WP
WP

Star Wars: Battlefront - Najnowsze informacje

Star Wars: Battlefront to gra komputerowa z 2015 roku flickr
Podziel się

Star Wars: Battlefront to gra akcji z 2015 roku, rozgrywająca się we wszechświecie Gwiezdnych wojen.

WP

Star Wars: Battlefront – informacje ogólne

Gra Star Wars: Battlefront jest produkcją Digital Illusions CE. Gra miała swoją premierę w Ameryce Północnej 17 listopada 2015 roku, w Australii 19 listopada 2015 roku i w Europie 20 listopada 2015 roku. Obsługują ją następujące platformy: Xbox One, Microsoft Windows i PlayStation 4. Zgodnie z potwierdzeniami Electronic Arts przewidywane jest powstanie Star Wars Battlefront 2.

Star Wars: Battlefront – zasady gry

Gra Star Wars: Battlefront umożliwia graczowi obserwację świata z perspektywy pierwszoosobowej lub trzecioosobowej. Może się on wcielić albo w szturmowca Imperium, albo w żołnierza Rebelii. Niektóre tryby oferują sterowanie bohaterami z pierwszej części filmowej trylogii, m.in. Darthem Vaderem, Lukiem Skywalkerem czy Hanem Solo.

Gracze prowadzą rozgrywki, w trakcie których sterują statkami kosmicznymi i innymi pojazdami. W trybie wieloosobowym może uczestniczyć maksymalnie 40 osób. Pojedynki odbywają się na planetach Tatooine, Hoth czy księżycu Endor. Ich stawką jest zwycięstwo w wojnie o panowanie nad galaktyką. Podstawowa wersja gry liczy 12 map.

WP

Star Wars: Battlefront – tryby gry

Gra Star Wars: Battlefront oferuje dwa tryby zabawy: offline i online. W trybie offline mamy dostępne misje podzielone na kilka typów. Zadaniem gracza jest skuteczne odpieranie szturmu wroga. Ciekawszą wersją gry Star Wars: Battlefront jest tryb online, w którym za pomocą sieciowego multiplayera zmagamy się z osobami z całego świata. Można tu wskazać następujące tryby:

  • Eskadra (Fighter Squadron) – gracz walczy za sterami pojazdów, m.in. myśliwców TIE, X-wingów, Sokole Millenium i innych;
  • Potyczka (Blast) – drużynowy mecz śmierci;
  • Supremacja (Supremacy) – są to potyczki z udziałem bohaterów, statków i innych pojazdów, dzięki nim można zdobyć pięć punktów kontrolnych;
  • Atak AT-AT (Walker Assault) – drużynowe starcia, które wymagają odpierania ataków AT-AT, lub też obrony, w zależności od tego, jaką frakcję wybierzemy;
  • Strefa zrzutu (Drop Zone) – potyczki o kapsuły ratunkowe;
  • Pogoń za droidami (Droid Run) – uczestnicy walczą o trzy droidy poruszające się po mapie;
  • Ładunek (Cargo) – chwytanie skrzyni z ładunkiem;
  • Łowy na bohatera (Hero Hunt) – jeden z graczy jest bohaterem, którego reszta uczestników stara się wyeliminować. Ten, który tego dokona, zostaje bohaterem i można bawić się dalej;
  • Bohaterowie i złoczyńcy (Heroes vs Villains) – bitwa bohaterów.

Wyeliminowany gracz przemienia się w zwykłego żołnierza. Strona, która straci wszystkich bohaterów - przegrywa.

Star Wars: Battlefront – mechanika i produkcja

Gracze Star Wars: Battlefront mogą przyglądać się akcji z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, co ciekawe mogą zmieniać tę perspektywę w trakcie zabawy. Jeśli w grze uczestniczy większa liczba graczy (maksymalnie 40), ważne są nie tylko indywidualne umiejętności, lecz także współpraca z innymi graczami. Do dyspozycji mamy różnorodne bronie i pojazdy.

WP

Gra korzysta z silnika Frostbite 3. Przy jej tworzeniu używano fotogrametrię. Wersja komputerowa gry Star Wars: Battlefront cechuje się mocniejszą grafiką niż wersja PlayStation 4 i Xboks One. Nie dysponuje ona jednak split-screenem. Ponadto, wersja komputerowa to doskonałe efekty specjalne podkreślające klimat Star Wars.

Star Wars: Battlefront - Informacje podstawowe
Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Electronic Arts

Kategoria wiekowa

PEGI:16

Data premiery (Świat)

17.11.2015

Data premiery (Polska)

19.11.2015

Tryby gry

jednoosobowa, wieloosobowa, tryb kooperacji (podzielony ekran)

Platformy

Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC
WP

Wymagania rekomendowane Star Wars: Battlefront:

Oficjalna strona www

http://starwars.ea.com/pl_PL/starwars/battlefront

WP
WP