Trwa ładowanie...
d3zb0sc
d3zb0sc

South Park: The Fractured but Whole

Najnowsze informacje
W grze South Park: The Fractured but Whole zobaczymy znanych z serialu animowanego bohaterów flickr.com

South Park: The Fractured but Whole jest kontynuacją poprzedniej odsłony gry, opartej na kultowym już amerykańskim serialu South Park. Za produkcję i wydanie tego tytułu odpowiedzialne jest studio Ubisoft; tym razem również scenariuszem i dialogami zajęli się twórcy serialu: Matt Stone oraz Trey Parker. Premierę gry zapowiedziano na 17 października 2017 roku, zostanie wydana na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz konsolę Xbox One, także w dystrybucji cyfrowej na platformie Steam.

South Park: The Fractured but Whole – kontrowersje

*Twórcy serialu South Park *znani są z tego, że wyśmiewają współczesna popkulturę i dotykają wątków tabu. Można się więc spodziewać, że również w tej odsłonie gracze zmierzą się z typowym dla tego serialu mocnym i kontrowersyjnym humorem. Już teraz można zobaczyć krótkie filmy z fragmentów rozgrywki, w których nasz protagonista i jego towarzysz wykonują misję w...klubie striptizu.

Obecnie kwestią problematyczną jest przetłumaczenie tytułu oryginalnego na tytuł polski, gdyż tytuł oryginalny zawiera humorystyczną grę językową: „but whole” znaczy „ale cały”, ale brzmi również jak „butthole”, co z kolei oznacza odbyt w tonie wulgarnym. Polscy wydawcy proponują więc tytuł również zawierający podobną znaczeniowo grę językową: „South Park: Podzieleni ale zRzyci” bądź „South Park: Nieznośna lekkość od bytu”.

South Park: The Fractured but Whole – fabuła

Akcja gry South Park: The Fractured but Whole przenosi nas ponownie do niewielkiego, tytułowego miasteczka w stanie Kolorado. Ponownie wcielimy się w anonimowego dzieciaka, któremu – w przeciwieństwie do poprzedniej odsłony – będziemy mogli wybrać płeć. Fabuła tej części nie zmieniła się znacząco względem poprzedniej: gracz ponownie trafia do grupy pod wodzą Erica Cartmana, tym razem jednak jest to grupa odgrywająca superbohaterów i nosi nazwę Coon & Friends. Gracze będą mogli przeżywać równie ciekawe i równie absurdalne przygody wraz z superbohaterem Mysterionem, Mosquito czy Mint Berry Crunchem. Głównym antagonistą gry będzie tajemniczy Profesor Chaos.

South Park: The Fractured but Whole – mechanika

Gra South Park: The Fractured but Whole nie odbiega znacząco od gry South Park: Kijek Prawdy pod względem mechaniki rozgrywki. Jest to również humorystyczna, przygodowa gra RPG, w której nasz protagonista będzie mógł rozwijać swoje umiejętności, poruszać się swobodnie po mapie, wykonywać zlecone zadania i rozmawiać z postaciami niezależnymi.

Walka także odbywać się będzie na planszy, w systemie turowym, jednak tym razem urozmaicono nieco samą jej mechanikę: gracz będzie mógł chodzić swobodnie po całej planszy i wykorzystywać obiekty, które się na niej znajdą. Co ciekawe, nasz protagonista będzie mógł być także płci żeńskiej, co znacząco wpłynie na narrację w grze The Fractured but Whole i stosunek postaci niezależnych do niego.

South Park: The Fractured but Whole
Wydawca

Ubisoft

Dystrybutor

Ubisoft, Ubisoft GmbH (Polska)

Kategoria wiekowa

+18 (PEGI)

Data premiery (Świat)

17.10.2017

Data premiery (Polska)

17.10.2017

Tryby gry

Singleplayer

Platformy

PC, PlayStation 4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania do gry South Park: The Fractured but Whole:

  • procesor: Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz lub AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+,
  • karta graficzna: Nvidia GeForce GT 720 v2 lub AMD Radeon HD 7670 v2,
  • pamięć RAM: 2 GB,
  • dysk: 12 GB,
  • system operacyjny: Windows XP 32 bitowy.
Oficjalna strona www

https://www.ubisoft.com/pl-pl/game/south-park-fractured-but-whole/

d3zb0sc
d3zb0sc
d3zb0sc
Więcej tematów
d3zb0sc