Trwa ładowanie...
d1ceujo

The Elder Scrolls Online

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

The Elder Scrolls Online to komputerowa gra typu MMORPG o mocno rozbudowanym i zróżnicowanym otwartym świecie.

The Elder Scrolls Online – ogólne informacje

The Elder Scrolls Online to gra wywodząca się z typu MMORPG. Pozwala więc ona dużej liczbie graczy grać ze sobą wirtualnie. Dostęp do gry zapewnia producent. Gra została wyprodukowana przez ZeniMax Online Studios, natomiast wydana 4 kwietnia 2014 roku przez Bethesda Softworks.

17 marca 2015 roku gra zmieniła model biznesowy, który oprócz jednorazowego zakupu umożliwia także subskrypcję ESO Plus, zapewniającą bonusy do doświadczenia i złota, wirtualne pieniądze i dostęp do rozszerzeń. Początkowo gra The Elder Scrolls przeznaczona była na komputery osobiste, aby uczestniczyć w zabawie, trzeba było opłacić abonament. Później powstały wersje na Xboxa One i PlayStation 4, które pozwalały nabyć wspomnianą wirtualną walutę i różne rozszerzenia.

The Elder Scrolls Online – fabuła, zasady gry

Fabułę gry The Elder Scrolls Online stanowią wydarzenia rozgrywające się w fikcyjnym świecie Tamriel, tysiąc lat przed akcją jednej z gier z cyklu - The Elder Scrolls V: Skyrim. Bohaterem gry The Elder Scrolls Online jest ród Thern, który postanowił walczyć o odzyskanie potęgi Cesarstwa Tamriel. W tym celu podpisano traktat z nekromantą. Mag Mannimarco nie był jednak szczery i grał na dwa fronty, współpracując także z żądnym władzy na całym świecie księciem Molag Balem.

Owo przymierze doprowadziło do otwarcia wrót Otchłani w Cesarskim Mieście i przedostania się do świata śmiertelników demonicznych istot niosących zniszczenie i śmierć. W zaistniałej sytuacji walkę rozpoczęły trzy sojusze. Gracz może dołączyć do jednego z nich: Przymierza Daggerfall stworzonego przez Orków, Bretonów i Redgardów, Paktu Ebonheart, który tworzą Nordowie, Dunmerowie i Argonianie, lub Aldmerskiego Dominium zawiązanego przez Bosmerów, Altmerów i Khajiitów.

Gracz musi dążyć do pokonania mrocznych sił i zdobycia stolicy kraju. Jego zadaniem jest sterowanie postacią po Tamriel i wykonywanie różnych czynności, które są odpowiednio wynagradzane. Każda postać obdarzona jest zestawem umiejętności, które rozwija w trakcie gry The Elder Scrolls Online.

Tryby gry The Elder Scrolls Online umożliwiają zabawę opartą na zasadach PvE lub PvP, pozwalającą 200 graczom brać udział w rozgrywkach. Z tym, że akcja rozgrywa się tutaj na prowincji Cyrodiil.

The Elder Scrolls Online – mechanika

Pierwszym zadaniem gracza The Elder Scrolls Online jest stworzenie postaci będącej reprezentatem jednej z dostępnych dziesięciu ras oraz kilku różnych klas. Najpopularniejszymi są Dragonknight, Sorcerer – typowy mag, Nightblade – eliminujący po cichu przeciwników i Templar – odpowiednik Paladyna. Rozbudowany otwarty świat gry The Elder Scrolls Online składa się z kilku prowincji Tamriel: Skyrim – ojczyzna Nordów, Morrowid, Cyrodiil, Elsweyr. Każda z nich posiada inne ukształtowanie terenu, roślinność czy architekturę.

Gracz może obserwować wydarzenia z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Do jego zadań należy nie tylko badanie terenu, lecz także różne zadania fabularne, misje poboczne i walka z przeciwnikami. Misje w The Elder Scrolls Online mogą być zlecane przez pojedyncze postaci lub przez reprezentantów gildii. Walki z adwersarzami odbywają się w czasie rzeczywistym i można w nich korzystać z broni białej i dystansowej, czarów defensywnych i ofensywnych.

Na przestrzeni czasu kolejne rozszerzenia wprowadzały modyfikacje systemu rozwoju postaci. Mianowicie, gdy postać realizuje kolejne misje to otrzymuje punkty doświadczenia. Gra The Elder Scrolls Online wyposażona jest w rozszerzony system craftingu, który pozwala wytwarzać nowe uzbrojenie i odzienie oraz udoskonala jego funkcjonalność o efekty magiczne i warzenie mikstur.

The Elder Scrolls Online – grafika

Grafika The Elder Scrolls Online nie jest zaskakująca, ma jednak swoją specyfikę. Atrakcją jest z pewnością udźwiękowienie dialogów i wypowiedzi oraz wcielenie się profesjonalnych aktorów w postacie niezależne.

d1ceujo
The Elder Scrolls Online
Wydawca

Bethesda Softworks

Kategoria wiekowa

PEGI:16

Data premiery (Świat)

04.04.2014

Data premiery (Polska)

04.04.2014

Tryby gry

massive online multiplayer

Platformy

Microsoft Windows, OS X, PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla The Elder Scrolls Online:

  • Core 2 Duo 2.0 GHz,
  • Windows XP/Vista/7/8,
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza),
  • 60 GB HDD,
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7/8).
Oficjalna strona www

http://www.elderscrollsonline.com/en-gb/agegate

d1ceujo
d1ceujo
d1ceujo
Więcej tematów
d1ceujo