste do opanowania, a gracz w ogóle nie musi orientować się w świecie Warcrafta czy w innych karciankach.

Hearthstone – tryby gry

W grze Hearthstone mamy dostępne trzy tryby rozgrywki sieciowej, a są to:

  • Pojedynek – gramy przeciwko losowemu graczowi, posiadającemu zbliżone doświadczeniem w grze, określone przez zajmowaną pozycję w rankingu. Po każdym miesiącu, ranking zaczyna się od nowa. Do walki możemy też zaprosić znajomego. Talię do pojedynków tworzymy z własnych zasobów (pakiety kart kupujemy za prawdziwe pieniądze lub korzystając z wirtualnych monet Heartshtone, które otrzymujemy po wykonaniu codziennych zadań. Uzyskujemy również specjalne karty przypisane do przygód, wychodzących dwa razy w roku.
  • Arena – gramy przeciwko losowemu graczowi za pomocą talii, którą składamy z losowo proponowanych przez grę kart. To sprawia, że każdy gracz, niezależnie od miejsca w rankingu czy ilości zgromadzonych kart, jest równy. Im więcej odniesionych zwycięstw na arenie, tym atrakcyjniejszą nagrodę otrzymamy. Rozgrywka na arenie kończy się, gdy poniesiemy trzy porażki.
  • Karczemna Bójka – nieco zwariowany tryb gry, w którym naprawdę wszystko jest możliwe. W tym trybie gramy przeciwko losowemu graczowi, za pomocą talii przygotowanej automatycznie, według zmieniających się co tydzień zasad i tematu rozgrywki. Samą grę w trybie Karczemnej Bójki można przyrównać do kontrolowanego chaosu. O wygranej przede wszystkim decyduje tu szczęście oraz brawura.

Hearthstone – talie

Talię w Hearthstone kolekcjonujemy przy pomocy kupowanych pakietów (jeden zawiera pięć losowych kart) lub dostajemy je, za ukończone przygody (karty tematyczne, przypisane do danej przygody, nie pojawiają się w pakietach). Ponadto, każda karta przypisana jest do jednej z czterech klas, wymieńmy je: zwykła (biała), rzadka (niebieska), epicka (fioletowa), legendarna (pomarańczowa). Każdy pakiet zawiera jedną kartę rzadką lub wyższą.

Hearthstone – oprawa graficzna

Grafika w Hearthstone wyróżnia się bogactwem kolorów oraz przyjaznym odbiorem. Wizerunki stronników i bohaterów, umieszczone na kartach, utrzymane są w stylistyce uniwersum Warcrafta (albo wprost stamtąd pochodzą). Blizzard zadbał o urozmaiceniu rozgrywki, co jest konieczne w grze karcianej na komputer, aby nie znużyła nas szybko swoją monotonnością.

Tak wiec w Hearthstone towarzyszą nam głosy naszych i wrogich stronników, którzy przemawiają w trakcie wystawiania ich do walki, podczas ataku albo gdy ginął. Podobnie rzecz się ma z dźwiękami towarzyszącymi rzucanym zaklęciom. Ponadto, rozgrywkę współtworzą klimatyczne, krótkie animacje.

d3wgu94
Hearthstone
Wydawca

Blizzard Entertainment

Dystrybutor

Battle.net

Kategoria wiekowa

od 7 roku życia

Data premiery (Świat)

11.03.2014

Data premiery (Polska)

11.03.2014

Tryby gry

single player / multi player

Platformy

PC, iOS, AND

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania Hearthstone:

  • Intel Pentium D 2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • karta grafiki 256 MB GeForce 6800/Radeon X1600 Pro lub lepsza,
  • 3 GB HDD,
  • Windows XP/Vista/7/8.
Oficjalna strona www

https://us.battle.net/hearthstone/en/

d3wgu94
d3wgu94
d3wgu94
Więcej tematów
d3wgu94