Trwa ładowanie...
dgwn6l3

Twierdza: Krzyżowiec II

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Twierdza: Krzyżowiec II to gra, w której wcielamy się w dowódcę wojsk na ziemiach Bliskiego Wschodu w epoce wypraw krzyżowych. W grze opowiadamy się albo po stronie chrześcijańskiego rycerstwa europejskiego albo po stronie wojujących arabów, a ponadto zarządzamy zamkami, bronimy naszych twierdz lub szturmujemy wrogie umocnienia, przeprowadzamy potyczki w otwartym polu. Siła militarna wyrasta z podłoża dobrej ekonomii i produkcji. W Twierdzy musimy dbać też o wyżywienie obywateli i rycerzy, jak i odpowiednie wyposażenie swoich wojowników.

Twierdza: Krzyżowiec II - rozgrywka

Twierdza: Krzyżowiec II ulepsza i rozszerza mnóstwo elementów, które funkcjonowały w pierwszej części krzyżowca. Sztuczna inteligencja przeciwników polepszyła się, przybyło wiele nowych map, na których prowadzimy działania wojenne, a wraz z nimi studio FireFly wprowadziło dodatkowe pułapki, nowe jednostki oraz nowe plany zamków.

Wspomniane modele zamków w Twierdza: Krzyżowiec II odznaczają się teraz o wiele większą skalą, dzięki temu oblężenia wyglądają naprawdę monumentalnie. W Krzyżowcu II, usunięto irytujący problem znany z poprzednich części, teraz przeróżne elementy fortyfikacji (mury, bramy, wieże) stawiamy bez żadnych problemów, które pojawiały się z winy silnika gry lub topografii terenu w poprzednich częściach serii.

Frakcje Krzyżowców i Arabów zostały zaopatrzone po dziesięć nowych jednostek, zaś każda z osobna posiada pasywne i aktywne umiejętności specjalne. Wśród nowych rodzajów wojsk, pojawili się: krzyżowiec, konny łucznik, zabójca, nadzorca niewolników, uzdrowiciel, derwisz.

Twierdza: Krzyżowiec II - wizualnie

Twierdza: Krzyżowiec II wyposażona jest w nowy silnik graficzny. Oprawa wizualna wygląda nieporównywalnie lepiej niż we wszystkich poprzednich częściach, zachwycając nas wielością szczegółów i efektów, zaś system fizyki został podniesiony o klasę wyżej. W końcu też dodano możliwość swobodnego manipulowania kamerą oraz ulepszono interfejs gracza.

Ciekawym i nowym pomysłem w Twierdza: Krzyżowiec II jest wspólne zarządzanie zamkiem poprzez dwuosobową kooperację. Gracze współrządzą jedną twierdzą, dzieląc się obowiązkami: jeden zajmuje się ekonomią, a drugi stroną militarną, zaś komunikacja między nimi odbywa się przy pomocy czatu głosowego.

Twierdza: Krzyżowiec II to wymarzona rewitalizacja serii dla wszystkich miłośników rycerskich przygód oraz budowania monumentalnych, kamiennych twierdz.

dgwn6l3
Twierdza: Krzyżowiec II
Wydawca

FireFly Studios

Dystrybutor

Licomp Empirical Multimedia

Kategoria wiekowa

od 12 roku życia

Data premiery (Świat)

23.09.2014

Data premiery (Polska)

23.09.2014

Tryby gry

single player / multi player

Platformy

PC

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania zalecane Twierdza: Krzyżowiec II:

  • Core 2 Duo 2.6 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza),
  • 4 GB HDD,
  • Windows XP/Vista/7/8.
Oficjalna strona www

http://strongholdcrusader2.com/

dgwn6l3
dgwn6l3
dgwn6l3
Więcej tematów
dgwn6l3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj