Trwa ładowanie...
d3zb0sc
d3zb0sc

Zaginięcie Ethana Cartera

Najnowsze informacje
Zaginięcie Ethana Cartera to innowacyjna gra polskiego studia, w której wcielimy się w detektywa o nadprzyrodzonych zdolnościach, próbującego rozwikłać serię brutalnych morderstw i porwań wikimedia Commons

Zaginięcie Ethana Cartera to mroczna gra przygodowa, którą zadebiutowało polskie studio The Astronauts. Do ekipy The Astronauts należą byli pracownicy People Can Fly, wśród nich bryluje Adrian Chmielarz – postać bardzo zasłużona dla polskiej branży komputerowej. Podczas rozgrywki, kierujemy detektywem posiadającym paranormalne zdolności. Paul Prospero, prowadząc śledztwo dotyczące porwania tytułowego chłopca, trafia na trop zagadkowych morderstw, do których doszło w przepięknej dolinie, gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Warto wspomnieć, że ta polska gra została nagrodzona przez Brytyjską Akademię Sztuk filmowych i Telewizyjnych w kategorii: Najbardziej innowacyjny gra roku (2015 r.)

Zaginięcie Ethana Cartera – fabuła gry

Autorzy Zaginięcia Ethana Cartera, rozmyślając nad arcyważną w tej grze warstwą fabularną, natchnienie czerpali z literackiego nurtu weird fiction, z przeróżnych opowiadań grozy (oryginalne oraz bardzo niepokojące utwory H.P. Lovecrafta były jednym z głównie inspirujących materiałów, jeśli chodzi o klimat oraz grozę). Głównym tematem gry jest zagadkowe zniknięcie Ethana, młodego chłopca, który prawdopodobnie został uprowadzony. Tropów po zaginionym szuka główna postać gry, Paul Prospero, obdarowany nadprzyrodzonymi zdolnościami.

Sprawa zaginięcia zaprowadza detektywa do Red Creek Valley – malowniczej górskiej doliny, położonej na środkowym zachodzie USA. Tam też dochodzi do makabrycznego odkrycia – detektyw odnajduje zmasakrowane zwłoki porywaczy Ethana. Paul Prospero, zaopatrzony we współczesne narzędzia detektywistyczne i w zdolności paranormalne, podejmuje się rozwikłania tajemnicy zagadkowych morderstw oraz poznania losu zaginionego chłopca.

Zaginięcie Ethana Cartera – mechanika gry

Gra Zaginięcie Ethana Cartera przedstawia nam ogromny, otwarty świat, który swobodnie i bez żadnego pośpiechu możemy eksplorować. Za pomocą samej eksploracji uzyskamy, oprócz ogromnej frajdy i wczucia się w klimat gry, pomocnicze wskazówki dotyczące naszego dochodzenia.

Gra Zaginięcie Ethana Cartera jest ambitna i realistyczna – nie poprowadzi nas za rękę, nie ma tutaj wypunktowanych zadań, mówiących po kolei co mamy robić, ani wskazówek kierujących nas do danego celu. Gracz wcielający się w detektywa, w kwestii rozwiązywania łamigłówek i łączenia ich w logiczną całość, może liczyć tylko na siebie.

Dolina Red Creek w całej swojej scenerii wyróżnia się malowniczością. Lecz, jako detektyw, odwiedzimy raczej melancholijne, ponure miejsca. Postępującej fabule gry Zaginięcie Ethana Cartera towarzyszy ciężka atmosfera, pełna mrocznych szczegółów, bardzo mocno działających na wyobraźnię oraz z powodzeniem wzbudzająca w graczu strach.

W grze Zaginięcie Ethana Cartera, na pierwszym miejscu sytuuje się sama opowieść, liczne tajemnice do rozwikłania, otoczka fabularna i niepowtarzalny klimat, dlatego bohater, którym sterujemy, jest „nieśmiertelny”, tak więc w trakcie rozgrywki nie musimy obawiać się o życie detektywa.

Dotykając meritum gry Zaginięcie Ethana Cartera, którym jest rozwiązywanie zagadkowych morderstw, stwierdzimy, iż w grze istnieje dużo oryginalnych rozwiązań. Gdy odnajdujemy ważny element układanki, widzimy na ekranie pojawiające się pojedynczo słowa-klucze, odzwierciedlające tok myślenia detektywa, np.: w przypadku plamy krwi, będą to słowa: „świeże, zwierzę, czysta ziemia, kilka dni, wypadek."

Paul Prospero w dochodzeniu wykorzystuje również swój paranormalny talent. Detektyw potrafi nawiązywać łączność z umarłymi, dostępuje wizji, ale też korzysta z portali, dzięki którym poznaje alternatywne wersje rzeczywistości lub widzi bliższą i dalszą przeszłość. Dzięki tej mocy, Paulowi łatwiej będzie np.: odnaleźć artefakt potrzebny do rozwiązania łamigłówki. Gdy zbierzemy już część poszlak, możemy odtworzyć chronologiczny przebieg wydarzeń, poprzez nadanie numerów porządkowych scenom, z którymi mieliśmy do czynienia w trakcie rozgrywki.

Zaginięcie Ethana Cartera – technika gry

Gra studia Astronauts napędzana jest silnikiem Unreal Engine 3, ulepszonym o nowe detale i technologie. Dzięki temu, w Zaginięciu Ethana Cartera możemy podziwiać przepiękne, prawie że fotorealistyczne, krajobrazy doliny Red Creek. Ten piorunujący efekt w grze, osiągnięty został również dzięki zastosowaniu techniki fotogrametrii, polegającej na szczegółowym odtwarzaniu zdjęć realnych miejsc i przeniesieniem je w cyfrowe lokacje.

Zaginięcie Ethana Cartera
Wydawca

THQ Nordic / Nordic Games

Dystrybutor

CDP

Kategoria wiekowa

od 18 roku życia

Data premiery (Świat)

25.09.2014

Data premiery (Polska)

25.09.2014

Tryby gry

single player

Platformy

PC, PS4

Wymagania sprzętowe PC

Zalecane wymagania gry Zaginięcie Ethana Cartera:

  • Core 2 Duo 2.4 GHz,
  • 4 GB RAM,
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza),
  • 9 GB HDD,
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8.
Oficjalna strona www

http://www.theastronauts.com/#our-game

d3zb0sc
d3zb0sc
d3zb0sc
Więcej tematów
d3zb0sc