Trwa ładowanie...
dnvhano
dnvhano

Run Sackboy! Run!

Najnowsze informacje
Screen z gry Run Sackboy! Run! flickr.com

Run Sackboy! Run! - informacje ogólne

Run Sackboy! Run! to gra platformowa w systemie endless runner, który polega na pędzeniu postaci w prawą stronę ekranu przy jednoczesnym omijaniu różnych przeszkód, eliminowaniu wrogów i zdobywaniu przedmiotów. Zadaniem gracza jest zdobycie jak największej liczby punktów, gdyż poziomy się nie kończą. Gra Run Sackboy! Run! została umieszczona w tym samym uniwersum co gra Little Big Planet.

Tytuł ten został wydany na urządzenia z systemem Android, iOS (Apple) oraz na konsolę PlayStation Vita. Swoją premierę na Androidy miał w 1 grudnia 2014 roku, na iOS – 29 października 2014 roku, natomiast na konsolach PlayStation Vita pojawił się po raz pierwszy 31 marca 2015 roku. Za produkcję oraz wydanie gry Run Sackboy! Run! odpowiedzialne jest studio Sony Interactive Entertainment.

Gra ta jest produkcją darmową, jednak za niektóre elementy trzeba zapłacić.

Run Sackboy! Run! - rozgrywka

W grze Run Sackboy! Run! sterujemy szmacianymi lalkami, które automatycznie biegną w prawą stronę ekranu, a naszym zadaniem jest sterowanie nimi tak, aby nie wpadły w przeszkodę i nie zostały zniszczone przez czającą się za nimi mechaniczną bestię. Możemy wykonywać zarówno wślizgi, jak i skoki, dzięki którym unikniemy pułapek i zdobędziemy przedmioty, np. bąbelki, służące do kupowania dodatkowych strojów, przydatnych do osiągania wyższych wartości punktowych, a także te przedmioty, które pozwalają na krótkotrwałą aktywację umiejętności specjalnych. Ponadto w grze Run Sackboy! Run! zdobywać można również naklejki: zebranie czterech naklejek pozwala zdobyć jednorazowe bonusy, natomiast zebranie naklejek specjalnych skutkuje zdobyciem przedmiotów, które można wykorzystać w grach tej serii na innych platformach.

Poziomy gry Run Sackboy! Run! są generowane losowo i nie da się ich wygrać, stąd rozgrywka polega na zdobyciu jak największej liczby punktów i pobijaniu własnych rekordów oraz rekordów innych graczy. Gra umożliwia także rzucanie wyzwań innym użytkownikom.

Platformy gry Run Sackboy! Run! zostały umieszczone w lokacjach, znanych graczom z cyklu Little Big Planet: The Gardens (ogrody), The Canyons (kaniony) oraz kraina Avalonia.

Run Sackboy! Run! - odbiór gry

Gra spotkała się ze średnim przyjęciem. Krytykowano ją za powtarzalność, małe zróżnicowanie lokacji, ale pochwalano za możliwości rywalizacji z innymi graczami i brak systemów energii, które pozwalają grać bez ograniczeń. Według serwisu GameRankings produkcja Run Sackboy! Run! zdobyła średnią 64 proc.

Run Sackboy! Run!
Wydawca

Sony Interactive Entertainment

Dystrybutor

Sony Interactive Entertainment

Kategoria wiekowa

wszystkie grupy wiekowe (według niektórych źródeł: +7 w systemie PEGI)

Data premiery (Świat)

29.10.2014

Data premiery (Polska)

29.10.2014

Tryby gry

Singleplayer

Platformy

Android, iOS, PlayStation Vita

dnvhano
dnvhano
dnvhano
Więcej tematów
dnvhano