Trwa ładowanie...
d34azf7

Telltale Games

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Telltale Games jest amerykańską firmą zajmującą się produkcją gier komputerowych. Swoją siedzibę ma w San Rafael w Kalifornii. Specjalnością Telltale Gamesgry przygodowe. Znana jest z takich produkcji, jak Sam& Max, Monkey Island, Park Jurajski, Borderlands czy Minecraft. Firma praktykuje cyfrową dystrybucję gier oraz podział na odcinki pojawiającej się w określonych odstępach czasu.

Telltale Games – historia powstania

Telltale Games założono w czerwcu 2004 roku. Początkowo firma istniała pod nazwą Telltale, Incorporated. Współzałożycielami byli Kevin Bruner, Dan Connors i Troy Molander, członkowie LucasArts pracujący nad produkcją Sam & Max: Freelance Police, która została anulowana w marcu 2004 roku. Wydarzenie to było głównym bodźcem do stworzenia Telltale Games.

Pierwszą grą Telltale Games był symulator pokera Telltale Texas Hold'em z 11 lutego 2005 roku. Miał on celu sprawdzenie firmowego silnika Telltale Tool. Była to także jedyna gra z oryginalnymi postaciami stworzonymi przez firmę.

Kolejnymi produkcjami Telltale Games były CSI: 3 Dimensions of Murder (powstałe na bazie serialu CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas) i Bone.

W 2006 roku Telltale Games postanowiło wykupić od poprzedniej firmy prawo do sfinalizowania gry Sam & Max: Freelance Police, po tym jak otrzymało znaczna kwotę pieniędzy od prywatnych inwestorów - grupy Keiretsu Forum i Matthew Le Merle. LucasArts nie zgodziło się jednak, więc Telltale Games zdecydowało wykupić od twórcy komiksów Sam$Max prawo do produkowania nowych gier serii. I tak powstały kolejne sezony gry: Sam & Max Beyond Time and Space oraz Sam & Max: The Devil's Playhouse. W zarządzie Telltale Games zasiadają:

  • Kevin Bruner – założyciel, prezes i dyrektor generalny;
  • Steve Allison – starszy wiceprezes wydawniczy;
  • David Bowman – wiceprezes ds. produkcji;
  • Steve Crystal – wiceprezes ds. online;
  • Zac Litton – wiceprezes technologiczny;
  • Paul Mathus – wiceprezes ds. rozwoju;
  • Larry Castro – dyrektor finansowy;
  • Kara Henander – dyrektor ds. zasobów ludzkich;
  • Mark Barbolak – radca prawny.

Telltale Games – rozwój firmy

W 2010 roku Telltale Games wprowadziło program pilotażowy mający na celu ustalenie, które gry można produkować w odcinkach, a które się do tego nie nadają. Produkcją inicjującą ten pomysł była gra Nelson Tethers: Puzzle Agent powstała przy wsparciu Grahama Annable. Niestety nie pojawiły się kolejne jej odcinki, ale za to rok później pojawiła się jej kontynuacja. Kolejną grą powstałą na bazie programu pilotażowego była symulacja Poker Night at the Inventory oraz jej kontynuacja Poker Night 2. Oprócz wspomnianej wyżej funkcji, program pilotażowy pełni jeszcze jedną. Mianowicie, testuje nowe innowacyjne pomysły na rozgrywkę. Między innymi w taki sposób powstała gra The Walking Dead.

Przez znaczny czas Telltale Games współpracowało z franczyzami o cechach komicznych. W 2010 roku wykupiono od NBCUniversal prawa autorskie i w dorobku Telltale Games pojawiły się produkcje na bazie filmów – Park Jurajski i Powrót do przyszłości. Telltale Games współpracowała także z firmą Warner Bros. Interactive przy tworzeniu gier epizodycznych The Wolf Among Us oraz The Walking Dead.

Do 2010 roku największy sukces dochodowy przyniosła firmie gra Back to the Future: The Game, która zwiększyła dochody Telltale Games aż o 90 proc. Innowacją w pracy Telltale Games była gra Law&Order: Legacies (na podstawie serialu Prawo i porządek), która została wydana najpierw na IOS. Do tej pory bowiem tytuły pojawiały się w pierwszej kolejności na PC, dopiero potem na innych platformach. Kolejną kasową produkcją w dziejach Telltale Games okazało się The Walking Dead sprzedane w 2012 roku w nakładzie miliona sztuk.

W latach 2013-2014 ukazywały się kolejne gry epizodyczne: Tales from the Borderlands oraz oparta na serialu telewizyjnym Gra o tron (Game of Thrones). Ponadto, powstała seria Minecraft, w której głosu użyczył aktor Patton Oswalt.

W 2015 roku Telltale Games rozpoczęło kooperację z Lions Gate Entertainment, której owocem były serie Super Shows łączące serial telewizyjny z grą wideo. Od kwietnia tego samego roku Telltale Games współpracuje z firmą Marvel Entertainment i zapowiedziało powstanie nowej gry w 2017 roku.

Gry Telltale Games stanowią połączenie zręcznościowych sekwencji z elementami przygodowymi i rozbudowanymi dialogami, które napędzają fabułę. Gry te stawiają gracza przed skopmlikowanymi wyborami moralnymi, które mają swoje skutki nie tylko w danym odcinku, ale także w kolejnych epizodach.

d34azf7

2002

Stany Zjednoczone

San Rafael, Kalifornia

d34azf7

https://telltale.com/

d34azf7
d34azf7
d34azf7
Więcej tematów
d34azf7