Trwa ładowanie...
d4blowo

Metro 2033

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Gra została stworzona na podstawie cyklu powieści Matro 2033 autorstwa rosyjskiego pisarza science fiction Dmitrija Głuchowskiego. Akcja Metra 2033 nie wykracza daleko w przyszłość, ale znajdujemy się w świecie po zagładzie, w którym ludzkość musiała zejść do podziemi i znaleźć dla siebie schronienie w tunelach royjskiego metra. Szybko okazuje się jednak, że i tam nie jest bezpiecznie. W Metro 2033 musimy nieustannie zmagać się z atakami krwiożerczych mutantów.

Metro 2033 - fabuła

Przed rozpoczęciem gry warto zapoznać się z prologiem do Metra 2033, ponieważ wynikają z niego bezpośrednio kolejne elementy fabuły. Po nuklearnej zagładzie, która zdziesiątkowała ludzkość i doprowadziła do kompletnej ruiny całą Ziemię, garstka ocalałych musiała zejść do tuneli rosyjskiego metra, które w universum Metro 2033 stanowiły największy schron atomowy. Tam ludzie stworzyli swoistą enklawę, w której nie brakuje czystej wody, tlenu, elektryczności i żywności. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem.

Świat Matra 2033 zamieszkują także zmutowane, krwiożercze zwierzęta, które stale nękają ludzi atakami. Z czasem mutanty stają się coraz silniejsze, a ich ataki - nie do odparcia. Dlatego gracz Metro 2033 wciela się w postać młodego członka linii obrony, którego zadaniem jest przedostanie się do Polis - legendarnego centrum świata w Metrze 2033, gdzie może uzyskać pomoc. Ponadto musi przecież ostrzec mieszkańców Polis, że zbliża się śmiertelne niebezpieczeństwo.

Podróż nie będzie łatwa, a akcja Metro 2033 ani na chwilę nie zwalnia i nie pozwala odetchnąć z ulgą. Na szczęście na swej drodze bohater znajduje broń, gadżety i inne elementy ekwipenku, które nieco ułatwiają przetrwanie w postapokliptycznym universum Metro 2033 momentami przypominającym świat rodem z horroru.

Metro 2033 - mechanika

Sposób walki w Metro 2033 jest determinowany realiami świata gry. Nie zawsze możliwa jest ofensywna szarża na wroga. Czasem trzeba będzie się skradać, działać pod osłoną ciemności i podejmować taktyczne decyzje. Warto też mieć na uwadze, że decyzje mają w Metrze 2033 konsekwencje ekonomiczne. W świecie po zagładzie atomowej broń i naboje stanowią bowiem kartę przetargową w wielu sytuacjach i funkcjonują jak waluta. Trzeba więc pamiętać, że wystrzelanie się z nabojów zrodzi potrzebę zdobycia ekstra funduszy.

Rozwój wydarzeń w Metro 2033 jest kompletnie liniowy. Oznacza to, że nie można przejść do kolejnych misji bez ukończenia określonych zadań. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w trakcie rozgrywki w Metro 2033 pojawiają się także rozmaite anomalie, jak np. dziwne wizje nawiedzające bohatera.

Metro 2033 - informacje dodatkowe

Postapokaliptyczna wizja świata przedstawiona w Metro 2033 została przez twórców gry przygotowana bardzo starannie. Opracowali oni także autorski silnik 4A Engine, który pozwala na uzyskanie dobrej jakości grafiki w Metro 2033. Dzięki niemu oprawa wizualna Metro 2033 zawiera takie elementy, jak: dynamiczne oświetlenie, DOF, motion-blur, miękkie cienie HDR i ocular adaptation.

Wrażenie robią również inne detale w Metro 2033. Podziemny schron pełen jest ludzi zajętych rozmaitymi czynnościami. Szkoda tylko, że zwykle nie można nawiązywać z nimi interakcji.

d4blowo
Metro 2033
Wydawca

THQ Inc.

Kategoria wiekowa

16

Data premiery (Świat)

16.03.2010

Data premiery (Polska)

19.03.2010

Tryby gry

single player

Platformy

PC, PS3, X360

Wymagania sprzętowe PC

Rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Metro 2033:

  • Core 2 Quad 3 GHz,
  • 2 GB RAM,
  • karta grafiki GeForce 260 GTX lub lepsza,
  • Windows XP/Vista/7
Oficjalna strona www

http://www.metro2033game.com/

d4blowo
d4blowo
d4blowo
Więcej tematów
d4blowo