Trwa ładowanie...
sts
Artykuł sponsorowany

Turnieje esportowe przyciągają uwagę

Esport przeszedł w miarę suchą stopą wiosenną pandemię, bijąc kolejne rekordy, a przy okazji ratował ofertę zakładów bukmacherskich. Czy finały najważniejszych rozgrywek na świecie przyciągną kolejne miliony?

Share
Turnieje esportowe przyciągają uwagę
Źródło: Unsplash.com
d3esiva

Wielu nie traktowało i nie traktuje esportu poważnie. Widać to zwłaszcza w świecie zawodowego sportu, gdzie niektórzy rękami i nogami bronią się przed stawianiem znaku równości pomiędzy esportem a sportem. Kto ma oczy i potrafi liczyć, ten od dawna wie, że esportu nie można lekceważyć, że grupa odbiorców rośnie w siłę.

Firmy angażują się w esport

Bukmacher STS najlepiej w Polsce wyczuł co się święci i kilka lat temu nie tylko postanowił poszerzyć swoją ofertę o wydarzenia esportowe, ale i mocniej zaangażować się w sponsoring zespołów i graczy. Dzięki czemu marka stała się rozpoznawalna wśród graczy. Przez lata nie zaniedbano tej działki i dziś esport zajmuje ważne miejsce w ofercie. Szybki rzut oka na esportowe menu i widzimy wiele turniejów do obstawienia, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nie mogło oczywiście zabraknąć mistrzostw świata najpopularniejszej gry z gatunku multiplayer online battle arena. Mimo, że w Azji esport wspiął się na niebotyczny poziom, to w Europie i w Polsce też nie jest pod tym względem najgorzej.

Rekordowe liczby

Kto wie czy finał rozgrywek najważniejszy gry typu MOBA nie przyciągnie rekordowej publiczności. W poprzednich latach oglądalność poszybowała w górę. To jeszcze nic, bo w marcu i kwietniu, gdy niemal cały świat poddał się izolacji, inne popularne gry esportowe biły rekordy, przekraczając liczbę miliona graczy w jednym momencie lub ustanawiając nowe rekordy subskrypcji. Trzeba pamiętać, że wielu producentów gier esportowych ułatwia amatorskim graczom darmowy i łatwy dostęp do rozgrywki, dzięki czemu łatwiej propagować dany tytuł. To z kolei buduje oddaną społeczność, co świetnie widać w jednym z filmów dokumentalnych stworzonym na potrzeby amerykańskiej platformy filmowej. Esport to nie tylko sama gra, możliwość rywalizacji, ale poczucie wspólnoty dla najczęściej młodych ludzi, którzy poszukują autorytetów. Obecność i popularność influencerów w XXI wieku nie może dziwić.

d3esiva

Sport i esport łączą siły

Zaczęliśmy do tego, że świat sportu nieufnie podchodzi do esportu, ale to nie dotyczy przedstawicieli zawodowych klubów. Widać to doskonale w piłce nożnej, ale także w wyścigach bolidów. Tam specjalnie tworzone są rozgrywki esportowe na wzór tradycyjnych meczów ligowych. Piłkarskie kluby z Europy i z Polski pod szyldami klubów rywalizują w wirtualnym świecie. W wyścigach esportowych z kolei startują profesjonalni kierowcy. Z jednej strony tradycyjny sport otwiera się na nową grupę odbiorców, a z drugiej zyskują obie marki. Nie ma co ukrywać, że głównym czynnikiem motywującym do takich działań są zasięgi, oglądalność i pieniądze. Ale tak, stety lub niestety wygląda współczesny sport i rozrywka.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

d3esiva

Podziel się opinią

Share
d3esiva
d3esiva
Więcej tematów