WP
WP

Rage 2 - Najnowsze informacje

Rage 2 jest owocem współpracy Avalanche Studios i Bethesdy bethesda.net
Podziel się

Rage 2 jest kontynuacją strzelankowo-wyścigowej gry Rage. Obie odnoszą się do postapokaliptycznej rzeczywistości, gdzie pozostała garstka ocalałych walczy ze sobą o władzę. Rozgrywkę urozmaica możliwość poruszania się po otwartym świecie (nie ma żadnych ekranów ładowania). Na podstawie gry powstał komiks autorstwa Matthew Costello.

WP

Rage 2 – fabuła

Rage 2 to gra ze strzelcem w pierwszej osobie w trybie single player. Jest rok 2165, czyli trzydzieści lat po wydarzeniach z jedynki. Akcja Rage 2 dzieje się na Ziemi po uderzeniu asteroidy, która spowodowała wyginięcie większości ludzkiej populacji. Choć przyroda powoli się odradza, to wśród ludzi nadal panuje chaos. W takich warunkach utworzyła się grupa, której ambicją jest objęcie niepodzielnej władzy, wymuszonej siłą. Środkiem do tego ma być niezwykle cenna nanotechnologia. Zagrożenie stanowią również mutanci. Grupie przeszkodzić może jedynie strażnik Walker.

Gracz ma wpływ na rozwój umiejętności bohatera Rage 2 oraz jego ekwipunek. Walker może korzystać z różnych broni, a w tym tzw. Śmiglików oraz pojazdów mechanicznych. Bohater jest w stanie uzyskać większą moc dzięki niewielkim robotom wszczepianym pod skórę. Jednocześnie jego rany szybciej się goją. W trakcie gry Rage 2 spotkać można także Antonina Kvasira czy Lossuma Hagara z pierwszej części. Znane już elementy gry zostały rozwinięte.

Rage 2 – produkcja

Rage 2 jest efektem współpracy Bethesda Softworks i Avalanche Studios. Działa na Apex Engine. Za stronę artystyczną gry odpowiada Jeremy Miller, a głową przedsięwzięcia jest Magnus Nedfors. Rage 2 dostępna będzie na PC z Windowsem, PlayStation 4 i na konsoli Xbox One od 14 maja 2019 r. Wersja przedsprzedażowa zawiera dodatkowo misje "Cult of the Death God", "Settlers Pistol" i "Monster Truck".

Rage 2 - Informacje podstawowe
Wydawca

Bethesda Softworks

Dystrybutor

Steam

Kategoria wiekowa

18+

Data premiery (Świat)

14.05.2019

Tryby gry

single player

Platformy

PlayStation 4, Xbox One, Windows PC

Wymagania sprzętowe PC
WP

Minimalne wymagania sprzętowe gry Rage 2:

  • system operacyjny: Win XP SP3, Vista, Win 7;
  • procesor: Intel Core 2 Duo lub * odpowiednik AMD;
  • pamięć RAM: 2GB (zalecane 4 GB);
  • pamięć wewnętrzna: 25GB;
  • karta graficzna GeForce 8800 (zalecana GeForce 9800), Radeon HD 4200 (zalecana Radeon HD 5550).
Oficjalna strona www

www.bethesda.net

WP
WP