Trwa ładowanie...
d3zb0sc
d3zb0sc

Raven's Cry

Najnowsze informacje
Zdjęcie

Ta gra to coś dla miłośników klimatu Piratów z Karaibów. W Raven’s Cry również pływamy po Karaibach, które na potrzeby gry zostały rozbite na osobne lokacje. Zadaniem gracza w Raven’s Cry jest zemsta na tych, którzy zamordowali rodzinę głównego bohatera. Poza tym, jak na prawdziwego pirata przystało, w Raven’s Cry pływamy po morzach, tocząc bitwy, rabując i szukając skarbów.

Raven’c Cry – fabuła

Bohaterem Raven’s Cry jest żyjący w XVIII wieku na Karaibach – Christopher Raven. Jako mały chłopiec tytułowy bohater Raven’s Cry cudem uszedł z życiem, kiedy jego rodzina została zaatakowana przez piratów. Wiele lat później mężczyzna postanawia zemścić się na oprawcach i na tym właśnie zasadza się fabuła Raven’s Cry.

Choć trudno uniknąć skojarzeń z Piratami z Karaibów, to Raven’s Cry nie ma nic wspólnego z humorystycznym, satyrycznym klimatem filmu. Historia gry została zaprojektowana jako jak najbardziej poważna. Akcja Raven’s Cry toczy się we wschodniej części Morza Karaibskiego, a w trakcie rozgrywki odwiedzimy nawet historyczne porty, jak Santo Domingo czy Port Royale.

Raven’s Cry –mechanika gry

Aktywności, jakie podejmujemy w trakcie gry w Raven’s Cry są bardzo różnorodne. W większości świat gry obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, sterując bohaterem. Raven może angażować się w zadania poboczne albo trzymać ściśle głównej misji. Akcja Raven’s Cry często przenosi się także z morza do miast portowych, w których na bohatera czekają rozmaite zadania. Nierzadko kończą się one walką na szable. Czasami również trzeba będzie wykonać misję polegającą na zdobyciu informacji w trakcie rozmowy z innymi bohaterami albo skradaniu się po lokacjach poza miastem.

Podróże morskie w Raven’s Cry odbywają się na dwuwymiarowej mapie świata. Jak to pod pirackimi banderami, często zdarzają się okazje do bitew morskich, których w Raven’s Cry nie można lekceważyć.

Raven’s Cry – główny bohater

Raven’s Cry to gra typu action rpg, a to oznacza, że dzięki kolejnym przygodom bohater zdobywa punkty doświadczenia, dzięki którym może rozwijać swoje umiejętności. Ciekawą opcją w Raven’s Cry jest również wskaźnik reputacji, dzięki któremu możemy obserwować, w jaki sposób oceniają nas trzy panujące na Karaibach mocarstwa: Anglia, Francja i Hiszpania.

Bohater Raven’s Cry ma do dyspozycji tylko jeden statek. Łajbę można ulepszać, rozbudowywać lub wymienić na większą galerę. Pomocny może się w tym okazać system handlu, który w Raven’s Cry oparto na prawach popytu i podaży.

Raven’s Cry – grafika

Modele postaci, ich ruchy i animacje są w Raven’s Cry dość koślawe i nieestetyczne. Efekt wizualny podnoszą jednak miasta, roślinność tropikalna oraz dynamiczne warunki pogodowe. Sprawia to, że w ostatecznym rozrachunku grafikę w Raven’s Cry można uznać za średnią, ale realizującą naczelne założenie, jakim było odtworzenie atmosfery pirackiego świata.

Raven's Cry
Wydawca

TopWare Interactive / Zuxxez

Kategoria wiekowa

18

Data premiery (Świat)

30.01.2015

Tryby gry

single player

Platformy

PC, X360, PS3, PS4d

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania do gry Raven's Cry:

  • Intel Core i5 2.3 GHz,
  • 8 GB RAM,
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670/Radeon HD 7970 lub lepsza,
  • 17 GB HDD,
  • Windows Vista 7/8/8.1
Oficjalna strona www

http://www.ravenscry-game.com/en/game-info.html

d3zb0sc
d3zb0sc
d3zb0sc
Więcej tematów
d3zb0sc