Trwa ładowanie...
dhhr5rq

MMORPG

Najnowsze informacje
worldofwarcraft.com
Źródło: worldofwarcraft.com

MMORPG (ang. Massively multiplayer online role-playing game) to rodzaj gier komputerowych typu RPG, który działa w formie multiplayera dla wielu graczy. Wszystko odbywa się w trybie online, dlatego można grać z przypadkowymi osobami z sieci.

MMORPG - początki

Pierwsze przejawy tego rodzaju gier pojawiły się już pod koniec lat 70. W 1996 r. na rynek wprowadzono Meridian 59, który miał już wszystkie cechy gatunku MMORPG. Miał też największy jak dotąd zasięg online. Później pojawiały się takie produkcje jak The Realm Online, Ultima Online, Nexus: The Kingdom of the Winds i Lineage. Obecnie jedną z najpopularniejszych gier MMORPG jest World of Warcraft.

MMORPG - cechy charakterystyczne

MMORPG to fabularna gra online, w której bierze udział wielu graczy naraz. Miejscem rozgrywki jest niejednokrotnie otwarty świat (sandbox), który da się eksplorować. Uczestnicy wcielają się zazwyczaj w fantastycznych bohaterów o określonych umiejętnościach i słabych stronach. Akcja gier MMORPG jest częścią fabuły, a gracze mają misje i zadania do wypełnienia. Muszą też zbierać odpowiednie wyposażenie, rozwijać swoje zdolności i moce oraz pokonywać przeciwników. Uczestnicy mają możliwość tworzenia drużyn, klanów czy gildii. Gry typu MMORPG są zazwyczaj bezpłatnymi produkcjami z mikrostransakcjami.

dhhr5rq

RPG

dhhr5rq
dhhr5rq
dhhr5rq
Więcej tematów
dhhr5rq