Trwa ładowanie...
d24shj7

Ryse: Son of Rome

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Ryse: Son of Rome to trzecioosobowa gra akcji, osadzona w uniwersum starożytnego Rzymu. Producentem tytułu jest niemiecka firma Crytek, znana z kultowych już serii gier Crysis i Far Cry. Za wydanie konsolowej wersji Ryse: Son of Rome odpowiedzialny był Microsoft Studios (w Polsce Microsoft sp. z o.o.), natomiast za wydanie gry w wersji PC odpowiedzialny był Deep Silver/Koch Media, a w Polsce - firma Cenega S.A.

Ryse: Son of Rome – platformy

Gra po raz pierwszy ukazała się na konsoli Xbox One w listopadzie 2013 roku, natomiast na platformie PC ujrzała światło dzienne dopiero rok później: w październiku 2014 roku. Pierwotnie gra Ryse: Son of Rome miała ukazać się na konsoli Xbox 360 i korzystać jedynie z kontrolera ruchu Kinect.

Ryse: Son of Rome – fabuła

Fabuła gry Ryse: Son of Rome jest dosyć prosta. Opowiada o rzymskim żołnierzu, później generale, Mariuszu Tytusie, który dokonuje zemsty na barbarzyńcach – mordercach jego dobrze sytuowanej rodziny. Zadaniem gracza jest więc wyszukanie winnych i odwet za dokonane krzywdy.

Ryse: Son of Rome – mechanika

Gra Ryse: Son of Rome jest grą z perspektywy trzeciej osoby, a gracz wciela się w rolę wyżej wspomnianego Mariusza Tytusa. Zadaniem gracza jest więc walka w głównej mierze z barbarzyńcami, która polega na szybkim wciskaniu konfiguracji klawiszy. Nasz protagonista posługuje się mieczem i tarczą, a gracz – oczywiście w odpowiednim momencie – musi nimi uderzyć wroga, sparować jego cios albo wykonać unik. Animacje wykonywania tych ruchów są bardzo efektowne, a walki nierzadko kończą się ciosami finalnymi wykonywanymi w trybie quick time event, co nadaje im dodatkowej finezji i jednocześnie zwiększa statystyki oraz poziom punktów zdrowia bohatera.

W grze Ryse: Son of Rome mamy do czynienia z przeciwnikami o różnej sile, czasami pojedynczymi, a czasami zgromadzonymi w duże zespoły. Ponadto gracz ma możliwość wydawania rozkazów swoim podwładnym.

W trybie multiplayer Ryse: Son of Rome gracze mają możliwość uczestniczenia w pojedynkach w rzymskim Koloseum, które polegają wcielaniu się w gladiatorów i odpieraniu kolejnych fal przeciwników.

W wersji na komputery osobiste pojawiły się również dodatki, wzbogacające rozgrywkę o dodatkowe bronie, skórki dla postaci, nowe mapy oraz survivalowy tryb gry.

Ryse: Son of Rome – oprawa wizualna

Oprawa wizualna gry Ryse: Son of Rome jest jedną z mocniejszych stron tego tytułu. Gra powstała na silniku CryEngine, który umożliwiał wsparcie dla rozdzielczości 4K i zaawansowane efekty graficzne. Jednakże tego typu usprawnienia są bardzo obciążające nawet dla mocnych konfiguracji sprzętowych.

Ryse: Son of Rome – odbiór

Gra Ryse: Son of Rome spotkała się w środowisku graczy z dosyć mieszanymi opiniami. Tytuł ten chwalony był przede wszystkim za oprawę wizualną, ale krytykowano go za powtarzalną rozgrywkę i brak innowacji. Generalnie oceny gry Ryse: Son of Rome wahają się w granicach 60 proc. i 60 punktów (na 100) w różnych rankingach gier, np. na serwisie GameRankings wersja konsolowa zdobyła średnią 64,30 proc., natomiast wersja na komputery osobiste – 63,20 proc.

d24shj7
Ryse: Son of Rome
Wydawca

Deep Silver/Koch Media, Microsoft Studios

Dystrybutor

Cenega S.A., Microsoft sp. z o.o. (Polska)

Kategoria wiekowa

+18 (PEGI)

Data premiery (Świat)

22.11.2013

Data premiery (Polska)

05.09.2014

Tryby gry

Singleplayer/multiplayer

Platformy

PC, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania do gry Ryse: Son of Rome:

  • procesorCore i5 3.3 GHz,
  • pamięć RAM: 8 GB,
  • karta graficzna 2 GB (GeForce GTX 660Ti lub lepsza),
  • dysk: 26 GB,
  • system operacyjny: Windows Vista/7/8 64-bit.
Oficjalna strona www

http://www.crytek.com/games/ryse/overview

d24shj7
d24shj7
d24shj7
Więcej tematów
d24shj7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj