Trwa ładowanie...
d2q9k0r

Wargame: Red Dragon

Najnowsze informacje
Wargame: Red Dragon to doskonała strategia czasu rzeczywistego, osadzona w realiach Zimnej Wojny wikimedia Commons

Wargame: Red Dragon to trzecia część uznanego RTS-a (strategia czasu rzeczywistego), który, jak wszystkie dotychczasowe części, wykorzystuje autentyczne wydarzenia historyczne, jako tło do wyimaginowanych konfliktów militarnych. W tej część, po raz kolejny, twórcy biorą na warsztat temat zimnej wojny, ale akcja gry przeniesie nas do Azji Wschodniej. Za produkcję tytułu nieprzerwanie odpowiada Eugen Systems, studio zasłynęło też innymi RTS-ami: R.U.S.E albo Act of War: Direct Action.

Wargame: Red Dragon - fabuła

Konflikt w którym uczestniczymy w Red Dragon, jest ten sam, co w poprzednich dwóch częściach, ale rozgrywający się w szerszych cezurach, są to lata 1975-1991. Wszystkie nasze działania będą miały miejsce w Azji Wschodniej, dzięki temu w grze mamy dostęp do pięciu nowych stron konfliktu, a są to: Korea Północna, Korea Południowa, Chiny, Japonia oraz ANZAC (Australia wraz z Nową Zelandią).

W Wargame: Red Dragon będziemy uczestniczyć w czterech kampaniach, różniących się od siebie skalą działań, poziomem trudności oraz długością. Każda kampania rozgrywa się w innych latach i skupia się na konflikcie danych państw, co często prowadzi do wariacji na temat realnych zdarzeń, które w grze są początkiem wojny (choć w historii nigdy do takowej wojny nie doszło).Taki zabieg w grze powoduje, że możemy zmieniać bieg historii i np.: przeprowadzić wojskami ZSRR inwazję na Japonię albo doprowadzić do powtórki Wojny Koreańskiej.

W grze główną częścią kampanii jest tryb strategiczny. Znajduje się w nim podzielona na obszary mapa danego fragmentu świata, na której sterujemy przebiegiem działań: rekrutujemy żołnierzy, przesuwamy wojska, prowadzimy bitwy oraz przejmujemy kontrolę nad strategicznymi pozycjami.

Wargame: Red Dragon wyróżnia się od swoich poprzedników ilością dostępnych jednostek (W Wargame: AirLand Battle było ich ponad 700, zaś w Red Dragon ich liczba urosła do około 1250). Zmiana ta spowodowana jest uzupełnieniem arsenału o sprzęt (wszystkie rodzaje jednostek z poprzednich części są również zawarte w Red Dragon), który wprowadza pięć nowych nacji. Ponadto, w Red Dragon wydłużono o kilka lat czas trwania kampanii oraz dodano nowy rodzaj wojsk – marynarkę wojenną.

Właśnie jedną z największych nowości Wargame: Red Dragon jest umieszczenie w grze jednostek morskich. Dzięki temu seria wzbogaciła się o przeróżne okręty: niszczyciele, które mogą prowadzić ostrzał wybrzeża, ale też małe jednostki, np.: łodzie patrolowe, korwety, amfibie (niektóre z nich mogą płynąć rzeką, zapewniając wsparcie wojskom lądowym)

Wprowadzenie licznych morskich jednostek powoduje, że nawet gładka tafla bezkresnego oceanu potrafi przekształcić się w wielkie pole bitwy, w której uczestniczą nasze okręty i samoloty. Ponadto grupy bojowe, złożone z lotniskowców i transportowców, znajdujące się przy brzegu wrogiego kraju, zapewniają nam nowe jednostki, gdy podczas starcia nasze oddziały zostaną zdziesiątkowane. Owe grupy również są w stanie zablokować flotę stacjonującą w nieprzyjacielskich przystaniach.

Wargame: Red Dragon - mechanika

Mechanika prowadzenia bitew lądowych w Wargame: Red Dragon pozostała praktycznie bez zmian. Bardzo ważnym elementem rozgrywki jest poziom morale, dzięki któremu potrafimy określić czas, w jakim dana jednostka jest w stanie prowadzić skuteczną walkę, zanim żołnierze do niej należący zaczną panikować i ratować się ucieczką.

Nowością jest wpływ na tempo gry, w jakim odbywa się akcja na monitorze komputera, czas można przyspieszać i zwalniać. Zwalnianie czasu w Red Dragon okaże się bardzo pomocną opcją, która przyda się podczas główkowania nad kolejnym posunięciem, mającym przybliżyć nas do zwycięstwa lub umożliwić kolejne posunięcie, które jest elementem naszej taktyki.

Wargame: Red Dragon - tryb

W Red Dragon nie mogło zabraknąć trybu multi player, który został zasypany pochwałami w poprzedniej część - AirLand Battle. Nowością w Red Dragon jest możliwość swobodnego zarządzania wśród graczy kartami jednostek. Dzięki temu jeden gracz może ofiarować mniej doświadczonemu daną kartę jednostki, co ułatwia nowym graczom osiągnięcie wyższego poziomu zaawansowania, zaś klanom pomaga to w wyrównaniu sił każdego członka.

Wargame: Red Dragon
Wydawca

Focus Home Interactive

Dystrybutor

CDP

Kategoria wiekowa

powyżej 16 roku życia

Data premiery (Świat)

17.04.2014

Data premiery (Polska)

30.04.2014

Tryby gry

single player / multi player

Platformy

PC

Wymagania sprzętowe PC

Zalecane wymagania Wargame: Red Dragon:

  • Core 2 Duo 2.5 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza),
  • 20 GB HDD,
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8.
Oficjalna strona www

http://www.wargame-rd.com/

d2q9k0r
d2q9k0r
d2q9k0r
Więcej tematów
d2q9k0r