Trwa ładowanie...
dtil31j

Watch Dogs

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Watch Dogs to gra akcji, w której poruszamy się po nowoczesnej metropolii Chicago. Miasto wręcz tętni od technologicznych gadżetów czy urządzeń, co działa na korzyść głównego bohatera, który potrafi, dzięki swoim hakerskim zdolnościom, włamać się do każdego systemu elektronicznego. Watch Dogs jest zbiorczym dziełem, zaś pracami nad grą przewodziło studio Ubisoft Montreal, znane z serii: Far Cry, Assassin's Creed czy Tom Clancy's: Rainbow Six. Specjalnie dla Watch Dogs opracowano silnik Disrupt, dzięki któremu możemy poruszać się po tętniącym życiem i szczegółowo stworzonym mieście.

Watch Dogs - fabuła

Podczas grania w Watch Dogs, poprowadzimy byłego przestępcę – Aidena Pearce'a, będącego specjalistą od włamywania do urządzeń elektronicznych. Dzięki tym zdolnościom Aiden potrafi wyzwolić na ulicach Chicago prawdziwy chaos, a to za sprawą chociażby spowodowania karambolu, poprzez przejęcie kontroli nad sygnalizacją świetlną.

Bohater Watch Dogs może również podłączyć się do miejskiego monitoringu oraz włamać do telefonu przechodnia, aby uzyskać użyteczne informacje na temat danej osoby (np.: dzięki wiedzy o przebiegu powszedniego dnia, możemy wpłynąć na jej losy). Praktycznie nad każdym elementem nowoczesnego świata Pearce może przejąć kontrolę i wykorzystać do swoich celów.

Wszystkie te włamy do urządzeń elektronicznych są wykonalne dzięki działaniu Centralnego Systemu Operacyjnego, do którego podłączone są sieci infrastruktury (zasilanie miasta, metro, kamery monitoringu, sygnalizacja świetlna).

To świat w którym metropolie sterowane i kontrolowane są przez komputery, należące do prywatnych firm. Dzięki temu, korporacje gromadzą niewyobrażalną ilość danych dotyczących wszystkich obywateli. Aby uzyskać dostęp do tych informacji wystarczy odnaleźć regionalną centralę ctOS, a potem wpisać tylko potrzebny klucz dostępu.

Watch Dogs - mechanika

Świat przedstawiony w grze Watch Dogs (czyli wielkie miasto) jest otwarty, zaś każdy elektroniczny szczegół, podłączony do ctOS, to potencjalna broń głównego bohatera. Lecz Aiden nie jest dziwakiem przyklejonym do komórki, a silnym mężczyzną, który potrafi się bić oraz doskonale sobie radzi, gdy wróg atakuje liczniejszymi siłami.

Pearce podczas walki używa również broni palnej (od pistoletu po wyrzutnię rakiet), domowej roboty bomb oraz technik walki na krótkim dystansie. W Watch Dogs występuje również system osłon, które ułatwiają przeżycie.

Watch Dogs zawiera również rozbudowany multi player, oparty o tryby wykorzystujące w odmienny sposób hakerskie zdolności Aidena. Dzięki temu w rozgrywce dla wielu graczy zabawimy się w: drużynowe łamanie szyfru drogocennego pliku, śledzenie innych oraz włamywanie się do telefonów i pozyskiwanie danych.

Oprócz tego istnieją takie tryby gry Watch Dogs jak free roam i wyścigi. Ciekawy zabiegiem jest możliwość połączenia się z dowolnym graczem za pomocą tabletu, aby, poprzez ten tablet, mieć dostęp do elementów powiązanych z Centralnym Systemem Operacyjnym.

dtil31j
Watch Dogs
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Ubisoft GmbH

Kategoria wiekowa

powyżej 18 roku życia

Data premiery (Świat)

27.05.2014

Data premiery (Polska)

27.05.2014

Tryby gry

single player / multi player

Platformy

PC, XONE, PS4, PS3, X360, WiiU

Wymagania sprzętowe PC

Zalecane wymagania Watch Dogs:

  • Core i7 3.5 GHz,
  • 8 GB RAM,
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 660 lub lepsza),
  • 25 GB HDD,
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8 64-bit.
Oficjalna strona www

https://watchdogs.ubisoft.com/watchdogs/pl-pl/home/

dtil31j
dtil31j
dtil31j
Więcej tematów
dtil31j