Trwa ładowanie...
d38ik7h

Dragon Age: Inkwizycja

Najnowsze informacje
Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna, fot: BioWare

Dragon Age: Inkwizycja jest trzecim podstawowym tytułem stworzonej przez BioWare serii komputerowych gier fabularnych Dragon Age. Inkwizycja miała swoją premierę w listopadzie 2014 roku i trafiła na konsole PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One, a także na komputery osobiste z systemem Windows.

Dragon Age: Inkwizycja – informacje ogólne

Dragon Age: Inkwizycja jest kolejną grą firmy BioWare, której dziełem są też serie Baldur's Gate, Neverwinter Nights czy Mass Effect. Ta odsłona cyklu wzorowana jest bardziej na oryginalnym Dragon Age: Początek niż jego kontynuacji Dragon Age II. Taką decyzję twórcy podjęli ze względu na reakcje fanów, którzy nie byli do końca zadowoleni z kierunku, jaki zaczęła obierać seria. Premiera gry Dragon Age: Inkwizycja odbyła się 18 listopada 2014 w USA, a 20 listopada w Europie.

Dragon Age: Inkwizycja – fabuła

Akcja gry Dragon Age: Inkwizycja po raz kolejny dzieje się na kontynencie Thedas, minęło kilka miesięcy od wydarzeń z Dragon Age II, a cała kraina pogrążona jest w konflikcie między magami a templariuszami. Gracz staje na czele Inkwizycji i wyrusza do walki z demonami, które wyłaniają się z Pustki, równoległego wymiaru. Podstawowym celem Inkwizycji jest zatrzymanie najazdu i odkrycie, kto odpowiada za jego wywołanie.

Dragon Age: Inkwizycja – rozgrywka

Na początku rozgrywki w Dragon Age: Inkwizycja gracz może zdecydować, czy zostanie człowiekiem, krasnoludem, elfem czy qunari, a także wybrać jedną z trzech klas postaci: wojownika, maga lub łotrzyka. Inkwizycja poza głównym bohaterem składa się jeszcze z trzech postaci, a gracz może wybrać je spośród dziewięciu. Podczas naszej podróży Dragon Age: Inkwizycja pozwala na eksplorację kilku regionów, które są o wiele bardziej rozległe od tych dostępnych w poprzednich grach serii. Ważnym aspektem rozgrywki są wybory podejmowane przez gracza, które często mają charakter moralny, a ostatecznie wpływają na rozwój fabuły i historie poszczególnych postaci.

Dragon Age: Inkwizycja proponuje system walk, który gracz może dopasować do swoich preferencji – może kierować całą drużyną lub skupić się na swoim bohaterze, podczas gdy pozostali kompani będą walczyć samodzielnie. Dzięki silnikowi graficznemu Frostbite 3 część otoczenia w Dragon Age: Inkwizycja może zostać zniszczona w trakcie walki, a na rozgrywkę wpływają też warunki atmosferyczne.

Dragon Age: Inkwizycja – multiplayer

Dragon Age: Inkwizycja po raz pierwszy w historii serii umożliwia rozgrywkę wieloosobową, w której na zasadzie kooperacji może brać udział maksymalnie czterech graczy. Ten tryb umożliwia walkę na coraz trudniejszych poziomach, które nie są połączone z fabułą Inkwizycji. Przejście tego modułu Dragon Age: Inkwizycja możliwe jest również przez jednego gracza.

Dragon Age: Inkwizycja – oceny

Odbiór gry Dragon Age: Inkwizycja okazał się bardzo pozytywny, w rankingu Metacritic wersja na PC otrzymała ocenę 85 proc., a wydanie na PS4 89 proc. Gra uzyskała najlepszy wynik sprzedaży spośród wszystkich tytułów stworzonych przez BioWare.

d38ik7h
Dragon Age: Inkwizycja
Wydawca

Electronic Arts Inc.

Dystrybutor

Electronic Arts Polska

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

18.11.2014

Data premiery (Polska)

20.11.2014

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Dragon Age: Inkwizycja:

  • system: Windows 7/8.1 64-bit
  • procesor: Intel Quad Core 2.0 GHz/AMD Quad Core 2.5 GHz
  • pamięć: 4 GB RAM
  • karta graficzna: 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon 4870 lub lepsza
  • wolne miejsce na dysku: 26 GB
Oficjalna strona www

https://www.dragonage.com/pl_PL/home

d38ik7h
d38ik7h
d38ik7h
Więcej tematów
d38ik7h

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj