WP
Informacja prasowa
Wiadomości

Polski film zainspirował twórców gry "11-11: Memories Retold". W roli głównej Elijah Wood

Polska kultura inspiruje światową nie tylko za sprawą "Wiedźmina". Inspiracją dla gry "11-11: Memories Retold" stał się film "Twój Vincent", nasz kandydat do Oscara z 2017 roku. Głosu bohaterom udzielą Elijah Wood (znany m.in. z "Władcy pierścieni") oraz Sebastian Koch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski film zainspirował twórców gry "11-11: Memories Retold". W roli głównej Elijah Wood
(Materiały prasowe)
WP

Już 9 listopada premiera gry "11-11: Memories Retold" – tytułu, który zabiera w emocjonującą przygodę, osadzoną w okresie jednego z najbardziej krwawych konfliktów w historii ludzkości. W związku ze zbliżającą się premierą wydawca gry, Bandai NAMCO, zachęca wszystkich do obejrzenia vlogów przygotowanych przez twórców tytułu, z których można dowiedzieć się więcej o samej grze, procesie jej tworzenia czy sesjach nagraniowych dla dwóch głównych bohaterów, Harry'ego i Kurta, w postacie których wcielili się znani aktorzy - Elijah Wood i Sebastian Koch.

Warto zaznaczyć, że Aardman i DigixArt, czyli studia odpowiedzialne za powstanie gry, czerpały inspirację do stworzenia unikalnej oprawy graficznej z filmu polskiej produkcji – Twój Vincent ("Loving Vincent"). Ten uznany na całym świecie film opowiada historię życia Vincenta van Gogha, posługując się animacją malowaną olejem, wzorowaną jego stylem malarskim. Ten unikalny styl animacji zainspirował twórców gry do opowiedzenia historii Harry'ego i Kurta w ten sam sposób, jednocześnie wprowadzając do branży rozrywki interaktywnej jedyny w swoim rodzaju styl graficzny.

"Twój Vincent stał się dla nas doskonałym punktem odniesienia. Naszym celem było stworzenie żywego obrazu, a ten film właśnie taki jest. Bardzo ambitny projekt, który wręcz w idealnym momencie pojawił się, aby zaistnieć w naszej produkcji. Oglądaliśmy go wiele razy i wiele się z niego nauczyliśmy. Delikatne dzieło sztuki i wspaniała inspiracja" - mówi, Bram Ttwheam, dyrektor artystyczny projektu "11-11: Memories Retold".

WP

Pełna emocji przygoda rozpoczyna się 9 listopada, gdy gra "11-11 Memories Retold" pojawi się na konsole PlayStation 4 i Xbox One w angielskiej wersji językowej.

Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP