My Memory of Us - dziecięca przyjaźń w obliczu wojny

My Memory of Us to opowieść o dwójce bardzo młodych przyjaciół, którzy walczą o przetrwanie i o swoją przyjaźń w mrocznych czasach wojny. Globalny wydawca IMGN.PRO wraz z Juggler Games z dumą ogłaszają rozpoczęcie współpracy oraz zapraszają na pierwsze hands on demo nadchodzącego tytułu na PAX East w Bostonie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
My Memory of Us - dziecięca przyjaźń w obliczu wojny
(Juggler Games)

Dzieci mają swoje własne spojrzenie na świat. Na dobro, zło i relacje między ludźmi. Mają też coś, czego nam, dorosłym, bardzo brakuje - naturalną zdolność do skupiania się na tym, co nas łączy, a nie dzieli, i cieszenia się każdą chwilą. Nierzadko wbrew brutalnej rzeczywistości, która je otacza. Taką właśnie historię opowiada najnowsza gra studia Juggler Games na PC – My Memory of Us.

Lubisz opowieści? W takim razie opowiem ci jedną. Ale nie taką zwykłą. Ta będzie inna, bo mówi o ludziach z krwi i kości, o wydarzeniach, które do dziś wstrząsają i poruszają. Cofnijmy się więc do nie tak dalekiej przeszłości, do spotkania dwójki dzieci z dwóch różnych światów. Przez pewien czas cieszyły się tym, że mają siebie, i przeżywały beztroskie przygody. Ale niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Wybuchła wojna - Zły Król zagroził ich miastu, splądrował domy i wysłał na ulice żołnierzy-roboty. Mieszkańcy zostali podzieleni. Część z nich napiętnowano i zmuszono do zamieszkania w wydzielonym obszarze pośrodku miasta, odgrodzonym murem. Na szczęście dzieci miały siebie i swoją przyjaźń. To właśnie ona pozwoliła im przetrwać, mimo że los zdawał się robić wszystko, żeby je rozłączyć. O tym właśnie opowiada My Memory of Us. To historia zadedykowana tym, którzy zostali rozdzieleni, ale znaleźli w sobie siłę, żeby się odnaleźć.

„My Memory of Us powstała tak naprawdę jako hołd złożony naszym najbliższym. Chcieliśmy w ten sposób pokazać światu ich opowieści o trudnych przeżyciach z dzieciństwa, które jednocześnie mają w sobie nutę nostalgii i tęsknoty za prawdziwą przyjaźnią, jednością w obliczu wielkiego zagrożenia, jakim jest wojna. Pewnego dnia Zły Król po prostu zmienił reguły rządzące światem, podzielił ludzi na gorszych i lepszych, ustalił własne zasady i surowo karał za ich nieprzestrzeganie. Nasi bohaterowie nie godzą się na nowy porządek, na terror władcy i jego armii robotów. Znajdują własne ścieżki, którymi przemierzają ten ponury i jednocześnie fascynujący świat.” – powiedział Jakub Jabłoński, dyrektor kreatywny My Memory of Us.

Autorzy gry nie zaprzeczają, że w My Memory of Us znajdzie się sporo odniesień do wydarzeń, które miały miejsce w Polsce w trakcie II Wojny Światowej, dlatego uważni gracze odkryją nawiązania do konkretnych postaci i sytuacji, ale opowieść ta mogła zdarzyć się równie dobrze w zupełnie innym czasie i miejscu.

Siłą My Memory of Us jest historia opowiedziana z perspektywy dwójki przyjaciół, którzy świetnie się uzupełniają. Każde z dzieci ma swoje indywidualne umiejętności, ale dopiero działając w parze mogą przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu. Gdy są razem, niestraszne im goniące ich hordy robotów, zakazy i mury.

„My Memory of Us to wyjątkowa produkcja, a jako globalny wydawca tego tytułu jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z Juggler Games. Jednocześnie czujemy dużą odpowiedzialność, aby tak istotna gra, która porusza tak ważne i uniwersalne kwestie jak przyjaźń, wykluczenie, bezinteresowna pomoc, spotkała się z jak największym zainteresowaniem społeczności graczy na całym świecie. Tematyka tej produkcji dotyka uczuć, o których często zapominamy w medium jakim są gry komputerowe. Dopracowanie i urok My Memory of Us sprawią przyjemność najbardziej wymagającym odbiorcom.” – powiedział Łukasz Kubiak, współzałożyciel IMGN.PRO.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.