Trwa ładowanie...
d1dg6d6
d1dg6d6

Star Wars: Battlefront

Najnowsze informacje
Star Wars: Battlefront to gra komputerowa z 2015 roku flickr
Star Wars: Battlefront to gra komputerowa z 2015 roku

Star Wars: Battlefront to gra akcji z 2015 roku, rozgrywająca się we wszechświecie Gwiezdnych wojen.

Star Wars: Battlefront – informacje ogólne

Gra Star Wars: Battlefront jest produkcją Digital Illusions CE. Gra miała swoją premierę w Ameryce Północnej 17 listopada 2015 roku, w Australii 19 listopada 2015 roku i w Europie 20 listopada 2015 roku. Obsługują ją następujące platformy: Xbox One, Microsoft Windows i PlayStation 4. Zgodnie z potwierdzeniami Electronic Arts przewidywane jest powstanie Star Wars Battlefront 2.

Star Wars: Battlefront – zasady gry

Gra Star Wars: Battlefront umożliwia graczowi obserwację świata z perspektywy pierwszoosobowej lub trzecioosobowej. Może się on wcielić albo w szturmowca Imperium, albo w żołnierza Rebelii. Niektóre tryby oferują sterowanie bohaterami z pierwszej części filmowej trylogii, m.in. Darthem Vaderem, Lukiem Skywalkerem czy Hanem Solo.

Gracze prowadzą rozgrywki, w trakcie których sterują statkami kosmicznymi i innymi pojazdami. W trybie wieloosobowym może uczestniczyć maksymalnie 40 osób. Pojedynki odbywają się na planetach Tatooine, Hoth czy księżycu Endor. Ich stawką jest zwycięstwo w wojnie o panowanie nad galaktyką. Podstawowa wersja gry liczy 12 map.

Star Wars: Battlefront – tryby gry

Gra Star Wars: Battlefront oferuje dwa tryby zabawy: offline i online. W trybie offline mamy dostępne misje podzielone na kilka typów. Zadaniem gracza jest skuteczne odpieranie szturmu wroga. Ciekawszą wersją gry Star Wars: Battlefront jest tryb online, w którym za pomocą sieciowego multiplayera zmagamy się z osobami z całego świata. Można tu wskazać następujące tryby:

  • Eskadra (Fighter Squadron) – gracz walczy za sterami pojazdów, m.in. myśliwców TIE, X-wingów, Sokole Millenium i innych;
  • Potyczka (Blast) – drużynowy mecz śmierci;
  • Supremacja (Supremacy) – są to potyczki z udziałem bohaterów, statków i innych pojazdów, dzięki nim można zdobyć pięć punktów kontrolnych;
  • Atak AT-AT (Walker Assault) – drużynowe starcia, które wymagają odpierania ataków AT-AT, lub też obrony, w zależności od tego, jaką frakcję wybierzemy;
  • Strefa zrzutu (Drop Zone) – potyczki o kapsuły ratunkowe;
  • Pogoń za droidami (Droid Run) – uczestnicy walczą o trzy droidy poruszające się po mapie;
  • Ładunek (Cargo) – chwytanie skrzyni z ładunkiem;
  • Łowy na bohatera (Hero Hunt) – jeden z graczy jest bohaterem, którego reszta uczestników stara się wyeliminować. Ten, który tego dokona, zostaje bohaterem i można bawić się dalej;
  • Bohaterowie i złoczyńcy (Heroes vs Villains) – bitwa bohaterów.

Wyeliminowany gracz przemienia się w zwykłego żołnierza. Strona, która straci wszystkich bohaterów - przegrywa.

Star Wars: Battlefront – mechanika i produkcja

Gracze Star Wars: Battlefront mogą przyglądać się akcji z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, co ciekawe mogą zmieniać tę perspektywę w trakcie zabawy. Jeśli w grze uczestniczy większa liczba graczy (maksymalnie 40), ważne są nie tylko indywidualne umiejętności, lecz także współpraca z innymi graczami. Do dyspozycji mamy różnorodne bronie i pojazdy.

Gra korzysta z silnika Frostbite 3. Przy jej tworzeniu używano fotogrametrię. Wersja komputerowa gry Star Wars: Battlefront cechuje się mocniejszą grafiką niż wersja PlayStation 4 i Xboks One. Nie dysponuje ona jednak split-screenem. Ponadto, wersja komputerowa to doskonałe efekty specjalne podkreślające klimat Star Wars.

Star Wars: Battlefront
Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

Electronic Arts

Kategoria wiekowa

PEGI:16

Data premiery (Świat)

17.11.2015

Data premiery (Polska)

19.11.2015

Tryby gry

jednoosobowa, wieloosobowa, tryb kooperacji (podzielony ekran)

Platformy

Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Wymagania rekomendowane Star Wars: Battlefront:

Oficjalna strona www

http://starwars.ea.com/pl_PL/starwars/battlefront

d1dg6d6

d1dg6d6
d1dg6d6
d1dg6d6