Trwa ładowanie...
d23ocou

Kingdom Come: Deliverance

Najnowsze informacje
kingdomcomerpg.com
Źródło: kingdomcomerpg.com, fot: Warhorse Studios

Kingdom Come: Deliverance jest pierwszoosobową grą RPG, której akcja rozgrywa się w otwartym średniowiecznym świecie. Za tę realistyczną produkcję z nieliniową fabułą i grafiką opracowaną na silniku CryEngine 3 odpowiada czeskie studio Warhorse Studios, które premierę zapowiedziało na 13 lutego 2018 roku. Gra przeznaczona jest na komputery osobiste z systemem Windows, konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Kingdom Come: Deliverance – fabuła

Historia opowiedziana w Kingdom Come: Deliverance rozgrywa się w realistycznie przedstawionej Europie Środkowej na początku XV wieku. Gracz trafia do Czech, gdzie jest świadkiem wydarzeń towarzyszących uwięzieniu króla Wacława IV Luksemburskiego. W tym czasie Zygmunt Luksemburski najeżdża Królestwo Czech, na czym cierpi prosty lud, w tym główny bohater, który traci rodzinę i dom. Jego celem staje się zemsta, wstępuje do ruchu oporu, uczestniczy w historycznych bitwach i wikła się w politykę.

Kingdom Come: Deliverance – rozgrywka

Kingdom Come: Deliverance to fabularna gra akcji, w której gracz może rozwiązywać zadania na różne sposoby, dzięki czemu rozgrywka jest nieliniowa. Rozwój postaci zależy od wybieranych opcji dialogowych i podejmowanych akcji, nie ma tu więc tradycyjnego podziału na klasy. Dzięki reputacji i charyzmie można wpływać na inne postaci, a czas na udzielenie odpowiedzi podczas prowadzenia dialogu jest ograniczony. Nim rzucimy się w wir walki, konieczne jest zadbanie o zdrowie i kondycję bohatera, ponieważ na postać wpływają takie współczynniki jak głód i sen.

System walki w Kingdom Come: Deliverance ma odzwierciedlać realia historyczne i być niezwykle realistyczny. Gracz będzie miał możliwość specjalizowania się w różnych stylach walki i dobierania odpowiednich broni, wsiądzie też na grzbiet konia i weźmie udział w potyczkach w siodle. Twórcy Kingdom Come: Deliverance pokusili się o realistyczne animacje – od siły i szybkości ataku będzie zależał efekt, jaki osiągniemy. Ekwipunek, jaki będziemy dzierżyć, a także odzież i zbroje, które przyodziejemy, wpłynął na wygląd postaci. Do zapełnienia mamy 16 slotów na różne części garderoby i uzbrojenia.

Warto też wspomnieć o sztucznej inteligencji NPC w Kingdom Come: Deliverance. Postaci napotkane w grze doniosą o naszych akcjach władzom, przez co nawet za drobne wykroczenia przyjdzie nam zapłacić grzywnę, możemy też trafić do więzienia lub sali tortur. Co ciekawe, również konie wyposażono w niezależe algorytmy zachowań, które wpłynął na ich reakcje podczas rozgrywki.

Kingdom Come: Deliverance – produkcja

Gra Kingdom Come: Deliverance to debiut studia Warhorse Studios założonego w 2011 roku przez Daniela Vávrę znanego z serii gier Mafia. Prace nad grą rozpoczęły się w 2012 roku, jednak po ukończeniu prototypu zaczęło brakować funduszy, więc w 2014 roku producenci rozpoczęli kampanię na Kickstarterze. Sukces zbiórki umożliwił dalszy rozwój projektu. Wersja beta Kingdom Come: Deliverance trafiła do osób wspierających grę w marcu 2015 roku. Ostateczną wersję gry zapowiedziano na 13 lutego 2018 roku.

d23ocou
Kingdom Come: Deliverance
Wydawca

Deep Silver, Warhorse Studios

Dystrybutor

CDP

Kategoria wiekowa

PEGI: 16+

Data premiery (Świat)

13.02.2018

Data premiery (Polska)

13.02.2018

Tryby gry

singleplayer

Platformy

PC, PS4, Xbox One

Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe gry Kingdom Come: Deliverance dla systemu Windows:
64-bit Windows 7 lub 64-bit Windows 8 (8.1) / procesor Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz, AMD CPU Phenom II X4 940 / 8 GB RAM / karta graficzna Nvidia GPU GeForce GTX 660, AMD GPU Radeon HD 7870 / DirectX 11 / 40 GB miejsca na dysku

Oficjalna strona www

https://www.kingdomcomerpg.com/pl

d23ocou
d23ocou
d23ocou
Więcej tematów
d23ocou