Trwa ładowanie...
d34qnr9

Tom Clancy's The Division

Najnowsze informacje
Tom Clancy's The Division to strzelanka z elementami RPG, która pozwoli nam się wcielić w agenta tajnej organizacji, eksplorującego Nowy Jork po ataku biologicznym wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Tom Clancy's The Division to kolejna gra z serii opatrzonej nazwiskiem najpoczytniejszego autora powieści sensacyjnych oraz political fiction – Toma Clancy'ego. Tym razem mamy do czynienia z grą-strzelanką, zawierającą elementy RPG. Akcja ma miejsce w niedalekiej przyszłości – Nowy Jork został zaatakowany za pomocą groźnego wirusa, rozszalała epidemia opanowuje całe miasto, a mieszkańców ogarnia panika. Gracz wciela się w członka tajnej agencji, która ma zadanie zapanować nad szerzącą się anarchią.

Tom Clancy's The Division - fabuła

Fabuła Tom Clancy's The Division jest zainspirowana słynną Dyrektywą 51, którą prezydent USA George W. Bush podpisał przed końcem swojej kadencji, a dotyczyła ona zapewnienia ciągłości rządów w razie nadzwyczajnego zagrożenia dla kraju. Dzięki grze the Divison możemy na własne oczy zobaczyć sytuację podlegającą pod Dyrektywę 51, a jest nią zamach z użyciem broni biologicznej na ogromną skalę.

Zbliżają się święta, wszyscy myślą o zakupach, ale nikt nie spodziewa się, że to właśnie skażone banknoty rozpętają epidemię śmiertelnej ospy w całym Nowym Jorku. W mieście wybucha panika, a wszelkie struktury społeczne ulegają degradacji. Sytuacji nie ratują nawet tak bezwzględne środki, jak kwarantanna czy interwencja wojska. Tutaj może już tylko pomóc Strategic Homeland Divison, w szeregi której dołącza gracz Tom Clancy's The Division.

Agenci do zadań specjalnych, sterowani przez graczy, walczą z członkami przeróżnych frakcji, ścierających się między sobą i mających ambicje, aby przejąć kontrolę nad upadłym miastem i zaprowadzić w nim nowy porządek. Oprócz walki z klanami Nowego Jorku, agenci muszą wytropić terrorystów odpowiedzialnych za przeprowadzony atak.

Tom Clancy's The Division - mechanika

Tom Clancy's The Divison to gra kooperacyjna, stworzona do rozgrywki sieciowej. W ciekawy sposób łączy ze sobą elementy klasycznej strzelanki TPP w otwartym świecie, z częściami składowymi RPG. Gracze swobodnie eksplorują Nowy Jork po kataklizmie, wykonują mnóstwo misji głównych jak i pobocznych, które mają na celu opanowanie chaosu oraz likwidację zagrożeń. Mechanika walki, która jest najistotniejszym elementem gry The Divison, bardzo przypomina rozwiązania wykorzystane w Tom Clancy's Ghost Recon – gra ta stawiała silny akcent na taktyczne działanie oraz skradanie się i chowanie za osłonami.

Za wykonanie wyznaczonych zdań nasza postać zdobywa doświadczenie i awansuje na następne poziomy. Gdy poświęcimy czas grze Tom Clancy's The Division i zajmiemy się pobocznymi zadaniami, to przekonamy się, że niektóre z nich wzbogacą nas w zasoby niezbędne do budowy bazy operacyjnej.

Baza operacyjna czyni naszą drużynę silniejszą, dzięki udostępnianiu nowych, przydatnych umiejętności, dzięki którym będziemy w stanie, np.: leczyć rannych towarzyszy, skanować okolice w celu namierzenia ukrytych wrogów, rozstawiać stacje uzupełniającą braki amunicji, wysyłać samobieżne miny, które odnajdują przeciwników i wybuchają w bliskiej odległości.

Tom Clancy's The Division - oprawa graficzna

Tom Clancy's The Divison wykorzystuje autorski silnik Snowdrop, który prezentuje się nadzwyczaj efektownie – tak na komputerach stacjonarnych, jak i konsolach ósmej generacji. Twórcy zapewniają, że niemalże każdy z widocznych elementów w grze The Divison, posiada swoje osobne renderowanie, co stanowi o przejrzystej szczegółowości świata oraz bogatej interakcji z otoczeniem, np.: kłęby powietrza wydobywające się z przestrzelonej opony, efekty dziurawienia kulami karoserii samochodowych bądź ścian budynku czy łuski po pociskach, które wylatują w różne strony.

Tom Clancy's The Division
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Ubisoft GmbH

Kategoria wiekowa

od 18 roku życia

Data premiery (Świat)

08.03.2016

Data premiery (Polska)

08.03.2016

Tryby gry

mulitplayer

Platformy

PC, PS4, XONE

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania Tom Clancy's The Division:

  • Intel Core i5 2400 3.1 GHz/AMD FX 6100 3.3 GHz, 6 GB RAM,
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 7700 lub lepsza, 40 GB HDD,
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Oficjalna strona www

https://tomclancy-thedivision.ubisoft.com/game/en-GB/home/

d34qnr9
d34qnr9
d34qnr9
Więcej tematów
d34qnr9