Trwa ładowanie...
d1owxrg

Uncharted: Fortuna Drake'a

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Studio odpowiedzialne za stworzenie cyklu gier o nieustraszonym awanturniku Nathanie Drake'u, Naughty Dog, niemalże od początku swojej kariery tworzy gry przeznaczone wyłącznie na konsole PlayStation, a studio ma na swoim koncie kultowy już exclusive content, taki jak: Crash Bandicoot i Jak and Daxter.

Uncharted: Fortuna Drake'a - fabuła

Gra Uncharted: Fortuna Drake'a jest pierwszą przygodową grą akcji z tego studia, która zapoczątkowała całą serię gier Uncharted - cieszącą się gigantyczną popularnością na całym globie.

Głównym bohaterem Uncharted: Fortuna Drake'a, którego czynami będziemy kierować, jest Nathan Drake. Nathana spotykamy gdy ten dociera do trumny sir Francisca Drake'a – zaginionego w zamierzchłych czasach przodka. Jak się okazuje, w trumnie nie ma zwłok słynnego pirata i podróżnika, ale za to jest jego pamiętnik, który skrywa cenne zapiski, które są w stanie doprowadzić do legendarnego El Dorado. Szczęśliwy z odkrycia Nathan wybiera się na tajemniczą wyspę, gdzie, według pamiętnika, ukryty jest bajeczny skarb.

Nasz bohater nie jest sam, towarzyszyć mu będą stary przyjaciel Sully oraz dziennikarka telewizyjna Ellena, którzy okażą się, podczas niektórych misji, niezwykle przydatni. Lecz, jak bywa w awanturniczych opowieściach, trójka przyjaciół szybko wpada w tarapaty, ponieważ na trop El Dorado nie tylko trafili oni, ale również grupa piratów, którzy nie mają zamiaru dzielić się z nikim legendarnym skarbem.

Uncharted: Fortuna Drake'a - mechanika

Uncharted: Fortuna Drakea to gra, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Rozgrywka podzielona jest na etapy, w których odwiedzimy przeróżne ciekawe lokacje, a będą to: bujna dżungla, tajemnicze jaskinie oraz bunkry z II Wojny Światowej.

Ze względu na zróżnicowaną topografię terenu, Nathan będzie często zmuszany do przeróżnych akrobacji, między innymi będzie musiał wspinać się, skakać, używając do tego lin, przechodzić nad głębokimi przepaściami, krocząc po pniach ściętych drzew. Ponadto, Drake będzie musiał podołać różnym zagadkom środowiskowym, które polegają na poruszeniu odpowiednich elementów otoczenia (w tym zadaniu pomoże nam notatnik Nathana, który zwiera przydatne wskazówki).

Pamiętajmy, że tropem Drake'a podążają wymienieni już piraci, a dzięki ich żądzy posiadania skarbu, mamy wiele okazji do udziału w widowiskowych strzelaninach i pościgach. Podczas starcia z piratami, pomogą nam różnego rodzaju bronie dostępne w Uncharted: Fortuna Drake'a: pistolety, karabiny maszynowe, karabiny snajperskie, granatniki (wędrować możemy jedynie z dwiema broniami naraz).

Nathan potrafi umiejętnie kryć się za osłonami podczas ostrzału (słabsze osłony, pod naporem ognia, ulegają zniszczeniu, a przeciwnicy przemieszczają się, ciągle są w ruchu). Aby odnieść sukces w Uncharted: Fortuna Drake'a, musimy stosować różnego rodzaju taktyki, odpowiednio dobrane do zastanej sytuacji na polu bitwy. Przydatnym jest to, że Nathan również umie walczyć wręcz, w bliskiej więc odległości możemy rzucić się na wroga z pięściami.

Uncharted: Fortuna Drake'a - technika

Producenci zrezygnowali z kreskówkowej stylistyki i swoją nową grę stworzyli w realistycznym świecie. Mimo to, gra nadal posiada specyficzną duszę studia Naughty Dog, która objawia się w sposobie prezentowania akcji, w dużej ilości elementów platformowych, w przygodnych łamigłówkach, które pozwalają bohaterowi opuścić daną lokalizację oraz w charakterystycznym poczuciu humoru.

Uncharted: Fortuna Drake'a posiada trójwymiarową oprawę graficzną wysokiej jakości. Dbałość o detale zwiększa poczucie głębi wirtualnej rzeczywistości (z pieczołowitością oddano bujną i zróżnicowaną roślinność), a płynne animacje bohaterów, jak i dynamiczne oświetlenie, nadają grze wysokiej grywalności. Bez zarzutu pozostaje również warstwa dźwiękowa – profesjonalnie podłożone głosy pod bohaterów i oczywiście klimatyczna muzyka.

d1owxrg
Uncharted: Fortuna Drake'a
Wydawca

Sony Interactive Entertainment

Dystrybutor

Sony Interactive Entertainment Polska

Kategoria wiekowa

powyżej 16 roku życia

Data premiery (Świat)

19.11.2007

Data premiery (Polska)

07.12.2007

Tryby gry

single player

Platformy

PS3, PS4

Oficjalna strona www

https://www.unchartedthegame.com/en-us/

d1owxrg
d1owxrg
d1owxrg
Więcej tematów
d1owxrg