Trwa ładowanie...
d1wz9me

Project CARS

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Gra wyścigowa Project CARS jest nastawiona na jak największe odwzorowanie rzeczywistości. Do wyboru mamy prawdziwe samochody i tory wyścigowe. W rozwijaniu Project CARS uczestniczą sami gracze zrzeszeni na platformie World of Mass Development.

Project CARS – twórcy

Za stworzenie Project CARS odpowiedzialne jest brytyjskie studio Slighty Mad Studios, które zdobyło doświadczenie w grach wyścigowych podczas takich produkcji, jak: Need for Speed Shift i Shift 2: Unleashed. Co ciekawe, w przygotowywaniu Project CARS uczestniczyli również sami gracze zrzeszeni na portalu World of Mass Development, którzy nie tylko pomagali finansowo przy produkcji, ale również testowali rozmaite rozwiązania i podrzucali własne pomysły na rozgrywkę.

Project CARS – tryby gry

Grając w Project CARS możemy wybierać między dziesięcioma trybami rozgrywki. Najobszerniejszy z nich to tryb kariera. Możliwości rozwoju jest w Project CARS naprawdę sporo, ponieważ zamiarem twórców gry było udostępnienie graczom od razu wszystkich klas pojazdów tak, aby mogli dowolnie pokierować swoją rajdową karierą.

Project CARS – samochody

Do dyspozycji graczy w Project CARS są takie maszyny, jak samochody turystyczne, retro, bolidy LMP. Samochody w Project CARS możemy dowolnie tuningować zarówno pod względem ich mechaniki i osiągów, jak i wyglądu zewnętrznego – karoserii, spoilerów itd. W trakcie rozgrywki w Project CARS można poczuć się jak za kierownicą prawdziwego samochodu, ponieważ twórcy zadbali o jak najbardziej realistyczny model jazdy. Każdy element wyposażenia auta ma wpływ na to jego prowadzenie. Podobnie zresztą warunki pogodowe i nawierzchnia trasy. Twórcy Project CARS zadbali o to, żeby warunki zewnętrzne, np. pogoda, zmieniały się dynamicznie. Poziom trudności w Project CARS można jednak dostosować do wymagań i możliwości gracza dzięki systemom wspomagania kierownicy.

Tryby multiplayer w Project CARS również są dostępne. Możemy się ścigać z duchami innego gracza, ale zdecydowanie bardziej ekscytujące wydają się własne zawody. Project CARS daje możliwość organizowania wyścigów z realnymi graczami jako przeciwnikami i to w czasie rzeczywistym.

Project CARS – tory wyścigowe

Liczba torów wyścigowych dostępnych w Project CARS jest imponująca, a większość z nich jest odwzorowaniem autentycznych. Wraz z prawdziwymi miejscami w Project CARS pojawiły się również realne wyścigi: Clio Cup, Le Mans, klasa GT3.

Project CARS – kwestie techniczne

Warto wybrać Project CARS w wersji na PC-ty, ponieważ komputerowe wydanie gry odznacza się grafiką bardzo dobrej jakości. Przy maksymalnych ustawieniach oprawę graficzną Project CARS można oglądać nawet w rozdzielczości 12K. Warto wiedzieć również, że w Project CARS zastosowano technologię wspierającą okulary do rzeczywistości wirtualnej – Oculus Rift.

d1wz9me
Project CARS
Wydawca

Bandai Namco Entertainment

Kategoria wiekowa

3

Data premiery (Świat)

07.05.2015

Data premiery (Polska)

08.05.2015

Tryby gry

single/multiplayer

Platformy

PC, PS3, PS4, X360, XONE, WiiU

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Project CARS:

  • Intel Core i7 3.5 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz,
  • 8 GB RAM,
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza,
  • 25 GB HDD,
  • Windows 7
Oficjalna strona www

http://www.wmdportal.com/projects/cars/

d1wz9me
d1wz9me
d1wz9me
Więcej tematów
d1wz9me