Trwa ładowanie...
d1wz9me

The Sims 4

Najnowsze informacje
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

The Sims 4 to gra symulacyjna, w której gracze kontrolują życie wirtualnych ludzi. Edycja ta została ulepszona o kilka nowych elementów.

The Sims 4 – ogólne informacje

The Sims 4 to gra komputerowa stworzona przez amerykańską firmę Maxis, została wydana 2 września 2014 roku przez Electronic Arts. Pierwsza gra z cyklu The Sims pojawiła się w 2000 roku i szybko zdobyła popularność. Na pomysł stworzenia wirtualnego życia wpadł założyciel Maxis – Will Wright. Ze względu na rosnące zainteresowanie regularnie powstają kolejne odsłony The Sims wraz z nowymi dodatkami.

Gra The Sims 4 jest kontynuacją The Sims 3. Przeznaczona jest na platformy OS X i Windows. Nie wymaga połączenia internetowego. Po raz pierwszy można było ją zobaczyć w sierpniu 2013 roku podczas targów Gamescom. Zanim została wydana, pojawiła się także na targach Electronic Entertainment Expo w czerwcu 2014 roku w Los Angeles.

The Sims 4 – rozgrywka

The Sims 4 odróżnia od poprzednich edycji to, że postaci przeżywają emocje takie, jak radość czy złość, które powodowane są przez zaspokajane potrzeby, relacje międzyludzkie czy, też chociażby noszone ubrania. Odczuwane emocje wpływają na zdolności i umiejętności Simów. Odblokowane zostają nowe opcje dialogowe. Co ciekawe gra została pozbawiona kilku funkcji z poprzedniej odsłony.

Simowie nie mogą poruszać się po okolicy bez ekranów ładowania mapy. Ponadto nie ma tu otwartego świata. Producenci oznajmili, że dodatki ukażą się w aktualizacjach gry. I tak w styczniu 2017 roku pojawiła się aktualizacja The Sims 4: Małe dzieci, wprowadzająca do gry obecność maluchów.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w czwartej części gracz steruje wirtualną rodziną Simów, opiekuje się nimi, dba o ich duchowe i materialne potrzeby, zapewnia schronienie, projektuje ogród, dom. Za pomocą edytora można budować wymarzone rezydencje. Do dyspozycji gracza są dwie okolice. Opcje konstruktora w The Sims 4 zostały udoskonalone i zmodyfikowane, dzięki czemu interfejs jest intuicyjny i łatwiejszy w użyciu. Gracze mogą dzielić się między sobą swoimi domami oraz komentować dokonania pozostałych.

Gra The Sims 4 rozpoczyna się od stworzenia swoich Simów, gracz ma do wyboru więcej opcji niż w poprzedniej wersji. Może dokładniej sprecyzować wygląd bohatera, kształtując jego sylwetkę, wagę, wzrost czy kształt twarzy. Gracz może także wybrać osobowość postaci, korzystając z kilkudziesięciu cech do wyboru. Może także określić jego długoterminowe cele, które wpłyną na zachowanie postaci. W czwartej części ulepszono system sztucznej inteligencji, dzięki czemu Simy zachowują się naturalniej i różnie reagują na zaistniałe sytuacje. Nowym elementem The Sims 4 są osiągnięcia i misje stawiane przed bohaterami. Za ich wykonanie gracz nagradzany jest strojami lub meblami.

The Sims 4 – grafika, rozszerzenia i dodatki

Grafika The Sims 4 nie odróżnia się znacząco od oprawy poprzednich części.

Gracze mogą pobierać z platformy Origin różne dodatki, które zostały podzielone na akcesoria (np. The Sims 4: Wytworne przyjęcie, The Sims 4: Kuchnia na wypasie, The Sims 4: Kino domowe czy The Sims 4: Pokój dzieciaków) i pakiety rozrywki (np. The Sims 4: Ucieczka w plener, The Sims 4: Dzień w spa czy The Sims 4: Zjedzmy na mieście). Ponadto, pojawiły się rozszerzenia The Sims 4:

  • The Sims 4: Witaj w pracy – gracz może prowadzić własny biznes lub pracować jako lekarz, detektyw lub naukowiec;
  • The Sims 4: Spotkajmy się – umożliwia graczowi skupienie się na rozwoju życia towarzyskiego Simów;
  • The Sims 4: Miejskie życie – dzięki temu rozszerzeniu Simowie mogą mieszkać w wieżowcu i uczestniczyć w imprezach kulturalnych.
d1wz9me
The Sims 4
Wydawca

Electronic Arts

Kategoria wiekowa

PEGI:12

Data premiery (Świat)

02.09.2014

Data premiery (Polska)

04.09.2014

Tryby gry

jednoosobowa

Platformy

Microsoft Windows, OS X

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania dla gry The Sims 4:

  • Core i5 2.33 GHz,
  • Windows 7/8/8.1,
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza),
  • 10 GB HDD,
  • 4 GB RAM,
  • łącze internetowe.
Oficjalna strona www

https://www.thesims.com/en_GB/store/mac-pc-download-base-game-standard-edition

d1wz9me
d1wz9me
d1wz9me
Więcej tematów
d1wz9me