Trwa ładowanie...
dnvhano
dnvhano

Quantum Break

Najnowsze informacje
Quantum Break flickr.com

Quantum Break to bardzo ciekawa gra od fińskiego studia Remedy Entertainment. Powstała z myślą o posiadaczach konsoli Xbox One, ale również właściciele PC-tów mogą się cieszyć jej wspaniałymi efektami specjalnymi. Quantom Break jest pod tym względem bardzo widowiskowa. Nic dziwnego, w końcu fabuła gry dotyczy brata jednego z naukowców, którzy wynaleźli sposób na podróżowanie w czasie. Quantum Break osadzono w niedalekiej przyszłości w stylistyce science fiction, a inspiracją do powstania gry były współczesne doniesienia naukowców na temat podróży w czasie.

Quantum Break – twórcy

Za powstanie Quantum Break odpowiedzialne jest fińskie studio Remedy Entertainment. Autorzy mają w dorobku również takie tytuły, jak np. Alan Wake, Alan Wake’s American, Nightmare, pierwsze wersje strzelanki Max Payne.

Quantum Break jest dostępna tylko na sprzęt od Microsoftu, tzn. na konsolę Xbox One oraz PC-ty. To swoisty produkt ekskluzywny dla posiadaczy systemu Windows, ponieważ Quantum Break jest dostępna tylko za pośrednictwem Windows Store i dla posiadaczy systemu Windows 10.

Quantum Break – fabuła

Fabuła Quantum Break osnuta jest wokół możliwości podróżowania w czasie. Akcja rozpoczyna się na fikcyjnym uniwersytecie U.S. Riverpoint University. Tam naukowcy przeprowadzają eksperymenty dotyczące przenoszenia się w przyszłość lub przeszłość. Przydarza się jednak wypadek, w wyniku którego zaczynają się niewytłumaczalne anomalie, a rzeczywistość Quantum Break zaczyna się rozpadać.

Skutkiem wypadku jest również obdarzenie dwóch bohaterów Quantum Break Jacka Joyca i Paula Serene niezwykłymi umiejętnościami. Obaj mają możliwość manipulowania czasoprzestrzenią. W Quantum Break wcielamy się w postać Jacka Joyca, czyli brata jednego z naukowców odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. To oczywiście bohater pozytywny, w trakcie gry będzie wspólnie z bratem próbował ocalić świat, naprawiając błędy podczas eksperymentu. Jego antagonista - Paul, na którym skupia się cała uwaga w grze, jest z kolei przekonany o tym, że świata nie można uchronić, dlatego zależy mu tylko na tym, żeby uratować garstkę wybranych przez siebie osób.

Quantum Break momentami przypomina serial telewizyjny. Jest tak dlatego, że rozgrywkę przerywają raz po raz wstawki filmowe przygotowane z udziałem prawdziwych aktorów. Filmowe jest również to, że wydarzenia w Quantum Break możemy obserwować z dwóch różnych perspektyw. Co prawda kierujemy poczynaniami Jacka, ale trudno nie ulec wrażeniu, że uwaga przez cały czas jest skupiona na Paulu i jego korporacji - Monarch. To daje graczom możliwość oglądania tej samej sytuacji z dwóch różnych punktów widzenia. Pod koniec każdego „odcinka” w Quantum Break zobligowani jesteśmy do podejmowania decyzji, których konsekwencje kształtują dalszą rozgrywkę.

Quantum Break - mechanika

Nie zapominajmy jednak, że mimo rozbudowanej fabuły Quantom Break jest przede wszystkich strzelanką trzecioosobową nastawioną na dynamiczną akcję. Nasz bohater przemierza kolejne poziomy universum Quantum Break i usiłuje wykorzystać swoje nadprzyrodzone zdolności, m.in. do ocalenia ludzkości i świata.

Do owych nadprzyrodzonych umiejętności bohatera Quntum Break należą m.in. manipulowanie czasem, jego przyspieszanie i spowalnianie, a także wytwarzanie wokół siebie swoistej tarczy ochronnej. Ukończenie misji w Quantum Break byłoby co prawda niemożliwe bez korzystania z tych nadludzkich zdolności, ale kluczem do sukcesu w grze jest przede wszystkim ich bardzo rozsądne wykorzystywanie, ponieważ moce muszą się regenerować, a to wymaga czasu. Quantum Break jest więc grą wymagającą zręczności, ale połączonej z umiejętnościami strategicznego myślenia. To przypomina pewne rozwiązania zastosowane w grach z cyklu Max Payne.

Quantum Break – dodatkowe informacje

Gra w Quantum Break przypomina oglądanie serialu telewizyjnego także ze względu na fakt, że twórcy przygotowali oprawę graficzną gry na najwyższym poziomie. Widowiskowe efekty specjalne i rozbudowana, zróżnicowana mimika bohaterów Quantum Break czyni rozgrywkę jeszcze przyjemniejszą. Warto wiedzieć również, że w przygotowaniu gry uczestniczyli aktorzy, znani i mniej znani, np. Shawn Ashmore (wystąpił m.in. w serii X-men i The Following), Aidan Gillen (znany z Gry o tron), Dominic Monaghan (zagrał w Lost: Zagubieni oraz w trylogii Władca Pierścieni).

Lokacje w Quantum Break zmieniają się dynamicznie i są bardzo widowiskowe. Ponadto gracz ma do dyspozycji prosty interfejs, który nie rozprasza jego uwagi.

Quantum Break
Wydawca

Microsoft Studios

Kategoria wiekowa

16

Data premiery (Świat)

05.04.2016

Data premiery (Polska)

29.09.2016

Tryby gry

single player

Platformy

PC, XONE

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Quantum Break:

  • Intel Core i5-4690 3.9 GHz,
  • 16 GB RAM,
  • karta grafiki 4 GB GeForce 970/Radeon R9 390 lub lepsza,
  • 55 GB HDD,
  • Windows 10 64-bit
Oficjalna strona www

http://www.xbox.com/en-US/games/quantum-break

dnvhano
dnvhano
dnvhano
Więcej tematów
dnvhano