Trwa ładowanie...
dmcagsd

Wonderland Dizzy

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Wonderland Dizzy to przygodowa gra akcji, z kultowej serii o przygodach jajowatego bohatera. Grę tworzyli bracia Oliver i miała ona ujrzeć światło dzienne w 1993 roku (chociaż twórcy serii o Dizzym nigdy nie dokończyli gry). Dopiero w 2015 roku, po cudownym odnalezieniu, gra została udostępniona w sieci za darmo. Wonderland Dizzy to udoskonalona wersja Magicland Dizzy (z 1989 r.) inspirowanej baśnią Alicja w Krainie Czarów pióra Lewisa Carrolla. Jest to dziewiąta, jak na razie ostatnia, gra z rozpoznawalnej serii Dizzy.

Wonderland Dizzy - fabuła

Akcja gry Wonderland Dizzy lub, jak to woli, Dizzy w Krainie Czarów, zaczyna się, gdy Dizzy i jego sympatia Daisy, wpatrują się w czarne czeluści rozciągające pod nimi. Coś im mówi, że właśnie tam na dole przebywają ich zaginieni przyjaciele. Skacząc w ciemność, Dizzy i Daisy szybko orientują się, że w trakcie spadania wokół nich znajduje się mnóstwo dziwnych rzeczy.

Gdy główni bohaterowie Wonderland Dizzy znajdują się już na dole, postanawiają podjąć zadanie i odszukać zaginionych mieszkańców Yolkfolk, zaś na swojej drodze spotykają przeróżne postacie, znane nam z powieści Lewisa Carrolla, a między innymi, są to: Kapelusznik, Pan Gąsienica, Niebieski Królik czy Królowa Kier. W trakcie całej przygody, główni bohaterowie muszą skolekcjonować sto gwiazdek (ukrytych w różnych miejscach), aby później, za pomocą magicznego przejścia, móc spokojnie wrócić do domu.

Wonderland Dizzy - mechanika gry

Wonderland Dizzy to klasyczna gra, łącząca ze sobą elementy zręcznościówki, platformówki i przygodówki, przedstawiona w grafice 2D. Przechodzimy kolejne etapy, skaczemy przez przeszkody, unikamy nieprzyjaznych postaci lub je neutralizujemy. Każda z dziewięciu części przygód Dizzy'ego, różni się od siebie oryginalną fabułą.

Wonderland Dizzy - ciekawostka

W 1993 roku Wonderland Dizzy miało wyjść na konsolę NES, lecz gra nigdy nie doczekała się wydania, a co więcej, została uznana za zaginioną. Dwaj bracia, twórcy przygód o Dizzym, Philip i Andrew Oliver, z tytułu przeróżnych zawirowań, wkrótce sami zapomnieli o zgubionej grze. Do przełomu doszło dopiero po 22 latach, w 2015 roku. Bracia Oliverowie odnaleźli na strychu dyskietkę zawierającą niekompletny kod gry Wonderland Dizzy oraz mapę świata.

Dzięki pomocy polskiego programisty, a zarazem wielkiego fana przygód Dizzy'ego, Łukasza Kury (utalentowany Polak miał w posiadaniu niezbędne narzędzia, dzięki którym odtworzył kod gry oraz go samodzielnie dokończył), udało się zwieńczyć zaginione dzieło i wreszcie, za pomocą przeglądarki internetowej, dokończoną grę przedstawić szerokiej publiczności. Ponadto, Łukasz ulepszył grę Wonderland Dizzy, dodając nowe tryby, możliwość rozgrywki dla dwóch osób, czy nowe opcje językowe.

dmcagsd
Wonderland Dizzy
Wydawca

Codemaster

Dystrybutor

Codemaster

Kategoria wiekowa

bez ograniczeń wiekowych

Data premiery (Świat)

01.10.2015

Data premiery (Polska)

01.10.2015

Tryby gry

single player

Platformy

Przeglądarka internetowa

Oficjalna strona www

http://wonderlanddizzy.com/

dmcagsd
dmcagsd
dmcagsd
Więcej tematów
dmcagsd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj