Trwa ładowanie...
d3trp2r

Anthem

Najnowsze informacje
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: EA

"Anthem" to strzelanka sci-fi od studia BioWare, której premiera odbyła się 22 lutego 2019. Akcja przenosi gracza na obcą planetę, gdzie będzie on walczył z przeciwnikami, wykorzystując potężny pancerz, Javelin. Gra trafiła na PlayStation 4, Xbox One i PC, otrzymując mieszane recenzje.

Anthem – informacje o grze

"Anthem" to gra akcji z widokiem trzecioosobowym, która łączy elementy strzelanki i RPG. Osadzona została w świecie wykorzystującym zaawansowanym technologicznie, a twórcy z BioWare zaimplementowali w grze również inne elementy science-fiction, w tym inteligentną rasę Scars.

Wydany przez Electronic Arts "Anthem" stawia przede wszystkim na wieloosobową grę w trybie kooperacji, która możliwa jest jedynie w wariancie sieciowym (brak tu opcji PvP). Za imponującą grafikę, którą można obserwować w grze, odpowiada silnik Frostbite 3.

Anthem – fabuła

Akcja "Anthem" rozgrywa się na zapomnianej, porzuconej przez bogów planecie. Społeczność ludzi zamieszkuje głównie Fort Tarsis, który stanowi bezpieczne schronienie przed dzikimi monstrami czyhającymi poza jego murami. Oddzielne zagrożenie stanowi też frakcja Dominion oraz rasa znana jako Scars.

Powierzchnię planety przemierzają Freelacerzy, ludzcy najemnicy wykorzystujący potężne egzopancerze, Javeliny. Najemnicy bronią Fortu, a także poszukują pozostałości prastarej technologii znanej jako Anthem (Hymn Stworzenia).

Anthem – rozgrywka

W strzelance "Anthem" gracz wciela się w jednego z wolnych strzelców korzystających z kombinezonów klasy Javelin. Po stworzeniu postaci może on wyruszyć w podróż po otwartym świecie, wykonywać misje i przemierzać tereny Fortu Tarsis. Obserwując wydarzenia z perspektywy TPP, gracz angażuje się w zręcznościowe starcia, a także wykorzystuje pancerz do latania i nurkowania. Podczas zabawy konieczne jest połączenie z internetem, co umożliwia grę z innymi użytkownikami.

Istotnym elementem rozgrywki są Javeliny. "Anthem" udostępnia cztery odmiany pancerza, które różnią się statystykami. Tutaj pojawia się jeden z aspektów RPG rozgrywki, ponieważ gracz może ulepszać sprzęt i dostosowywać wyposażenie do aktualnych potrzeb.

Anthem – opinie

Już na samym starcie "Anthem" doczekał się mieszanych recenzji zarówno od zagranicznych, jak i polskich krytyków. Plusem gry okazała się grafika, jak również mechanika walki i latania, co składa się na wciągającą rozgrywkę. Z drugiej strony niektórzy recenzenci narzekali na pretekstową fabułę, nieciekawe postaci NPC, niesatysfakcjonujące elementy loot-shootera czy błędy techniczne.

Według agregatora Metacritic średnia ocena krytyków dla wydania na PS4 wynosi 5,5/10, natomiast gracze korzystający z tej platformy ocenili "Anthem" na 4,1/10.

Na drodze do sukcesu strzelanki BioWare stanęła też inna przeszkoda. Niedługo po premierze gracze zaczęli zgłaszać problemy techniczne z działaniem gry "Anthem" na konsolach (głównie PS4). Miała ona powodować wyrzucanie do głównego menu, a nawet wyłączanie się konsoli czy "bricking" (trwałe uszkodzenie urządzenia).

Anthem – twórcy

Za powstanie gry "Anthem" odpowiada uznane kanadyjskie studio BioWare, które stworzyło tytuły takie jak "Baldur’s Gate", "Neverwinter Nights", "Mass Effect" czy "Dragon Age".

Prace nad grą "Anthem" deweloperzy rozpoczęli w 2012 roku, czyli zaraz po wydaniu "Mass Effect 3". Projekt nadzorował i wyreżyserował Casey Hudson znany głównie ze swojej pracy nad trylogią Mass Effect.

d3trp2r
Anthem
Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Electronic Arts Polska

Kategoria wiekowa

PEGI 16

Data premiery (Świat)

22.02.2019

Data premiery (Polska)

22.02.2019

Tryby gry

singleplayer, multiplayer (kooperacja)

Platformy

PC, PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe gry :

  • system: Windows 10
  • DirectX: wersja 11
  • procesor: Intel Core i5 3570 / AMD FX-6350
  • pamięć: 8 GB RAM
  • karta graficzna: NVIDIA GTX 760, AMD Radeon 7970 / R9280X
  • Video RAM: 2 GB
  • wolne miejsce na dysku: 50 GB
Oficjalna strona www

ea.com/pl-pl/games/anthem

d3trp2r
d3trp2r
d3trp2r
Więcej tematów
d3trp2r