Trwa ładowanie...
d2q9k0r

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Najnowsze informacje
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - przygodowa gra akcji flickr.com

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w Hyrule zagrożonym zagładą.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – ogólne informacje

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to gra akcji wyprodukowana przez Nintendo, przy czym producentem głównym jest Eiji Aonuma. Została wydana na konsole Wii U i Nintendo Switch 3 marca 2017 roku. Gra należy do serii The Legend of Zelda i jest dziewiętnastą z cyklu. Wprowadzono istotną zmianę, mianowicie rozszerzono otwarty świat do badania przez gracza.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – fabuła, rozgrywka

Wydarzenia gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild rozgrywają się w królestwie Hyrule. Zagraża mu zagłada wskutek działań Ganona. Więzi on księżniczkę Zeldę w zamku. Na jej ratunek rusza Link, który budzi się ze stuletniego snu. Gracz wciela się w jego postać i przemierza lochy oraz królestwo, aby rozwikłać jego tajemnice, pokonać Ganona i uwolnić Zeldę.

Gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild charakteryzuje się nieliniową rozgrywką i swobodniejszym przemieszczaniem się między miejscami. Postać potrafi się wspinać, zjeżdżać prawie z każdej powierzchni i skakać. Link może zdobywać różne przedmioty, w tym ubrania, jedzenie, tarcze i broń. Trzeba dodać, że te ostatnie zużywają się po pewnym czasie. Z zebranych produktów bohater może przyrządzić potrawy, które pomogą mu utrzymać zdrowie oraz przetrwać w trudnych warunkach.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – mechanika

Gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild zawiera elementy kilku gatunków – między innymi gry przygodowej, akcji i survivalu. Gracz ma do zbadania w pełni otwarty świat. Może zwiedzić każdy kąt tej niebezpiecznej krainy. Główna postać ma nawet możliwość wspinania się na wysoką górę. Utrudnieniem jest konieczność odpowiedniego przygotowania się do takiej wyprawy. Można to dostrzec elementy survivalu, ponieważ Link zdobywa produkty, z których musi przyrządzić potrawy, aby przetrwać.

Trzeba dodać, że spożywane przez niego posiłki i napoje mają wpływ na jego umiejętności. Gracz musi zadbać, aby Link był odpowiednio wyposażony przed podjęciem ryzykownych działań, gdyż musi stawić czoła nie tylko światu, ale także zagadkom i niebezpiecznym stworzeniom Hyrule. Potyczka wymaga od Linka nie tylko umiejętności fizycznych, lecz także strategicznych, jak atakowanie z zaskoczenia czy wykorzystanie możliwości otoczenia (np. zrzucanie kamieni na przeciwników).

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – grafika i inne efekty

Grafika The Legend of Zelda: Breath of the Wild może poszczycić się wysoką jakością. Charakteryzuje się wesołym stylem zaczerpniętym z kreskówek oraz zróżnicowanym światem, gracz przemierza zarośnięte łąki, zaśnieżone góry czy pustkowia. Towarzyszą temu dobrze dobrane efekty świetlne i zmieniająca się pogoda, która dodatkowo wpływa na grę i czasami może sprzyjać, a czasami utrudniać działania postaci.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – opinie

Gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild cieszy się uznaniem i zainteresowaniem użytkowników. W 2016 roku zdobyła nagrody jako najlepsza gra akcji, najlepsza gra przygodowa i najlepsza gra na konsolę. Jeszcze przed premierą zdobyła nagrodę The Game Awards w kategorii najbardziej oczekiwana gra 2017 roku.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Wydawca

Nintendo

Kategoria wiekowa

PEGI:12

Data premiery (Świat)

03.03.2017

Data premiery (Polska)

03.03.2017

Tryby gry

jednoosobowa

Platformy

Nintendo Switch, Wii U

Wymagania sprzętowe PC

konsola Nintendo Switch, Wii U

Oficjalna strona www

http://www.nintendo.com/games/detail/the-legend-of-zelda-breath-of-the-wild-wii-u

d2q9k0r
d2q9k0r
d2q9k0r
Więcej tematów
d2q9k0r