Trwa ładowanie...
d2e4cvv

Fortnite

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Fortnite to survivalowa strzelanka trzecioosobowa z rodziny produkcji MMO. Deweloperzy równolegle opracowali dwa odrębne tryby rozgrywki – Fortnite: Save the World oraz Fortnite Battle Royale. Marka odniosła zawrotny sukces komercyjny i stała się fenomenem wśród gier typu multiplayer.

Fortnite: Save the World – informacje o grze

Fortnite: Save the World to kooperacyjny FPS, do którego wczesny dostęp gracze otrzymali 25 lipca 2017. Jest to gra survivalowa polegająca na współpracy między graczami, gromadzeniu zasobów i wznoszeniu fortyfikacji. Drużyna składająca się maksymalnie z czterech graczy w ten sposób przygotowuje się do odparcia ataku wrogich stworów i wypełniania misji.

Taka forma rozgrywki jest uzasadniona przez warstwę fabularną Fortnite: Save the World. Akcja gry osadzona jest w świecie przypominającym współczesny. Pewnego dnia porażająca większość ludzkości znika, a pozostali muszą stawić czoła niespodziewanemu zagrożeniu – monstrom wyłaniającym się z zawieszonych w chmurach portali.

Istnieje jeden sposób na powstrzymanie powtarzających się ataków ze strony potworów. Specjalne oddziały zajmują się zamykaniem przejść, którymi nadciągają demony. Gracz wciela się w jednego z żołnierzy.

Producentem gry Fortnite: Save the World jest studio Epic Games, które udostępniło produkcję na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Fortnite wykorzystuje model biznesowy uwzględniający mikropłatności.

Fortnite Battle Royale – informacje o grze

Początkowo określenie Fortnite odnosiło się do gry w trybie Save the World, jednak 26 października ukazał się dodatkowy wariant rozgrywki – Fortnite Battle Royale. Od tej pory pod pojęciem Fortnite kryje się kolekcja gier dwóch w różnych trybach.

Fortnite Battle Royale umożliwia zabawę w formie free-to-play zgodnie z założeniami gier z gatunku battle royale. Rozgrywka umożliwia starcia sieciowe PvP nawet stu graczom jednocześnie. Mogą oni walczyć w pojedynkę lub drużynach do 4 graczy. Obszar walki stopniowo zmniejsza się, zmuszając do odpowiedniego podejścia taktycznego, które ułatwi wyeliminowanie przeciwników.

Gracz musi zbudować wszystko od podstaw. Na samym początku nie ma nawet broni, musi więc poszukiwać przedmiotów oraz uzbrojenia, a także zbiera zbierać surowce. Charakterystycznym elementem gry pozostaje możliwość wznoszenia konstrukcji, które stanowić mogą bazę wypadową i pozwalają na uzyskanie przewagi nad innymi graczami.

Inspiracją do stworzenia Fortnite'a w trybie Battle Royale była inna popularna gra sieciowa z 2017 roku – PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG).

Popularność Fortnite Battle Royale osiągnęła taką skalę, że sukces gry zaczęto porównywać do tego osiągniętego przez tytuły pokroju Minecrafta czy World of Warcraft, W czerwcu 2018 roku zostały zorganizowane pierwsze oficjalne zawody w Fortnite.

Fortnite Creative – tryb kreatywny

W grudniu 2018 roku deweloperzy z Epic Games udostępnili nowy tryb rozgrywki Fortnite Creative. Jest to platforma sandboksowa służąca do budowania własnych poziomów gry.

Kreowanie mapy w swojej formie przypomina Minecrafta. Gracz ustawia, przenosi bądź usuwa różne struktury oraz funkcje. Cały proces rozgrywa się na prywatnej wyspie, którą gracz może udostępnić maksymalnie 15 innym osobom.

d2e4cvv
Fortnite
Wydawca

Epic Games

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

PEGI 12

Tryby gry

multiplayer (battle royale)

Platformy

PC, PS4, Xbox One, Switch, iOS, Android

Oficjalna strona www

https://www.epicgames.com/fortnite/pl/home

d2e4cvv
d2e4cvv
d2e4cvv
Więcej tematów
d2e4cvv