Trwa ładowanie...
d258wv9

Assassin’s Creed: Unity

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Ubisoft

Assassin’s Creed: Unity to przygodowa gra akcji z elementami skradanki, należąca do serii Assassin’s Creed i jako pierwsza spośród nich wydana na konsole ósmej generacji (PlayStation 4 i Xbox One); dostępna jest również na komputery stacjonarne.

Assassin’s Creed: Unity – informacje ogólne

Unity jest ósmą grą z serii Assassin’s Creed, miała swoją premierę 11 listopada 2014 roku. Gra jest kontynuacją Assassin's Creed IV: Black Flag, a także łączy się fabularnie z udostępnioną tego samego dnia na starsze konsole (PS3 i Xbox 360) Assassin’s Creed: Rogue. Za serię gier Assassin’s Creed odpowiada studio Ubisoft, które znane jest też z takich gier jak Tom Clancy’s Splinter Cell, Prince of Persia: Piaski czasu, Far Cry czy seria Rayman.

Assassin’s Creed: Unity – fabuła

Fabuła gry Assassin’s Creed: Unity przenosi gracza do XVII-wiecznej Francji, gdzie wciela się on w postać asasyna Arno Doriana. Trwa rewolucja francuska, a główny bohater chce odkryć, kto wpływa na rewolucję, a także uporać się ze swoimi osobistymi sprawami i znaleźć zabójców przybranego ojca.

Assassin’s Creed: Unity – rozgrywka

W Assassin’s Creed: Unity wprowadzono liczne zmiany, odróżniające grę od innych części serii. Podczas rozgrywki działa system sprawiający, że gra dopasowuje się do poczynań gracza – wrogowie i sojusznicy reagują na podjęte przez niego akcje, co wpływa na ich dalsze działania. Nie ma też tak jasno określonych celów, które musi zrealizować gracz, co daje większą swobodę, ale może też podnosić poziom trudności rozgrywki.

Poruszanie się postacią zostało w Assassin’s Creed: Unity dopracowane, przez co Arno Dorian przemieszcza się w bardziej naturalny sposób. Otrzymuje on również umiejętność skradania się, którą można rozwijać, podobnie jak zdolność kradzieży, ochraniania i skrytobójstwo. W grze dostępny jest tryb multiplayer, w którym współpracować może czterech graczy.

Assassin’s Creed: Unity – rozszerzenia

W styczniu 2015 roku pojawił się dodatek DLC do gry Assassin’s Creed: Unity zatytułowany Dead Kings. W ramach dodatkowej przygody gracz przenosi się do katakumb miasteczka Saint-Denis niedaleko Paryża, poznając wydarzenia mające miejsce po zakończeniu głównej gry.

Gracze, którzy zamówili przepustkę sezonową do Assassin's Creed: Unity otrzymali w ramach bonusu dostęp do gry platformowej 2,5D Assassin's Creed Chronicles: China. Ta udostępniona 21 kwietnia 2015 roku gra pozwala wcielić się w Shao Jun, asasynkę, która żyje w XVI-wiecznych Chinach i przyświeca jej jeden cel – pomszczenie członków bractwa, do którego należy.

d258wv9
Assassin’s Creed: Unity
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Ubisoft

Kategoria wiekowa

PEGI: 18

Data premiery (Świat)

11.11.2014

Data premiery (Polska)

13.11.2014

Tryby gry

single-player, multiplayer

Platformy

PC (Windows), PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania minimalne gry Assassin’s Creed: Unity:

  • system: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bit)
  • procesor: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz lub AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
  • pamięć: 6 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 680 lub AMD Radeon HD 7970 (2 GB VRAM)
  • wolne miejsce na dysku: 50 GB
Oficjalna strona www

https://assassinscreed.ubisoft.com/game/pl-PL/home/

d258wv9
d258wv9
d258wv9
Więcej tematów
d258wv9