Trwa ładowanie...
d36c2f2

Super Mario Run

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Super Mario Run to gra platformowa typu auto-runner, w której znany hydraulik zdobywa kolejne poziomy.

Super Mario Run – ogólne informacje

Super Mario Run to platformowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez Nintendo we współpracy z firmą DeNA. W tworzeniu gry uczestniczył jeden z najważniejszych deweloperów – Shigeru Miyamoto. Jest to gra z serii „auto-runner”, co oznacza, że Mario automatycznie biegnie w prawo i gracz musi eliminować przeciwników i zbierać monety. Gra, jako pierwsza z serii Super Mario, przeznaczona jest na urządzenia mobilne. Wydano ją 15 grudnia 2016 roku.

Super Mario Run – rozgrywka

Gracz kieruje automatycznie biegnącym w prawo hydraulikiem, który skacząc, zabija przeszkody. Trzeba dotknąć ekranu dotykowego, aby Mario skoczył na większe przeszkody. Im dłuższe dotknięcie, tym wyżej Mario skacze. Gracz musi tak sterować Mario, aby pokonał on przeciwników i zebrał monety. Zadaniem grającego jest ukończenie danego poziomu w jak najszybszym czasie i zebranie wszystkich zwykłych i specjalnych monet. Po pierwsze, gracz musi znaleźć pięć różowych monet, gdy je zbierze, odblokowuje pięć purpurowych monet i wreszcie zbierając te, odblokowuje kolejnych pięć czarnych. Gra posiada różne tryby:

  • World Tour – celem hydraulika jest uratowanie Księżniczki Peach z niewoli Bowsera. Mario musi przebyć 6 światów z 24 planszami;
  • Toad Rally – Mario konkuruje z innymi graczami, wykonując stylowe skoki i ładując Coin Rush, gracz musi się wykazać, ponieważ liczą się tu liczba i jakość skoków;
  • Kingdom Builder – Mario gromadzi grzybki i monety, aby wybudować z nich własne królestwo.

W każdym trybie gracz może odblokować inne postaci, którymi może poruszać się zamiast Mario. Są to: Luigi, Księżniczka Peach, Toad, Toadette lub Yoshi. Każda z nich charakteryzuje się innymi atrybutami. Umożliwiają one ukończenie poziomu różnymi metodami.

Super Mario Run – grafika, opinie

Grafika Super Mario Run przypomina wizualnie grę New Super Mario Bros Wii. Została jednak trochę zmodyfikowana, aby była lepsza od poprzednich platformówek 2D.

Według agregatora Metacritic Super Mario Run uzyskał średnią ocen 76/100. Jeden z krytyków IGN stwierdził, że gra uzależnia, ponieważ po ukończeniu wszystkich poziomów, zaczął grać od nowa, aby poprawić osiągnięte rezultaty. Ponadto, dodał, że mimo tego, że nie porywa grafiką, to ma w sobie dużo uroku.

d36c2f2
Super Mario Run
Wydawca

Nintendo

Kategoria wiekowa

gra jest przeznaczona dla wszystkich grup wiekowych

Data premiery (Świat)

23.03.2017

Data premiery (Polska)

23.03.2017

Tryby gry

jednoosobowa

Platformy

iOS, Android

Wymagania sprzętowe PC

System iOS, Android

Oficjalna strona www

https://supermariorun.com/en/index.html?n

d36c2f2
d36c2f2
d36c2f2
Więcej tematów
d36c2f2