Trwa ładowanie...
d2ydvlt
d2ydvlt

Sacred 3

Najnowsze informacje
Okładka gry Sacred 3 flickr.com

Sacred 3 – informacje ogólne

Sacred 3 to wydana w latem 2014 roku gra z gatunku hack'and'slash fantasy, będąca – jak sam tytuł wskazuje – trzecią odsłoną serii gier Sacred, której premiera odbyła się w lutym 2004. Ta odsłona wydana została na platformie PC, ale także na konsole PlayStation 3, Xbox 360. Gra Sacred 3 ujrzała światło dzienne również w Polsce dzięki firmie Cenega i dostępna jest w polskiej wersji językowej (jednak tylko na PC). Za produkcję oraz wydanie gry Sacred 3 odpowiedzialne było studio Deep Silver/Koch Media.

Sacred 3 – fabuła

Fabuła gry Sacred 3 opiera się na typowych wątkach występujących w gatunku fantasy RPG. Nasi główni bohaterowie: łucznik Vajra, wojownik Marak, paladynka Claire oraz włóczniczka Alithea, mają za zadanie powstrzymać złego lorda Zane'a, władcę imperium Ashen, przed zdobyciem legendarnego artefaktu, pozwalającego dostać się do podziemnego świata. Lord Zane w tym celu sprzymierzył się z demonami i to im gracz będzie musiał stawić czoła.

Uniwersum gry Sacred 3 opiera się na fantazyjnym świecie o nazwie Ancaria, który zamieszkiwali Serafini – strażnicy legendarnego Serca Ancarii. Niestety, pamięć o ich sile i czynach zostaje zapomniana.

Sacred 3 – mechanika

Sacred 3 jest grą w perspektywie trzeciej osoby, z kamerą w klasycznym rzucie izometrycznym. Jest to tytuł przeznaczony na rozgrywkę kooperacyjną z maksymalnie 3 towarzyszami, chociaż można również mierzyć się z przeciwnikami w pojedynkę. Gracz wciela się w jedną z dostępnych postaci (wyżej wymienieni: łucznik Vajra, wojownik Marak, paladynka Claire, włóczniczka Alithea).

Sacred 3 różni się jednak od swoich poprzedniczek pod względem mechaniki. Elementy charakterystyczne dla gier RPG, takie jak rozbudowany rozwój postaci czy rozległy świat, wypełniony zadaniami pobocznymi i głównymi, został ograniczony do niezbędnego minimum. Fabuła jest bardzo liniowa, a zatem gracz nie ma zbyt szerokich możliwości wyboru np. kolejności wykonywania zadań, a cały ekwipunek składa się w zasadzie jedynie z góry narzuconego oręża, który w trakcie rozgrywki staje się coraz silniejszy i skuteczniejszy. Zadania polegają w głównej mierze na eliminacji wrogich demonów.

Między głównymi zadaniami Sacred 3 można także sięgnąć po zadania poboczne, które również polegają na eliminacji wrogów. Są nimi: arena, na której odpieramy ataki wrogów bądź wyzwanie, polegające na wyeliminowaniu grup potworów.

Sacred 3 – warstwa wizualna

Mapy w grze Sacred 3 są zróżnicowane pod względem ukształtowania i rodzaju terenu, tj. gracz może się znaleźć zarówno w lesie czy dżungli, jak i w fortecy, mieście czy na ośnieżonym szczycie góry. Kolorystyka gry jest bardzo zróżnicowana i żywa, charakterystyczna dla współczesnych gier MMORPG. Efekty wizualne walk są widowiskowe i przyciągają uwagę gracza.

Sacred 3
Wydawca

Deep Silver/Koch Media

Dystrybutor

Cenega S.A. (polski)

Kategoria wiekowa

+16 (PEGI)

Data premiery (Świat)

01.08.2014

Data premiery (Polska)

01.08.2014

Tryby gry

Singleplayer/multiplayer

Platformy

PC, PlayStation 3, Xbox 360

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania do gry Sacred 3:

  • procesor: Intel Pentium D945 (Dual Core 3400 MHz) / AMD Athlon 64 X2 6000+ (Dual Core 3000 MHz)
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • karta graficzna: Nvidia GeForce GT 610 (1024MB) / ATI Radeon 4770 (512MB)
  • System operacyjny: Windows Vista SP2 /7/8
  • dysk: 25 GB
d2ydvlt
d2ydvlt
d2ydvlt
Więcej tematów
d2ydvlt