Trwa ładowanie...
d2aursf

Destiny

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: BagoGames /

Destiny jest grą z gatunku strzelanek pierwszoosobowych nastawionych na wieloosobową rozgrywkę online. Tytuł miał swoją premierę w 2014 roku na platformach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

Destiny – informacje ogólne

Destiny jest grą osadzoną w futurystycznym świecie, w którym ludzkość zmaga się z siłami usiłującymi zniszczyć ludzkość. Grę wyprodukowało studio Bungie, które stworzyło główne gry serii Halo.

Destiny doczekało się czterech dodatków:

  • Destiny: The Dark Below (2014),
  • Destiny: House of Wolves (2015),
  • Destiny: The Taken King (2015),Destiny: Rise Of Iron (2016).

Zapowiedziany na jesień 2017 sequel Destiny 2 ma być dostępny na komputery osobiste, PlayStation 4 i Xbox One.

Destiny – fabuła

Akcja gry Destiny osadzona jest świecie sci-fi, w którym ludziom udało się skolonizować część planet Układu Słonecznego. Jednak realia XXVIII wieku okazały się złowieszcze, ponieważ Ziemię zaatakował najeźdźca, który chce zniszczyć ludzkość. Nad powierzchnią planety unosi się statek obcych, który ma na celu wyeliminowanie pozostałych przy życiu. Jedyna nadzieją na ocalenie rasy ludzi są Strażnicy, którzy w grze Destiny stają do walki z obcymi.

Destiny – rozgrywka

Rozgrywka w Destiny odbywa się wyłącznie w sieci i nacisk kładzie na grę wieloosobową – gracze mogą tworzyć drużyny i wspólnie rozwiązywać zadania. Możliwa jest indywidualna realizacja kampanii, jednak podczas jej trwania spotkamy też innych graczy, przemierzających świat gry Destiny. Poza realizowaniem głównej linii fabularnej Destiny oferuje kilka dodatkowych trybów przeznaczony dla rozgrywki multiplayer, np. PvE, PvP, rajdy dla sześciu graczy i tradycyjne deathmache. Dostępne są trzy rasy: ludzie, Awoken i Exo; do tego możliwy jest wybór jednej z trzech klas postaci:

  • Hunter – specjalizuje się w walce z ukrycia, wyróżnia się zręcznością i mobilnością
  • Warlock – rodzaj postaci wykorzystującej magię; posiada zdolności ofensywne i regeneracyjne;
  • Titan – wojownik specjalizujący się w walce bezpośredniej, zadaje duże obrażenia.

Walki w świecie Destiny rozgrywają się na Ziemi, Księżycu, Marsie, Wenus, Merkurym czy Saturnie. Do dyspozycji graczy są bronie zadające obrażenia fizyczne, elektryczne, związane z ogniem lub z energią. Wszystkie dostępne w Destiny strzelby, karabiny, rewolwery i wyrzutnie mają swoje statystyki określające zasięg, siłę rażenia, czas przeładowani i stabilność. Postać gracza może też zostać wyposażona w zbroje i inne przydatne elementy wyposażenia.

Destiny – oceny i popularność

Oceny gry Destiny po premierze były dość pozytywne, wielu recenzentów dało jej noty w wysokości 8/10. Dużym uznaniem cieszyła się oprawa graficzna, która został przygotowana z myślą o konsolach nowszej generacji. Krytka Destiny wiązała się głównie z mało interesującą stroną fabularną i nieoryginalnymi lokacjami.

Mimo to gra Destiny została uznana przez GamesRadar za grę roku i otrzymała nagrodę BAFTA dla najlepszej gry 2014, pokonując między innymi gry Mario Kart 8 i Obcy: Izolacja. Pod koniec 2015 roku liczba zarejestrowanych graczy Destiny wyniosła 25 milionów.

d2aursf
Destiny
Wydawca

Activision Blizzard

Dystrybutor

Licomp Empirical Multimedia

Kategoria wiekowa

PEGI: 16

Data premiery (Świat)

09.09.2014

Data premiery (Polska)

09.09.2014

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Oficjalna strona www

https://www.destinythegame.com/pl/home

d2aursf
d2aursf
d2aursf
Więcej tematów
d2aursf