Trwa ładowanie...
d2ydvlt
d2ydvlt

Smite

Najnowsze informacje
Smite to gra wieloosobowa z gatunku MOBA flickr.com

Wieloosobowa gra Smite jest dynamiczną, internetową grą z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), w której wcielamy się w mitologiczne bóstwa i rozgrywamy potyczki z innymi graczami. Tytuł został wydany zarówno na komputery osobiste, jak i konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

Smite – informacje ogólne

Za jej produkcję oraz dystrybucję odpowiada Hi-Rez Studios, odpowiedzialne między innymi za grę Paladins: Champions of the Realm. Gra Smite ujrzała światło dzienne 25 marca 2014 roku na PC-tach, 19 sierpnia 2015 na konsoli Xbox One i 31 maja 2016 na PlayStation 4.

Smite jest grą typu free-to-play, a więc można w nią grać za darmo, jednakże za niektóre usprawnienia, np. dodatkowe skórki czy głosy bohaterów, trzeba zapłacić.

Smite – rozgrywka

W grze Smite wcielamy się w jednego z kilkudziesięciu mitycznych bóstw, np. starożytnego Egiptu czy antycznego Rzymu, i walczymy z innymi bóstwami na arenie oraz różnych mapach w celu dotarcia do bazy wroga i zabicia potężnego minotaura. Każde z bóstw gry Smite ma własne charakterystyczne sposoby walki i dysponuje innymi mocami.

Gra Smite oferuje nam zabawę taką, jaką oferują nam zręcznościówki, tj. od naszego refleksu i celnego oka (tzw. „skillshotów”) zależą wyniki walki. To przede wszystkim odróżnia Smite od innych sieciowych gier typu MOBA, polegających na taktycznym prowadzeniu bitwy z przeciwnikami. Dodatkowo naszego protagonistę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby – jak w typowych, przygodowych grach fabularnych – co według niektórych graczy dodaje walce większego dynamizmu.

Gracze, tak jak w każdej innej grze tego typu, mogą usprawniać swój ekwipunek oraz rozwijać zdolności. Smite oferuje zautomatyzowany system rozwoju postaci, co jest świetną opcją dla osób początkujących i nie znających w pełni możliwości interfejsu gry.

Smite – odbiór

Gra Smite zyskała bardzo pozytywne opinie wśród krytyków i graczy ze względu na innowacje, jakie wprowadziła do gatunku MOBA. Według strony GameRangings produkcja Smite uzyskała średnią ocen wynoszącą 87,62 proc. Jednakże nie obyło się bez kontrowersji: jeszcze przed ukazaniem się gry na rynku wyznawcy hinduizmu wznieśli protest przeciwko komercyjnemu wykorzystywaniu symboli ich religii.

Smite
Wydawca

Hi-Rez Studios

Dystrybutor

Hi-Rez Studios

Kategoria wiekowa

+12 (PEGI)

Data premiery (Świat)

25.03.2014

Data premiery (Polska)

25.03.2014

Tryby gry

Multiplayer

Platformy

PC, Xbox One, PlayStation 4

Wymagania sprzętowe PC

*Rekomendowane wymagania do gry Smite: *

  • procesor: Core i5 2.67 GHz,
  • pamięć RAM: 4 GB,
  • karta grafiCZNA 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza),
  • dysk: 10 GB,
  • system operacyjny: Windows XP/Vista/7.
Oficjalna strona www

https://www.smitegame.com/

d2ydvlt
d2ydvlt
d2ydvlt
Więcej tematów
d2ydvlt