Trwa ładowanie...
d17cn52

No Man's Sky

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Bez wątpienia No Man's Sky należy do najambitniejszych projektów niezależnego studia Hello Games. Gra to swoista eskapada kosmiczna, w której mamy możliwość podróżowania po obcych planetach, zwiedzania dna mórz i uczestniczenia w bitwach kosmicznych. Świat w No Man;s Sky jest generowany proceduralnie, a jego stylistyka czerpie pełnymi garściami z książek science fiction.

No Man's Sky - fabuła

No Man's Sky w zasadzie nie oferuje kampanii fabularnej. Grę zaczynamy w losowo wybranym miejscu galaktyki, a naszym głównym zadaniem jest dotarcie do centrum kosmosu i odkrycie, co się w nim znajduje. To zadanie motywujące m.in. do ulepszania statku kosmicznego. Wykonanie misji wiodącej w No Man's Sky powinno zająć ok. 30 godzin, ale po ich upływie można kontynuować rozgrywkę w zasadzie bez ograniczeń. Do dyspozycji graczy w No Man's Sky jest osiemnaście trylionów planet, co oznacza, że niezależnie od tego, ile osób na świecie kupi grę, i jak długo będzie w nią grało większość tego niezwykłego świata i tak pozostanie nieodkryta.

Świat w No Man's Sky i wszystkie jego elementy zostały wygenerowane proceduralnie. Powstały w ten sposób układy planetarne, zamieszkujące je istoty, kosmici, fauna, flora, a także struktury geologiczne. Co ciekawe, świat ten jest dla wszystkich graczy No Man's Sky jednakowy. Dzięki temu mogą oni wymieniać się informacjami na temat sposobów dotarcia do danej lokacji, a kiedy już się tam znajdą, zobaczą dokładnie to, co inni fani No Man's Sky.

No Man's Sky - mechanika

Universum No Man's Sky obserwujemy z perspektywy pierwszoosbowej, z widoku statku kosmicznego. Podróże kosmiczne w No Man's Sky przypominają nieco zręcznościowe symulatory gwiezdne, ale gra została przygotowana jako totalny sandbox. Oznacza to, że cała, rozległa galaktyka w No Man's Sky jest otwarta i dostępna dla graczy bez ograniczeń. Dowolnie można się po niej poruszać, pamiętając jednak, że nie wszystkie lokacje są bezpiecznie.

W trakcie eksplorowania kosmosu w No Man's Sky spotkamy najrozmaitsze rasy, z którymi zaprzyjaźniamy się i tworzymy sojusze albo wprost przeciwnie - popadamy w konflikt. Zależy to głównie od naszego zachowania, dlatego stale trzeba mieć na uwadze, że to, co robimy ma wpływ na rozwój dalszych wydarzeń. Do osiągnięcia sukcesu w No Man's Sky, tzn. dotarcia do centrum galaktyki, niezbędne jest postępowanie dosyć agresywnie, ale nie można dowolnie łupić wszystkiego, co spotka się na swej drodze, ponieważ równowagi w universum No Man's Sky strzegą (jak nietrudno się domyślić) Strażnicy. Czasami trzeba będzie jednak wejść z nimi w konflikt.

Rozwój postaci w No Man's Sky odbywa się dzięki ulepszaniu statku, wzbogacaniu uzbrojenia oraz bazy konstruowanej własnoręcznie. Do tego potrzebne są jednak plany, które zdobywamy w trakcie rozgrywki na eksplorowanych planetach albo dostajemy jako nagrodę za wykonanie drobnych zadań.

No Man's Sky - dodatkowe informacje

Co ciekawe, ścieżka dźwiękowa w No Man's Sky została częściowa stworzona przez brytyjski zespół postrockowy - 65dajofstatic oraz Paula Weira - twórcy muzyki ambientowej. Podobnie jak sama gra, muzyka w No Man's Sky tworzona jest losowa, dzięki łączeniu ze sobą rozmaitych sampli i wykorzystaniu generatora utworów zaprojektowanego przez Weira.

d17cn52
No Man's Sky
Wydawca

Hello Games

Data premiery (Świat)

12.08.2016

Data premiery (Polska)

12.08.2016

Tryby gry

single player

Platformy

PC, PS4

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe dla gry No Man's Sky: Intel Core I3 2.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1536 MB GeForce GTX 480 lub lepsza, Windows 7

Oficjalna strona www

https://www.nomanssky.com/

d17cn52
d17cn52
d17cn52
Więcej tematów
d17cn52