Trwa ładowanie...
d2q9k0r

Wasteland 2

Najnowsze informacje
Wasteland 2 to klasyczna gra RPG, w której pokierujemy grupą żołnierzy, przemierzających świat po nuklearnej zagładzie wikimedia Commons

Wasteland 2 to gra RPG, która jest kontynuacją jednej z pierwszych gier role playing, osadzonych w świecie postapokaliptycznym – Wasteland z 1988 roku. Stworzeniem drugiej części podjęło się InXile Entertainment, studio zebrało środki potrzebne do produkcji gry za pomocą serwisu Kickstarter, przez który, każdy mógł wesprzeć projekt. Developingiem gry zajął się Brian Fargo – protoplasta części pierwszej Wasteland, który również stworzył grę The Bard's Tale.

Wasteland 2 - fabuła

Akcja Wasteland 2 rozgrywa się po piętnastu latach od wydarzeń z pierwszej części. W grze, która przedstawia świat po wojnie atomowej, sterujemy oddziałem Desert Rangers, są to jedyni żywi żołnierze armii USA, zaś cały gatunek ludzki, wskutek nuklearnego konfliktu, jest zagrożony wyginięciem.

Twórcy Wasteland 2 najważniejszy akcent położyli na całkowitą dowolność rozwoju postaci oraz dokładnego odzwierciedlenia konsekwencji obranej ścieżki rozwoju, co ma znaczący wpływ na sposób przechodzenia poszczególnych misji. W grze, oprócz możliwości wysokiej personalizacji członków drużyny pod gust gracza, możemy również dobrać dla swojej postaci odpowiednią broń, a nawet dostosować interfejs gry.

Wasteland 2 - mechanika

Pomimo, że od wydania pierwszej części Westland minęło ponad ćwierć wieku, gra Wasteland 2 nadal jest na wskroś klasycznym RPG-iem. Walki rozgrywamy w systemie turowym, poczynania naszej drużyny obserwujemy z perspektywy lotu ptaka, natomiast pustkowia skrywają czujnych przeciwników, którzy wykorzystają nasz każdy błąd. Ponadto, fani Wasteland pierwszej części odnajdą w Wasteland 2 multum odniesień i zapożyczeń z oryginału.

Występującą w Wasteland 2 broń możemy sklasyfikować na kilka rodzajów, wyróżniających się konkretnym zastosowaniem oraz posiadających zalety jak i wady. Gracz ma wpływ na rozwój umiejętności swoich bohaterów w posługiwaniu się poszczególnymi elementami arsenału, poprzez częste używanie danego rodzaju broni. Bohater biegły w danym typie uzbrojenia, skuteczniej go używa oraz zwiększa swoją celność.

Wasteland 2 - dialogi

Jak przystało na grę fabularną, gatunku wywodzącego się z gier opowiadanych, w których słuchało się narratora – mistrza gry oraz rozmawiało z innym grającymi, w Wasteland dialogi odgrywają bardzo ważną rolę oraz mają znaczący wpływ na to, jakie misje otrzymamy oraz jak je przejdziemy.

W systemie dialogów w Wasteland 2, podczas interakcji z bohaterami, biblioteka słów kluczy co raz to poszerza się o nowe pozycje, a z kolei te, po ich wybraniu przekierowują nas do następnych wątków dialogowych, które też powodują poszerzenie biblioteki. Każdy z graczy może również spróbować szczęścia i wpisać do okna swoje propozycje słów kluczowych, co może spowodować odkrycie unikatowych propozycji dialogowych.

Nasza biblioteka słów kluczowych w Wasteland 2 aktualizuje się nie tylko podczas rozmów z innymi postaciami, ale również podczas interakcji z otoczeniem. Tak więc umiejętności dotyczące badania terenu, danej budowli czy przedmiotów z gry, umożliwia nam odkrycie nowych słów kluczowych, które wykorzystujemy w trakcie dialogu z bohaterami niezależnymi.

Reakcje bohaterów niezależnych (NPC), z którymi wejdziemy w dialog, są zależne od różnych czynników, m.in.: składu drużyny, dotychczasowo podjętych przez gracza wyborów, użycia słów kluczy we wcześniejszych rozmowach, odpowiedzi na pytania NPC oraz od umiejętności i atrybutów naszych postaci. Co więcej, spory wpływ na przebieg rozmów w Wasteland 2 ma nawet kolejność użytych w konwersacji słów kluczy.

Wasteland 2
Wydawca

Deep Silver / Koch Media

Dystrybutor

Cenega S.A.

Kategoria wiekowa

powyżej 18 roku życia

Data premiery (Świat)

19.09.2014

Data premiery (Polska)

19.09.2014

Tryby gry

single player

Platformy

PC, PS4, XONE

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania zalecane Wasteland 2:

  • Core i5 3.0 GHz, 8 GB RAM,
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza),
  • 20 GB HDD,
  • Windows Vista(SP1)/7(SP1)/8.
Oficjalna strona www

https://wasteland.inxile-entertainment.com/

d2q9k0r
d2q9k0r
d2q9k0r
Więcej tematów
d2q9k0r