Trwa ładowanie...
d1gulm4

Mass Effect: Andromeda

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Mass Effect: Andromeda to czwarta z kolei produkcja studia BioWare Montreal. Tym razem wcielamy się w postać członka międzygalaktycznej ekspedycji, zadaniem której jest zbadanie tytułowej Andromedy. W Mass Effect: Andromeda czekają nas pełne niebezpieczeństw przygody, walki z cyborgami i cały ekscytujący świat do zbadania.

Mass Effect: Andromeda - seria

Seria Mass Effect to dzieło kanadyjskiego studia deweloperskiego BioWare, które ma już na koncie takie tytuły, jak: Baldur's Gate, Neverwinter Nights czy Star Wars: Knights of the Old Republic. Mass Effect: Andromeda, podobnie zresztą jak cały cykl, zainspirowała właśnie filmowa saga Gwiezdnych Wojen. W poprzednich edycjach mieliśmy za zadanie przemierzanie obcej galaktyki i wpływanie na losy wszystkich istot ją zamieszkujących. Co prawda gracze nie od początku byli przekonani do Mass Effect, ale z czasem gry z tej serii stały się kultowe.

Mass Effect: Andromeda jest o tyle szczególna w kontekście cyklu, że stanowi jakby "nowy początek" dla niego. Wykonanie gry zostało tym razem powierzone studiu BioWare Montreal, które odpowiadało m.in. za wielosobowy wariant rozgrywki w Mass Effect 3 i rozszerzenia do tej części.

Mass Effect: Andromeda - fabuła

Fabuła Mass Effect: Adromedy jest ściśle związana z wydarzeniami poprzednich części. Początek historii z Mass Effect: Andromedy sięga roku 2176, w którym zapoczątkowano Inicjatywę Andromeda. Działo się to siedem lat przed rozpoczęciem fabuły pierwszej części. Celem Inicjatywy było zbudowanie Ark, czyli kolosalnych statków kosmicznych, które mogły przetransportować przedstawicieli wszystkich ras żyjących w sercu Drogi Mlecznej na Andromedę.

Zadaniem gracza w Mass Effect: Andromeda jest nie tylko eksploracja nowego świata, ale także odnalezienie miejsca, które mogłoby stać się nowym domem oraz usprawnienie transportu między poszczególnymi galaktykami.

Głównymi bohaterami Mass Effect: Andromeda są Sarah i Scott Ryder, czyli dzieci Aleca Rydera - pioniera Arki Hyperion. Historia sławnych czynów Aleca Rydera wywodzi się z poprzednich części. Był on m.in. legendarnym członkiem programu N7, któremu chwały przysporzyło uczestnictwo w podróży przez pierwszy, jaki udało się ludzkości odnaleźć, przekaźnik masy. Przekaźnik pozwalał na podróżowanie po Drodze Mlecznej z nadświetlną prędkością.

W Mass Efect: Andromeda wybór bohatera, jakim będziemy realizować misje ma wpływ na wydarzenia w grze i decyzje, jakie podejmuje protagonista. W Mass Effect: Andromeda będziemy musieli rozstrzygać, jak wybrnąć z niefortunnych sytuacji, co powiedzieć, i jakiego tonu wypowiedzi użyć. W odróżnieniu od poprzednich części, Mass Effect: Andromeda nie uwzględnia podziału na idealistę i renegata. Dylematy, jakie trzeba rozstrzygać są bardzo zróżnicowane, a opcje, pomiędzy którymi wybieramy różnią się od siebie nieznacznie, co czyni decyzję jeszcze trudniejszą.

Mass Effect - mechanika gry

Akcja Mass Effect: Andormeda jest prezentowana w trzecioosobowej perspektywie, podobnie jak w innych częściach serii. Najważniejszą misją w Mass Effect: Andromeda jest eksploracja nowej galaktyki, czyli tytułowej Andromedy. W trackie odkrywania tego tajemniczego świata musimy także szukać Złotych Światów, czyli miejsc, w których można byłoby zamieszkać.

Andromedę można przemierzać za sterami pojazdu kołowego - ND1 Nomad albo pieszo. Ta druga opcja jest w Mass Effect: Andromeda urozmaicona dzięki plecakom odrzutowym - jetpackom. Pozwalają one szybować albo oddawać szybkie i dalekie skoki bardzo pomocne w trakcie walki z przeciwnikami.

Poza realizowaniem głównej misji w Mass Effect: Andromeda mamy możliwość podejmowania wielu zadań pobocznych, dzięki którym zdobywamy informacje o członkach załogi, jakich rekrutujemy w trakcie gry, a także dowiadujemy się, jaka jest historia planet i zamieszkujących ją stworzeń. Wszystko oczywiście twórcy Mass Effect: Andromeda zaprojektowali z odpowiednim rozmachem.

Mass Effect: Andromeda - tryby gry

Wiodący tryb fabularny został w Mass Effect: Andromeda wzbogacony przez tryb rozgrywki wieloosobowej. Multiplayer w Mass Effect: Andromeda pozwala na kooperację czterech osób skoncentrowaną głównie na odpieraniu ataków przeciwników.

Mass Effect: Andromeda - informacje dodatkowe

Gra jest dostępna na konsole PS4, Xbox One i Wii U, ale warto wybrać Mass Effect: Andromeda na PC ze względy na fakt, że właśnie w wersji na komputery możemy podziwiać zachwycającą grafikę. Wersja na PC-ty wspiera też rozdzielczość 4K, co sprawia, że nie można się oderwać od gry w Mass Effect: Andromeda.

d1gulm4
Mass Effect: Andromeda
Wydawca

Electronic Arts Inc.

Kategoria wiekowa

18

Data premiery (Świat)

21.03.2017

Data premiery (Polska)

23.03.2017

Tryby gry

single/multiplayer

Platformy

PC, PS4, XONE, WiiU

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Mass Effect: Andromeda:

  • Intel Core i7-4790 4.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz,
  • 16 GB RAM,
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060/4 GB RX 480 lub lepsza,
  • 55 GB HDD,
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Oficjalna strona www

https://www.masseffect.com/

d1gulm4
d1gulm4
d1gulm4
Więcej tematów
d1gulm4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj